Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2019 Kuga için stepne

Nedim Bozkurt

Önerilen Mesajlar

Selamlar arkadaşlar,

2019 kuga için stepne arıyorum kitapcığında 155/70R17 yazıyor, ilanlı sitelerde bulamadım forumdaki arkadaşlar mevcutsa ellerindekinin fotoğrafını yüklemeleri mümkünmü?? neye benzer nası bişeydir bijon ölçüleri ne olmalı gibi bilgiler arıyorum başka araça uyan muhmetelen kugaya da uyacaktır.

iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Nedim Bozkurt yazdı:

Selamlar arkadaşlar,

2019 kuga için stepne arıyorum kitapcığında 155/70R17 yazıyor, ilanlı sitelerde bulamadım forumdaki arkadaşlar mevcutsa ellerindekinin fotoğrafını yüklemeleri mümkünmü?? neye benzer nası bişeydir bijon ölçüleri ne olmalı gibi bilgiler arıyorum başka araça uyan muhmetelen kugaya da uyacaktır.

iyi forumlar.

Normalde ince boy geçici bir stepne olması gerek. Boş mu orası? Ölçüleri aklımdadeğil ama arabanın yanına gidersem fotoğrafını çekerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boş değil tamir kiti koymuşlar ancak tamir kit mekanizmasını sanırım önceki sahibi kaybetmiş sadece solusyon var birde köpükten bir aparat onu çıkarıp stepne alayım istiyorum nolur nolmaz dağda bayırya yolda kalmayalım 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23.07.2023 - 01:11 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

bijon araligi 5x108. Mevcut lastik capiniza mumkun olan en yakin captaki hepsi olur bence.

bunu kitapçıkta mı buluyoruz yoksa arabanın herhangi bir yerinde yazıyormu, ölçüm nasıl yapılıyor

örneğin kitapçıkta 155/70/r17 yazıyor diyelimki biz 125/90/r17 veya 135/90/r17 bulduk satılık...

bu idare edermi sadece bijonlar uygunsa aracımı taşır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Nedim Bozkurt yazdı:

bunu kitapçıkta mı buluyoruz yoksa arabanın herhangi bir yerinde yazıyormu, ölçüm nasıl yapılıyor

örneğin kitapçıkta 155/70/r17 yazıyor diyelimki biz 125/90/r17 veya 135/90/r17 bulduk satılık...

bu idare edermi sadece bijonlar uygunsa aracımı taşır mı?

acikcasi su an verebilecegim bir kaynak yok. jantin uzerinde yaziyor diye dusunuyordum ancak elimdeki fotograflara baktim bulamadim.

108: merkezi jantin merkezi ile ayni olan ve bijonlarin uzerinde oldugu dairenin capi. 5x108 diyince 5 bijon bu daireye esit sekilde dagilmis oluyor.

daha onemli olcu jantin gobek capi. bu degeri acikcasi hatirlamiyorum ancak guncel fordlarin hemen hemen hepsinde aynidir. 5x108de guncel fordlarin hemen hemen hepsinde ayni.

gobek capi farkli olursa yuk bijona biner ve bijon keser ayrica merkezleme tutmaz ve baya bi sallar. bilezik kullaniyorlar ancak bence saglikli degil. bant filan sarani bile gordum, oraya hic girmiyorum tabii.

bijon araligi farkli olursa zaten takamazsiniz (zorlayarak takilabilen olculer olabilir ancak belli olur takarken)

olculerin denkligini kontrol etmedim ancak cap olarak yakin ise sorun olmayacagini dusunuyorum ben.

ozetle, 5 bijon bir ford janti bulursaniz %99 uyar bence.

R%C3%96MORK%20KARAVAN%20OTOMOT%C4%B0V%20

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Bu arada @ER-OL Otomotiv 'den fiyat aldınız mı orjinali için, ya da servisten?

Henüz ER-OL otomativ den almadım mesaj atma hakkım dolmadı birazdan dolacak sanırım. Servis malum herşey 4 katı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

155/70/17 ölçüsü doğru, gittim gördüm.

Yetkili servis fiyatları şu şekilde (13-06-2023 tarihi için):

kompressor fiyatı: DCPC-19G525-AB: 3000TL
sıvı fiyat (kompressor için): 7U7J-1568-BA: 2400 TL

stepne, 17": 8V41-1100-AB: 5300 TL

Yalnız stepneyi düzgün şekilde koymak için ilave köpük vs ihtiyacı olabilir. Onları da kontrol etmek lazım.

Resimdeki 17009A, tamir kitli araçlarda farklı. 11168'den emin değilim, kontrol etmek gerekli.

image.png.a1b40ff555007b680ffd0efa91212941.png

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.