Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2012 0 km C-max satınalma süreci

Yigit Celik

Soru

Merhabalar,

uzun süredir takip ettiğim 2012 model C-MAX konusunda , para biriktirme çalışmalarım devam ederken

dedim - "0" faizli kampanyası ile alsam nasıl olur ? .Planım hem daha erken araca kavuşmak hemde eksik kalacağım para miktarı için faiz ödememekti.

ancak bugun ankara'da gittiğim bir bayide (iş çıkışı vaktim olduğu için sadece 1 tanesine gidebildim);

telefonda bize verdiği 0 faiz kredili fiyat 65900TL idi .

Bu fiyatı telefonda Dizel, Metalik renk,Titanium-x paket ve otomatik park sistemi için vermişlerdi.

neyse gittim, önce bu fiyatın beyaz renk için geçerli olduğunu bu sebeple istediğim gece gri rengi 67000 TL fiyata verebileceklerini belirttiler.

peşin alırsamda 63500 TL'ye bırakacağını (bölge müdürü olduğunu iddia ettiği biri ile telefonla konuştu), ineceği en son fiyatın da bu olduğu söyledi.

yani;

Nakit ödeme ile 63500TL

0 faizli kredi ile 67000 TL

normal banka kredisi ile 67080TL

bende bunun nasıl 0 faizli kampanya olduğunu düpedüz faiz alındığını söyledim. Adam da, haklısınız pazarlama stratejisi bu insan kendini 0 lafını duyunca rahat hissediyor vs dedi . üstüne dizel ile ilgili 2 yıl sonra vergileri düşecekmiş dizeller çok az çevreyi kirletiyor falan deyince , tüm güven duygusunu kaybettirdi bende. bu şekilde aracı alamadan çıktım bayiden.

Rakamlar, bilgilendirmeler hiç güven uyandırmadığı için bende, bu aracın hangi fiyatlara satılabildiğini gerçekten merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aracın liste fiyatları şu şekilde;

Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı

73.320 TL

Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Destekli Kredili)

73.320 TL

Tavsiye Edilen Kampanyalı Anahtar Teslim Fiyatı (Peşin)

69.705 TL

Yani size verilen fiyatlar makul :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Nakit ödeme ile 63500TL

0 faizli kredi ile 67000 TL

normal banka kredisi ile 67080TL

bende bunun nasıl 0 faizli kampanya olduğunu düpedüz faiz alındığını söyledim. Adam da, haklısınız pazarlama stratejisi bu insan kendini 0 lafını duyunca rahat hissediyor vs dedi . üstüne dizel ile ilgili 2 yıl sonra vergileri düşecekmiş dizeller çok az çevreyi kirletiyor falan deyince , tüm güven duygusunu kaybettirdi bende. bu şekilde aracı alamadan çıktım bayiden.

Rakamlar, bilgilendirmeler hiç güven uyandırmadığı için bende, bu aracın hangi fiyatlara satılabildiğini gerçekten merak ediyorum.

ben hala sıfır faiz sistemini destekliyorum.fiyatın faizle ilgisi yok türk parasının dengesizliği.24 ayda türk lirasının ne olacağı muamma bu satıcının malının değerin korumak için artırdığı değer. faiz ise aleni yapılan değerin üstüne değer katan bir uygulama..mesela bankadan 67.000 tl kredi çeksen geriye ödeyeceğiniz para 80.000 tl civarında dır.

oğuz mete tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence kredili almak saçma.. Bi kere yüzde 0 yalan.. Öyle bişey olamaz.. Kredili alındığı için bankaya ipotek koyduruluyo. Bu ipotek koydurma için para veriyosun, sonra 24 ay bitince ipotek kaldırılıyo buna da para veriyosun.. Bankacı bi tanıdığım sÖyledi bunu... İlla kredi alıncaksa düşük faizli ihtiyaç kredisi almak daha mantıklı olabilir.

Furkan Ulucak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence kredili almak saçma.. Bi kere yüzde 0 yalan.. Öyle bişey olamaz.. Kredili alındığı için bankaya ipotek koyduruluyo. Bu ipotek koydurma için para veriyosun, sonra 24 ay bitince ipotek kaldırılıyo buna da para veriyosun.. Bankacı bi tanıdığım sÖyledi bunu... İlla kredi alıncaksa düşük faizli ihtiyaç kredisi almak daha mantıklı olabilir.

Şimdi şÖyle 10.750 kredi çektim 11.000 Ödedim 12 ay'da 4 yıldır ipotek'i kaldırmadım :D Satarken ruhsat değişeceği için sıkıntı yok :) Yani şart değil ipotek'i kaldırmak sonuçta Ödenmiş :yeah: Ruhsatda kalıyor yani sadece..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı arabaya bu haftasonu 62 bin lira fiyat aldım. Anahtar teslimi. Krediyide 1.04 faizle onlar sağlıyor. Eğer x paket ve otomatik park olmasa da olur derseniz 55350 gibi bir rakama düşüyor fiyat.. Metalik boya ve otomatik park zamazingosu ile 57 bin lira diyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben hala sıfır faiz sistemini destekliyorum.fiyatın faizle ilgisi yok türk parasının dengesizliği.24 ayda türk lirasının ne olacağı muamma bu satıcının malının değerin korumak için artırdığı değer. faiz ise aleni yapılan değerin üstüne değer katan bir uygulama..mesela bankadan 67.000 tl kredi çeksen geriye ödeyeceğiniz para 80.000 tl civarında dır.

Benim verdigim fiyatlar cebimden cikacak toplam parayi gosteriyor

0faizin hic anlami yok. 0faiz ile 43000 pesinat verip 24000 kredi oduyorum.

Normal banka kredisnde adam arac bedelini 63500 olarak aliyor.40000 pesinat verip 23500 kredi celip 27080 olarak oduyorum yani her 2 durumdada pesin fiyatinin 3500 tl uzerine almis oluyorum.

Ozetle ford banka faizini arac pesinatina dahil edip aliyor bizden. Ortada cazip bir durum yok yani.

Sent from my GT-P1010 using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yiğit bu anlattıkların maalesef tüm markalarda yapılan bir aldatmaca.Eline hesap makinesi almayan kişilerin 0 faizli aldım demesi için birebir kampanyalar.

Şu aklında olsun herkesin; hiçbir finans kurumu faiz geliri elde etmeyeceği bir durum için kimseye para vermez.Ama az ama çok mutlaka kazanır.Müşterinin işi hesap yaparak hangisinin daha aç gözlü olduğunu ortaya çıkartıp kararını öyle vermek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elinizde sattığınız/satacağız bir araç varsa ya da nakit paranız varsa bence Ford Options'ın koşullarını inceleyin. Özellikle daimi bir Ford müşterisi iseniz vade bitimindeki seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.

Ben options ile aldım arabamı. 27500TL'ye eski arabamı satmıştım. 15000TL peşinat verdim. Kalanı bankaya yatırdım. 2 yıllık vade ile ayda 1055TL Ödüyorum. Kabaca 1 yıl boyunca cebimden ekstra hiç para çıkmadan yeni arabama binmeye devam edeceğim. 24 ayın sonunda ise o zamanki maddi imkanlarıma gÖre ya arabamı yenileceğim (balon Ödemeyi şu an kullandığım arabayı Ford'a vererek kapatmak suretiyle) ya 15000TL'yi verip arabama binmeye devam edeceğim.

1.seçeneği değerlendirirsem yine o zamanki maddi durumuma gÖre ya daha iyi bir model alabilirim ya da imkanların elverdiği başka bir model. çok sıcak bakılmadığının farkındayım Options sistemine ama 24 ya da 36 aylık vadelerde rahatça Ödemelerinizi yapıp yeni bir araca binmenin keyfini yaşayabiliyorsunuz. Vade sonunda da imkanlar dahilinde kullanmak, iade etmek ya da başka bir modelle değiştirmek seçeneklerinden birini değerlendirebiliyorsunuz. Normal banka kredisine gÖre toplamda bir miktar fazla para Ödüyorsunuz belki ama aracınızı kullanırken fazla maddi durum sıkıntısı çekmiyorsunuz. Kaldı ki sÖylediğim gibi 1 yıl boyunca cepten neredeyse hiç ekstra para çıkmaması da cabası.

Ankara'da yaşıyorsanız Başer Oto'da satış müdürü Okan Ergincan'a gidip selamımı sÖylerseniz sizi hem bilgilendirecektir. Hem de iyi fiyat verecektir size...

onderpeker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhabalar uzun zamandır bende c max araştırması yaptığım için internette ne kadar c max üzerine konu varsa okumaya başladım

c max için almış olduğunuz fiyat bence yüksek bursa arkas otomotivde gri renkli ellerindeki bir araç için bana hiç pazarlık yapmadan 61000 tl fiyat verildi

bu fiyatın içinde titanyum dizel ve x paket var ancak otomatik park olayı yok

bufiyatı araç stoklarında olduğu için veriyormuşlar

birde araç için pazarlık yaparken plaka ve sigorta taşıt pulu işlemleri hariç hesaplattırın bazı firmalar bu işlemler için 1500-2000 tl arası para isteyebiliyor

bu işlemlerin maliyeti bildiğim kadarıyla 700-800 civarında

faiz olayında ise haklısın bir kandırmaca var ancak yine kendi başınıza kredi çekmeye kalktığınızda çok daha pahalıya geldiğini göreceksiniz

nacizane fikirlerimi paylaşmak istedim

saygılarımla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bilgi ve öneriler için teşekkürler. araba alımını biraz daha ertelemeye karar verdim, yaz ayında bakıcam tekrar hem o zamana kadar peşinatı dahada arttırmış olacağım. Belki B-MAX gelmiş olur o zaman onuda düşünebilirim.

Başer'den de fiyat almıştım bilgi amaçlı belirteyim nakit ödemede 63500 TL'den aşağıya inmediler, kredi faizide %1.14'tü.

Başer oto'da otomatik park sistemi düşünmeyen arkadaşlar içinde beyaz renkli X paketli C-MAX'i nakit 61000'e bırakıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba tekrar,

kısmetse bu hafta salı veya çarşamba arabanın(C-max tit-x oto) siparişini vermek için tekrar gideceğim. bu sefer peşin olarak alabilirim. bugun bayi ile görüştüm. 62600TL fiyat verdiler.

ilk arabam olacağı için araba satış sürecini çok bilmiyorum.

sizden ricam bazı bilgiler için yardımcı olmanız.

ödemeyi nasıl yapıyoruz ? sanırım internetten o kadar mebla için havale yapamayacağım.

parayı peşin verdikten sonra sanırım siparişi başlatıyorlar.

sipariş verdikten sonra notere gidip vekalet mi veriyoruz ?

sipariş öncesinde / teslim alırken nelere dikkat etmeliyim ? neler talep edebilirim ?

atladığım başka detay vs varsa da tüm bu sürec konusunda yardımcı olabilir misiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yiğit bey ÜMİT bey le benim takıntımız olan orjinal paspaslara dikkat edin bazı bayiler vermekde tereddüt ediyor..çoğu bayi boya bakımı gibi bazı hediyelerde sunuyorlar bunları aracı bayiden çıkarmadan ısrarla isteyin..ayrıca alırken boyadan anlayan biriyle gitseniz iyi iyi olur ..bu araçların taşınma esnasında gördüğü küçük boya hasarlarını rütuş yapan bayiler kesinlikle var..

hayırlı uğurlu olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.