Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Karavan Hakkında Her Şey

Kerem Bozdoğan

Önerilen Mesajlar

• 4 hafta sonra...
15 saat önce, Burçin Denizalp yazdı:

Haftasonumuz mu var ki planımız olsun 😞 

Olsun Allah sağlık sıhhat versin. Gezi her zaman yapılır. 

___

Çok okuyan mı bilir çok gezen mi derler. Gezerek okuyan derim İlber Ortaylı hocam gibi. 

En büyük hayalim karayolu ile tüm Türk devletlerini gezerek Moğolistan'a kadar gidip ata yurdunda Ata yazıtlarını canlı gözümle görebilmek. Hayat ne gösterir bilinmez. Hayal olmaktan gerçeğe dönmesi umuduyla. 

IMG_20230527_122513.jpg

Ogün Özemre tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Ogün Özemre yazdı:

Olsun Allah sağlık sıhhat versin. Gezi her zaman yapılır. 

___

Çok okuyan mı bilir çok gezen mi derler. Gezerek okuyan derim İlber Ortaylı hocam gibi. 

En büyük hayalim karayolu ile tüm Türk devletlerini gezerek Moğolistan'a kadar gidip ata yurdunda Ata yazıtlarını canlı gözümle görebilmek. Hayat ne gösterir bilinmez. Hayal olmaktan gerçeğe dönmesi umuduyla. 

IMG_20230527_122513.jpg

"Genlerimizde atalarımızın izlerini taşıyoruz. Azıcık zamanımız olsa betonlasmis yapılardan uzaklaşıp o sonsuz bozkirlara ulaşmaya çalışıyoruz." 

Cengiz Aytmatov'un çok sevdiğim sözü.

20230527_162304.jpg.cdcb73c608075bd2b5f5b060ace13d26.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Orhun Yazıtları hariç diğer hayalini karayolu ile yaptım.

Umarım sen de bu hayaline en yakın zamanda ulaşırsın.

İnşallah abi. Bakalım hayırlısı. Hem vakit hemde nakit meselesi biraz. Şu an Moğolistan da opan laravancı bir ağabeyimiz var soluksuz takip ediyorum. Yeni dönüşe geçti. 

2 saat önce, Burçin Denizalp yazdı:

"Genlerimizde atalarımızın izlerini taşıyoruz. Azıcık zamanımız olsa betonlasmis yapılardan uzaklaşıp o sonsuz bozkirlara ulaşmaya çalışıyoruz." 

Cengiz Aytmatov'un çok sevdiğim sözü.

20230527_162304.jpg.cdcb73c608075bd2b5f5b060ace13d26.jpg

Ne kadar doğru bir söz. Ne kadar yozlaştırılsakta özümüze dönmek için bir kıvılcım yeterli. Bunu sürekli görüyoruz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Cumartesi Günü sabahtan sakaryaya gittim çeki demirini taktırdım. 

Randevulu gitmeme rağmen araya 2-3 araba soktu, arkadaş, bendeki hata arabanın başında beklememem; anahtarı verdim sen takarsın dedim ama yok gittik geldik 4 saat sonra bile halen işe başlanmamış. 

dönüşte eve baktım 2.5 saat kamp alanına baktım gene aynı, kampa gideyim bari dedim, iyiki de demişim. 

image.png.2d387be6af0135cb91e4a080ffc1bb27.png

Biraz işler güçler

image.png.7de1ce975373752fe3397cb9eb480937.png

Pazar günü yeni gelen karavancıya deck yapıldı

image.png.c355b37a9acd17fddeba044f43a1e8bb.png

Akşam dönmeden 22de bi kamp ateşçiği yakıldı, seyredip döndük

image.png.518befb91d7ce2671fdbf71226e05915.png

image.png

Olcay Sert tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Herkese iyi akşamlar selamlar sevgiler akşam oldu anca foruma bakacak zaman bulduk. 

Bugün karavan ile uğraşma günümüzdü. Malum yürür aksam ile ilgili problem yaşıyoruz. 1350 kg kapasiteli dingil sparişi verdim cuma günü. 6 hafta sonra gelecek. Dedim bir bakalım. Durumlar nedir alt tarafta dingil harici hasar var mı iyiki bakmışım. Şasenin dingil bağlantı sacları eğilmiş. İnce malzeme kullanmışlar. Daha kalın sacdan yenilerini imal etmek için sökmek gerekti onları söktük oğlumla. 

Şimdi dingil gelene kadar yeni bağlantı saclarını üretip galvaniz kaplatıp montajlarını yapacağız. Bizim karavan sezonu kapattı 😁

Ne diyelim cefasını çekmediğin işin sefasını süremezmişsin. 

IMG_20230729_170849.jpg

IMG_20230729_170753.jpg

IMG_20230729_170835.jpg

IMG_20230730_101339.jpg

• Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mertol Kip Üste destek atacak yer yok. Siyah olan kısım karavanın zemin ahşabı. Şase ve diğer aksamlar maliyet düşürme açısından ince yapılmış.

Aslında yapı olarak orjinal al ko şase kopyalanmış ama malzeme ince yapılmış. Avrupa karavanlarda da dikey destek yok. 

images.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günaydın arkadaşlar herkese iyi haftalar. 

7 saat önce, Olcay Sert yazdı:

Geçmiş olsun, umarım sorunu en kısa zamanda çözersin

Sağolasın. Kalıcı olarak çözeceğim inşallah. En azından satarsam da içim rahat satrım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 7/30/2023 at 10:55 PM, Ogün Özemre said:

@Mertol Kip Üste destek atacak yer yok. Siyah olan kısım karavanın zemin ahşabı. Şase ve diğer aksamlar maliyet düşürme açısından ince yapılmış.

Aslında yapı olarak orjinal al ko şase kopyalanmış ama malzeme ince yapılmış. Avrupa karavanlarda da dikey destek yok. 

images.jpeg

Kastettiğim şuna benzer atkılar atmaktı

image.png.2f6e870368c662adb15d7f1ee1e2835d.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O şekil bayrak atmayı bende düşündüm. Önümüzdeki hafta lazerciye gideceğim. Orada civatalara denk gelmeyecek şekilde kaynattıracağım. ST52 sac yokmuş ellerinde onu bekliyorum. 

Burulan saclar 2.5 mm ST38

Üstte bayrak atacağımız sacları 4mm 

Aşağıdaki saclarıda 3mm ST52 sacdan yaptıracağım. Ana şase sacıda 2.5 mm ST38. Onuda güçlendirmek amaçlı aşağıdaki resimdeki gibi dıştan 2.5 mm ST52 sacdan bir levha daha yaptıracağım. Herhalde daha bişey olmaz. 

Screenshot_20230805_082157.jpg

Ogün Özemre tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.