Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

• 0
Anıl Sönmez

Focus MK3 Farın Dış Camı Nasıl Sökülür?

Question

Selamun aleyküm arkadaşlar focus 3 ün dış far camını sökmem gerekiyor nasıl söküldüğünü bilen varmı acaba

C787F288-CC52-4942-958F-5B8CAFB3DF35.png

--0 dakika sonra eklendi--

Tırnaklar var ama onu tutan civata felan varmı bilmiyorum 

29 answers to this question

Recommended Posts

• 1

Farı sığacağı büyüklükte bir karton kutuya koyuyorsunuz, kartona da saç kurutma makinesinin ağzı girecek kadar delik açıyorsunuz 10 dakika ısıtıp, cam ile siyah gövde arasındaki far yapıştırıcısının yumuşayıp macun kıvamına gelmesini sağlıyorsunuz. Takarken de saç kurutma değil de ısı tabancası lazım. Kolay gelsin 

Edited by Alper Sakallı

• 0

En son bi ustaya götürücem ama kendim yapabilirim diye düşündüm nette.yapanlar var ama focus 3 için bulamadım büyük ihtimal tırnakları tutan plastiğin kısmını biraz eritmek gerekiyo 

• 0
5 saat önce, Anıl Sönmez yazdı:

En son bi ustaya götürücem ama kendim yapabilirim diye düşündüm nette.yapanlar var ama focus 3 için bulamadım büyük ihtimal tırnakları tutan plastiğin kısmını biraz eritmek gerekiyo 

hayır, kasa ile cam arasındaki tüm hat boyunca olan yapıştırıcıyı ısıtarak yumuşatmanız lazım, buda en iyi fırında yapılıyor. kolay bir iş değil.

• 0
17 saat önce, Ozan Kar yazdı:

fırın

Fırın derken?

Bildiğimiz fırından mı bahsediyorsun. Gerçekten riskli bir iş. 

Yapma gayreti içerisindeki herkese başarılar dilerim. 

• 0
6 saat önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Bildiğimiz fırından mı bahsediyorsun. Gerçekten riskli bir iş. 

evet. 

• 0

Hazır konusu varken yeni konu açmak istemedim focus MCA bu Xenon farını açmam gerekiyor siyaha boyamak için yanlız araştırmalarım da pek bu farı açmayı tavsiye eden yok ısı tabancası siparişi verdim ,daha önce açabilen veya açmayı deneyen arkadaş var mı tavsiyeniz ne olur.

IMG_20200114_235108.jpg

• 0
Bir saat önce, Fatih S. yazdı:

Hazır konusu varken yeni konu açmak istemedim focus MCA bu Xenon farını açmam gerekiyor siyaha boyamak için yanlız araştırmalarım da pek bu farı açmayı tavsiye eden yok ısı tabancası siparişi verdim ,daha önce açabilen veya açmayı deneyen arkadaş var mı tavsiyeniz ne olur.

IMG_20200114_235108.jpg

Ben açıp boyattırdım bunu 🙂

• 0
3 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Ben açıp boyattırdım bunu 🙂

Bende açıp boyayacam ama bir ara cesaret geldi dedim kendim açayım ısı tabancası siparişi verdim ama emin değilim açabilir miyim 

• 0
6 dakika önce, Fatih S. yazdı:

Bende açıp boyayacam ama bir ara cesaret geldi dedim kendim açayım ısı tabancası siparişi verdim ama emin değilim açabilir miyim 

Valla benim arkadaş bu işi yapıyor sürekli sen olmasan hayatta elimi sürmem dedi bu farların silikonu sert silikon çok yüksek riskli iş dedi 2 günde anca alabildim 

--4 dakika sonra eklendi--

Kısacası daha önce böyle bir yapmadıysan hiç girişme 🙂

bende kendim yaparım diyordum :)şimdi kesinlikle ya profesyonelce birine yaptırırım yada direk rs st alır takarım ...

• 0
10 dakika önce, Serkan Karakoca yazdı:

Valla benim arkadaş bu işi yapıyor sürekli sen olmasan hayatta elimi sürmem dedi bu farların silikonu sert silikon çok yüksek riskli iş dedi 2 günde anca alabildim 

--4 dakika sonra eklendi--

Kısacası daha önce böyle bir yapmadıysan hiç girişme 🙂

bende kendim yaparım diyordum :)şimdi kesinlikle ya profesyonelce birine yaptırırım yada direk rs st alır takarım ...

Valla bir cesaret edip girişecem bakalım ne olacak olmadı bir hafta uğraşırız.

• 0

Bence hiç uğraşma bir farcıya ver yaptır kafa rahat olsun.bir far takımını yedim .evde duruyor şuan yaptırma olayı çok kötü oldu sök geri yap derken hepten berbat ettim .tavsiyem farcı 

• 0
19 saat önce, Gökhan Türker yazdı:

Bence hiç uğraşma bir farcıya ver yaptır kafa rahat olsun.bir far takımını yedim .evde duruyor şuan yaptırma olayı çok kötü oldu sök geri yap derken hepten berbat ettim .tavsiyem farcı 

Farcıya gittim açarım ama çok hasar görür dedi anladım ki iş başa düştü.