Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Powershift Performans ve Tüketim Bilgisi

Enver Pekcan

Önerilen Mesajlar

enver bey merhaba öncelikle hoşgeldiniz focus powershift araçla ilgili bende 5300 km dir kullanan biri olarak yardımcı olmaya çalışayım öncelikle belirteyim bunun 2700 km si uzun yol kalan kısmı ankarada yapılmıştır ben şehir içi yakıt tüketimi olarak şunuda belirteyim arabayı aldığım gece 2000 km uzun yol yaptığım izine çıkmıştım onun arabanın üzerinde yakıt tüketimi ve performans anlamında çok faydası olduğunu düşünüyorum ankaranın soğuk kış günlerinde bile ben 9.5 lt tüketim değeri bilgisayarda okunan değer üzerine konuşuyorum hiç çıkmadım şu an 8.2 lt yazıyor en son bu sabah işten eve gelince baktım performans konusuna gelince şöyle örnek vereyim tek başıma bu arada kilo 115 :D) cinnah caddesini normal bir tafikte ha bu arada cinnah cad dik bir uzun yokuştur 80- 90 km süratle çıkarken fazla normal bir devirde yokuşun sonunda afgan elçiliği var bilen arkadaşlar bilir kaçıncı viteste olduğumu anlamak için + tuşuna bastığımda araç 5. vitese geçti ben 4 le çıkmışım çok hoşuma giden bir durum olmuştu bunu daha sonrada gene aynı şekilde trafiğe geldiğimde ki bu akşam en geç 17.30-17.45 sabah ise 07.30-07.50 arasıdır işe başlama saatine göre bu saatleride ankarayı bilenler için yazdım gene aynı durumda zorlanmadan çıktım şimdi gelelim genel olarak nasıl tavsiye edermisin sorusuna bu arada arabayı uzun yolda kullanmanın müthiş keyifli olduğunu ve yormadığınıda belirteyim. benim arabamda performans anlamında hiç sorun yok maşallah diyeyim nazar değmesin ben size tavsiye ederim siz turbo motor atmosferik motor seçimini yapın bu arada 1.0 turbo motorlusuda mayısta gelecek diye duydum . son olarak bende aynen sizin gibi eşimde kullansın diye aldım havalar iyileşiyor çalışmalara başlıyıp onunda kullanmasını sağlayacağız benim genel olarak arabam la ilgili söylemek istediklerim şimdilik bunlar bir öğrenmek istediğiniz bir konu olursa sizin ve diğer arkadaşlrın memnuniyetle cevaplarım benim eco mode yoncalarının ikisindede beş yonca yanıyor soğuk motor kullanımında %100 yazıyordu, son olarak aracım 2012 sedan 1.6 powershıft style kül kahve renginde hepinize kazasız belasız hayırlı günler dilerim

Karar vermemde yardımcı olduğunuz için size de çok teşekkür ederim Erim Bey. Eğer Cinnahı bu şekilde tırmanıyorsa daha diyecek birşey kalmıyor. Zaten kararı verdim çok sağolun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Enver Bey aracı aldınız mı bilmiyorum ama, yaklaşık bir aydır 1.6 125 HP PS Titanyum kullanıyorum, yukarıdaki tüm olumlu görüşlere katılıyorum. Aldıysanız veya alacaksanız pişman olmayacaksınız. Sizin gibi bende eşimle ortak kullanıyorum. Eşimde son derece memnun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Merhaba , Bildiğim kadarı ile Powershift Şanzımanlı araçlarda sytle donaımında Hillholder yok .

Çok ihtiyaç hissediyormusunuz .

SYtle powershift düşünüyorum da .

Hill Holder, PowerShift Otomatik Şanzıman ile standart olarak sunulmaktadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hill Holder, PowerShift Otomatik Şanzıman ile standart olarak sunulmaktadır.

haklısınız

http://www.ford.com.tr/otomobiller/focus/donanim-tablosu

Yokuş Kalkış Desteği

Tüm serilerde PowerShift Otomatik araçlarda Standart olarak sunulmaktadır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

enver bey merhaba öncelikle hoşgeldiniz focus powershift araçla ilgili bende 5300 km dir kullanan biri olarak yardımcı olmaya çalışayım öncelikle belirteyim bunun 2700 km si uzun yol kalan kısmı ankarada yapılmıştır ben şehir içi yakıt tüketimi olarak şunuda belirteyim arabayı aldığım gece 2000 km uzun yol yaptığım izine çıkmıştım onun arabanın üzerinde yakıt tüketimi ve performans anlamında çok faydası olduğunu düşünüyorum ankaranın soğuk kış günlerinde bile ben 9.5 lt tüketim değeri bilgisayarda okunan değer üzerine konuşuyorum hiç çıkmadım şu an 8.2 lt yazıyor en son bu sabah işten eve gelince baktım performans konusuna gelince şöyle örnek vereyim tek başıma bu arada kilo 115 ) cinnah caddesini normal bir tafikte ha bu arada cinnah cad dik bir uzun yokuştur 80- 90 km süratle çıkarken fazla normal bir devirde yokuşun sonunda afgan elçiliği var bilen arkadaşlar bilir kaçıncı viteste olduğumu anlamak için + tuşuna bastığımda araç 5. vitese geçti ben 4 le çıkmışım çok hoşuma giden bir durum olmuştu bunu daha sonrada gene aynı şekilde trafiğe geldiğimde ki bu akşam en geç 17.30-17.45 sabah ise 07.30-07.50 arasıdır işe başlama saatine göre bu saatleride ankarayı bilenler için yazdım gene aynı durumda zorlanmadan çıktım şimdi gelelim genel olarak nasıl tavsiye edermisin sorusuna bu arada arabayı uzun yolda kullanmanın müthiş keyifli olduğunu ve yormadığınıda belirteyim. benim arabamda performans anlamında hiç sorun yok maşallah diyeyim nazar değmesin ben size tavsiye ederim siz turbo motor atmosferik motor seçimini yapın bu arada 1.0 turbo motorlusuda mayısta gelecek diye duydum . son olarak bende aynen sizin gibi eşimde kullansın diye aldım havalar iyileşiyor çalışmalara başlıyıp onunda kullanmasını sağlayacağız benim genel olarak arabam la ilgili söylemek istediklerim şimdilik bunlar bir öğrenmek istediğiniz bir konu olursa sizin ve diğer arkadaşlrın memnuniyetle cevaplarım benim eco mode yoncalarının ikisindede beş yonca yanıyor soğuk motor kullanımında %100 yazıyordu, son olarak aracım 2012 sedan 1.6 powershıft style kül kahve renginde hepinize kazasız belasız hayırlı günler dilerim

eco mod yoncalarını powershift de nasıl görüyorsunuz ben ekranımda göremiyorum yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

eco mod yoncalarını powershift de nasıl görüyorsunuz ben ekranımda göremiyorum yardımcı olurmusunuz

Bazı serilerde econetic olayı sunulmadı menüde gezerken bu menüleri görmeniz gerekir varsa.

burada detaylı bilgileri bulabilirsiniz ;

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Powershift Performans ve Tüketim Bilgisi olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.