Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Anıl Sönmez

Focus MK3 Farın Dış Camı Nasıl Sökülür?

Question

Selamun aleyküm arkadaşlar focus 3 ün dış far camını sökmem gerekiyor nasıl söküldüğünü bilen varmı acaba

C787F288-CC52-4942-958F-5B8CAFB3DF35.png

--0 dakika sonra eklendi--

Tırnaklar var ama onu tutan civata felan varmı bilmiyorum 

29 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Valla böyle far'ım olsa bırak kendim açmayı toz tutmam üzerinde. Tercih meselesi tabi.

• 0

Uzun ve yorucu çalışmam sonucu nihayet sonuca vardım.Malzemelere toplam 250 civarı harcama yaptım.Sıcak hava tabancası (125 TL ) tornavida seti ( 32TL ) boya,astar (68 TL ) slikon (23,5 TL ) bant (12,5 TL ). Sökme işi beni benden aldı çok şükür kırıp dökmeden tamamladım.Ama bir daha sokermiyim hiç sanmıyorum resmen farın tırnakları sökülmesin diye yapılmış.İcerisinde adeta Bubi tuzakları var küçük küçük iğneler sokmuşlar 5 tane :))

IMG_20200213_205132.jpg

IMG_20200213_205126.jpg

IMG_20200213_205150.jpg

IMG_20200213_211647.jpg

IMG-20200208-WA0012.jpeg

IMG-20200208-WA0009.jpeg

IMG-20200212-WA0028.jpeg

IMG-20200212-WA0033.jpeg

Edited by Fatih S.

• 0

Kenarları ısıtarak mı söktünüz, kapalı bir alanda sıcak hava verip bekleterek mi söktünüz ? Bu arada çok hoş olmuş elinize sağlık..

• 0
8 saat önce, Kadir A yazdı:

Kenarları ısıtarak mı söktünüz, kapalı bir alanda sıcak hava verip bekleterek mi söktünüz ? Bu arada çok hoş olmuş elinize sağlık..

Evet ısıtarak söktüm ,fırında bekletilerek sökülür mü hiç sanmıyorum.Teşekkürler.

--2 dakika sonra eklendi--
7 saat önce, Selçuk Öz. yazdı:

farlar açmadan önce sanki focus 3 tü; açtıktan sonra 3.5 mu oldu? 😅

Yok yok açılmadan önce titanyum du şimdi ST oldu direkmen motora etkisi var.

Edited by Fatih S.

• 0
1 saat önce, Fatih S. yazdı:

Evet ısıtarak söktüm ,fırında bekletilerek sökülür mü hiç sanmıyorum.Teşekkürler.

--2 dakika sonra eklendi--

Yok yok açılmadan önce titanyum du şimdi ST oldu direkmen motora etkisi var.

Fırında düşük ısıda ısıtıp açanlar var ama sıkıntı ihtimali yüksek. Büyük bir koli içerisinde saç kurutma makinası ile ısıtıp açanlarda vardı.

• 0
3 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Fırında düşük ısıda ısıtıp açanlar var ama sıkıntı ihtimali yüksek. Büyük bir koli içerisinde saç kurutma makinası ile ısıtıp açanlarda vardı.

Yani birçok far açma videosu izledim ama bu farlardaki slikon çok garip bir türlü yumuşamıyor farın kendisi erime kıvamına geliyor ancak slikon taş.

• 0

Zor olmuş ama sonuç baya iyi tabi su alma buğu yapma gibi sıkıntı çıkarmazsa

• 0
33 dakika önce, Fatih S. yazdı:

Yani birçok far açma videosu izledim ama bu farlardaki slikon çok garip bir türlü yumuşamıyor farın kendisi erime kıvamına geliyor ancak slikon taş.

Sanırım mca farlarını keserek açıyorlar. 

• 0
Bir saat önce, Fatih S. yazdı:

42 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Sanırım mca farlarını keserek açıyorlar. 

dremel yok muydu dremel biraz daha kolaylaşırdı işin komple silikona önce ince bir çizik sonra ısı tabancası 🙂 hayırlı olsun bu arada güle güle kullan...

• 0
3 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

dremel yok muydu dremel biraz daha kolaylaşırdı işin komple silikona önce ince bir çizik sonra ısı tabancası 🙂 hayırlı olsun bu arada güle güle kullan...

Dremel de var da kesme işi mantıklı gelmedi bu şekilde söktüm ama gel birde bana sor.Teşekkürler.

Edited by Fatih S.

• 0
12 saat önce, Fatih S. yazdı:

Ama bir daha sokermiyim hiç sanmıyorum resmen farın tırnakları sökülmesin diye yapılmış.İcerisinde adeta Bubi tuzakları var küçük küçük iğneler sokmuşlar 5 tane :))

söylemiştim 🙂 birde bunları bir madde var şimdi unuttum direk kromajın üstüne sürüyorsun piano black boyalı gibi oluyor nikelajlı parlak kısım gidiyor pişano black oluyor boya ile uğraşmıyorsun 🙂

--1 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Fatih S. yazdı:

Dremel de var da kesme işi mantıklı gelmedi bu şekilde söktüm ama gel birde bana sor.

kesmeyecektin zaten ince bir şerit şeklindeki silikona bız bız çizgi yapıp yol açacaktın ...

• 0
1 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

söylemiştim 🙂 birde bunları bir madde var şimdi unuttum direk kromajın üstüne sürüyorsun piano black boyalı gibi oluyor nikelajlı parlak kısım gidiyor pişano black oluyor boya ile uğraşmıyorsun 🙂

Hep sonradan hep sonradan 🙂 onu da tesadüfen yaptım saf alkol ile silince piano black renk çıktı alttan ama mecbur boyayacan kıtırlı yerlerde ki krom boya çıkmıyor düz yüzeyli yerlerde sorun yok.Gördüğümde hadi boyadan da yırttım diye düşündüm ama olmadı.

• 0
4 dakika önce, Fatih S. yazdı:

Hep sonradan hep sonradan 🙂 onu da tesadüfen yaptım saf alkol ile silince piano black renk çıktı alttan ama mecbur boyayacan kıtırlı yerlerde ki krom boya çıkmıyor düz yüzeyli yerlerde sorun yok.Gördüğümde hadi boyadan da yırttım diye düşündüm ama olmadı.

yok saf alkol değil  öğreneyim o tarafa gidince ismini sıvının 🙂