Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Tdci (volvo D2 115hp) ideal Rölanti Devri

Serdal Balan

Soru

Herkese esenlikler,

Aracımın rölanti devri bana biraz yüksek gibi geliyor. Bu fotoğrafı sabah çektim, motor ısınsa da hep aynı yerde duruyor rölanti devri. (Kışın soğuklarda 1000 rpm gibi çalışıyor sonra yine fotoğraftaki değere düşüyor)

D2_1.thumb.jpeg.995d0e48cc455c74076f051e537d2da7.jpeg

Bu da daha önce Yakup Çağatay tarafından atılmış titreşim videosundan bir görsel, bu araçta benimkinden 100-125 rpm kadar daha düşük bir rölanti devri var:

D2_2.jpg.4c0a181c467f94795d340cbcd5a2dc0d.jpg

Youtube'da videoları izlerken farkettim ki 115 beygirlik dizel ford moturuna sahip tüm araçların rölanti devri benimkinden düşük. Bu devir sizce bir sorun mu? Ayarlanabilir birşey mi (Gaz kelebeği olmayınca enjektörlerden mi ayar yapılıyor acaba)? Sadece yetkili servis mi yapabiliyor?

Not: Devirde en ufak bir dalgalanma yok, çakılıp kalıyor o değere. Yukarıda da yazdığım gibi kışın 1000rpm civarı başlıyor yine ilk görseldeki değere geliyor ısınınca ve orada kalıyor.

Çok soru sordum ? 

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 2 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
18 dakika önce, Enes Bektaş yazdı:

sabah ilk çalıştırmada 1 dk lık video atarsanız daha net anlaşılır. 

Bir şey değişmiyor, 1 dakika da beklesem, yola çıkıp motor ısındaktan sonra da baksam devir ibresi ilk fotoğraftaki bölgede duruyor rölantide.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.