Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Soğutma Suyu Haznesinde Süt Beyazı Köpüklenme

Adem Kazıl

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0
3 dakika önce, Mehmet Demir yazdı:

yağ çubuğuna da baktınız mı?

karışma varsa belli olur

Baktım abi bi sıkıntı yok

--45 dakika sonra eklendi--

Suyun rengi turuncu herhangibir kararma yok

B3840CDF-819E-476C-9B40-039196C47562.jpeg

9CE3AEFA-B2AD-4A69-8ED5-6AA58FFD8D0D.jpeg

568F7DFD-B475-49D6-BE5E-9CF86B792181.jpeg

A2FC3EEB-1431-4968-AA29-30DE7FCB1D54.jpeg

FFC1AC94-5E44-41FD-8CE3-8C8C1B51DC1E.jpeg

A5027A52-B9DB-42F9-BF65-D2025615976B.jpeg

--49 dakika sonra eklendi--

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Motor yağı antifirize karışınca antifirizin rengi siyahlaşıyor. Köpük olması motor basıncının sızması ile oluşabilir. Radyatör hortumu da muhtemelen sertleşiyordur.

Daha basit ihtimal olarak genleşme kavanozu hava yapmıştır. Bu hava devirdaimde köpürmeye sebep olmuştur veya suyun içine köpürtücü bir madde koyulmuş, durulanmadan su takviyesi yapılmıştır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16.02.2019 - 21:27 tarihinde, Alper Sakallı yazdı:

Motor yağı antifirize karışınca antifirizin rengi siyahlaşıyor. Köpük olması motor basıncının sızması ile oluşabilir. Radyatör hortumu da muhtemelen sertleşiyordur.

Daha basit ihtimal olarak genleşme kavanozu hava yapmıştır. Bu hava devirdaimde köpürmeye sebep olmuştur veya suyun içine köpürtücü bir madde koyulmuş, durulanmadan su takviyesi yapılmıştır.

bugün sevise bırakmıştım arabayı soğutma sisteminin komple  3, 4 defa temizleneceği söylendi tam sorun neymiş yarın öğrenirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yağ soğutucunun arızalanmış olmasını varsaysak henüz belli değil ama, geçen hafta otobanda 1 veya 2 dakika 220 km hıza çıktım sonra sonra kademeli olarak 1 er 2 şer dakikalarla 200,180,160 sonra 130 sabitleyip devam ettim bununla alakalı olabilirmi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ilk önce yağ soğutucusu kontrol edildi sorun yok, nasıl olduğunu bilmiyorum ama yanlışlıkla su kabına yağlı su ilavesi yapılmış galiba, sistemdeki su devirdaim ettirilerek komple 3 defa temizlendi, bunun için özel bir ilaç var adını bilmiyorum, şimdi ilaçlı su var sistemde 1 hafta sonra tekrar gidip sistem komple boşaltılıp antifirizi konulacak, servis bunun için hiçbir ücret almıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşım geçmiş olsun.senden başka birisi araca su koymadiysa senin yağ soğutucu su patlak.servis nasıl kontrol etti bilmiyorum.şu an az bir miktar karıştırıyor.gözle kontrol ile belli olmaz.birden çoğalıp aracını yağsız bırakabilir.tecrübelerime dayanarak söylüyorum.ama karar sizin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
36 dakika önce, Alpay K. yazdı:

Arkadaşım geçmiş olsun.senden başka birisi araca su koymadiysa senin yağ soğutucu su patlak.servis nasıl kontrol etti bilmiyorum.şu an az bir miktar karıştırıyor.gözle kontrol ile belli olmaz.birden çoğalıp aracını yağsız bırakabilir.tecrübelerime dayanarak söylüyorum.ama karar sizin

teşekkürler, serviste su ilavesi yapılmış ama onları suçlamıyorum üzerlerine düşeni yapıyorlar hiç zorluk çektirmiyorlar, başka servis olsa eminim bana ne der ücretini alır, haftaya komple boşaltılıp antifiriz konulacak tabi ben yinede kontrol ediyor olucam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

teşekkürler, serviste su ilavesi yapılmış ama onları suçlamıyorum üzerlerine düşeni yapıyorlar hiç zorluk çektirmiyorlar, başka servis olsa eminim bana ne der ücretini alır, haftaya komple boşaltılıp antifiriz konulacak tabi ben yinede kontrol ediyor olucam.

bakım yapan usta daha önce yağ olan bidonun üstüne çalkayıp su koymuş olmasın ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün sabah arabayı servise bıraktım sistem bir kere daha boşaltılıp temizlenip antifiriz konacaktı ama yağ soğutucusunun arızalı olduğu tespit edildi garantiden müracaat edildi, ikame kugayı aldım çıktım kuga şu an 11 binde 6/7 bin km’sini ben yaptım?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.