Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Karavan Hakkında Her Şey

Kerem Bozdoğan

Önerilen Mesajlar

3 saat önce, Ogün Özemre yazdı:

@Burçin Denizalp

Karavanın ek yerlerini beyaz dayson ile yenileyip üstüne epoksi boya atman lazım epoksi boya sızdırmazlığı destekler. İçerden paslanan kutu profilleri de aynı şekilde epoksi boya ile boyasan bir daha paslanmaz. 

Alt grubu da muhakkak 2 kat pütür kaplat. 

Rahmetli Ender amca mükemmel bir insandı ama şase de kutu profilden vazgeçmeye bir türlü ikna edemedik. Allah rahmet eylesin. 

İnşallah kızı Ebru hanım bayrağı üste taşır. 

Çok güzel dion da kim ne zaman yapacak 😄

Ender amcanın methini çok duydum. Ebru hanımların da esnaflığından çok memnun kaldım, iletişimimiz devam ediyor. Güney Karavan'ı hep iyi yerde başarılı görmek isterim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Burçin Denizalp yazdı:

Çok güzel dion da kim ne zaman yapacak 😄

Ender amcanın methini çok duydum. Ebru hanımların da esnaflığından çok memnun kaldım, iletişimimiz devam ediyor. Güney Karavan'ı hep iyi yerde başarılı görmek isterim.

Ya müsait zaman ayırıp yapacaksın. 

Ya yaptıracaksın

Ya sineye çekeceksin 

Ya da satacaksın. 

Ben 20 gün kadar sonra tadilata götüreceğim karavanı Sakaryaya. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Ogün Özemre yazdı:

Ya müsait zaman ayırıp yapacaksın. 

Ya yaptıracaksın

Ya sineye çekeceksin 

Ya da satacaksın. 

Ben 20 gün kadar sonra tadilata götüreceğim karavanı Sakaryaya. 

2yi yapana kadar 3:)) ithale geçecek parayı biriktirene kadar 4 zor;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyatlar çok yükseldi valla. Bugün fuarda elle tutulur birkaç karavan beğendim. 500+ hepsi ithaller artık hayal gibi. Cubic 420 yada swan mercan şu anlık aklımın kenarında. Bir weinsberg hayalimiz vardı oda 700 lerin üzerine çıktı çok zor rakamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Satışlar çok düştü zaten. Hem karavancılık pik noktasına ulaştı. Hemde bu yaz karavancılara çıkarılan zorluklar yeni karavancı adaylarını bu işten biraz uzaklaştırdı. Üstüne artan kredi faizleri ve ihtiyaç olunan rakamlarda bankaların çıkardığı zorluklar eklenince sektör baya yavaşladı. Zaman zaten elindekini tutma zamanı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30.09.2023 - 08:04 tarihinde, Ogün Özemre yazdı:

Arkadaşın sabit kamp alanı olarak mı işletecek orayı. Yoksa hafta sonu kampları için değerlendirme şansımız var mı? Bana yakın alan. Güzel bir lokasyonda. 

arkadaş kiralama yapmıştı, ama mal sahibi ile anlaşamamış bırakmış orayı. 60 dönüm yer almış şimdi gene yakın dedi ama bakalım ne zaman tesis yapacakta göreceğiz. 

Not: yıllık kiralama yapmak istersen gene baya uyguna ayarlarız dedi 

Sende de 12v cihazları çalıştırmak için trafo var değil mi? Dışardan 220 ye göre ayarlanmış tüm sistem. 

şu anda çok karman çorman bi sistem var işte, bazısı trafo bazısı akü

Tüm tesisatı karavanın üzerinde görerek projelendirmek ona göre malzeme listesi çıkartıp montaja geçmek lazım.

aynen düşündüğüm bu

Citywater senin gibi sabit kamp alanında yaşayan için gerekli gerçekten. 

çok zor bişi değil zaten, bide önüne bina girişi su arıtmalardan takacağım, geçen su deposuna baktım yeşillenmiş resmen. aslında baya acilinden bunu yapsam kafa rahat olur. hep taşıma su ile yapıyoruz el ayak yıkama haricini

30.09.2023 - 11:19 tarihinde, Burçin Denizalp yazdı:

Gebze Kadıllı köyünde dededen yerler var bazen aklıma esiyor birşey yapsam mı diye. Tiny olur, Karavan dock olur...

Projelendirelim istersen 🙂 baya yakınmış arkadaş ılıcaköy gibi bi yer dedi ama tesis yok şu anda

30.09.2023 - 11:19 tarihinde, Burçin Denizalp yazdı:

Senin Assos fikri çok iyi ama mutlaka kumsaldan yerin olmalı. Bu yaz Ginger iyiydi.

denize sıfır kardeşimin oda hiç düşünmüyor genel kullanıma açmayı, benimki dağda az uzak satasım var zaten. bayramiçte kaz dağlarında yeşil ile birlikte güzel bi kamp yeri almak çok daha mantıklı gelmeye başladı. gelen gitmez, gelmeyen bizden değildir zaten. 

03.10.2023 - 06:24 tarihinde, Ogün Özemre yazdı:

Zaman zaten elindekini tutma zamanı 

bak bunu demişken rafta yapmak gerek karavana 🙂 detaylı liste ve proje yapıp gün belirleyelim bari

02.10.2023 - 00:44 tarihinde, Ogün Özemre yazdı:

Bugün fuarda

umarsan capsule modelini beğendim bide şunu 

https://inkakaravan.com/tr/pearly-380

image.png.1453fd0ee3ee3b55824deb05fcd54ef7.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Olcay Sert

Elektrik sisteminde olması gereken şema şu. 13pin bağlantı ile araçtan şarj destekli full + full sistem şeması. 

Buna göre düzenleyip malzeme listesi çıkarabilirsin yanlız dc sigortalar çok pahalı. Onun yerine yine Dc kapsül sigorta kullanabiliriz. Daha ekonomik ama sigorta attığı zaman içindeki kapsülü aynı araçlarda ki bıçak sigorta gibi yenilemek gerekir. 2 3 tane yedek bulundurularak bu dezavantajın önüne geçilir. 

FB_IMG_1697004893359.jpg

Temiz su depon için Linkteki ürünü kullanabilirsin. Ama deponun yosun tutmaz özellikte olması lazım. Yosun tutmuş olması ilginç geldi bana

https://www.agus.com.tr/reich-karavan-tank-temizleyicisi

Umarsan güzel karavanlar yapıyor ama o rakamları hak ettiğini düşünmüyorum. 

İnka fena değil bir arkadaşımda var hatta satıyor şu an pek bir şikayeti yok. Ama yağmurlu havalarda ön cam açık olduğunda su giriyormuş içeri. Tek sıkıntısı o. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Ruhsatı sonunda değiştirdim, artık bende çeki demirliyim. 

717 lira olmuş, muhtemelen seneye ne ucuzmuş diyeceğiz. Süreçde desteklerini esirgemeyen DMS auto Sinana pek bi teşekkürler, sakaryada olmaları dışında uzaklıkları yoktur. 

https://maps.app.goo.gl/KvGhsBQVKCr7vo6fA 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.