Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Lansman Rengi Focus 5K EB kaça gider?

Selami

Soru

Arkadaşlar, bugün aracımın değerini öğrenmek istedim ama açıkçası net bir fiyat alamadım. Aracın özel olduğunu ancak Ford için ikinci elde 50.000 TL ve üzeri rakamların olağan dışı olduğu gibi faraziyeler duydum.

Aracım: 2011 Focus III 5K Titanium EcoBoost+Şeker kırmızı+X Paket+Otomatik Park. Sadece 1800 km.de ve toplu iğne başı kadar kusuru yok.Sizce böyle bir aracın ikinci el değeri nedir.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim anlayamadığım nokta, bugün gitseniz en iyi ihtimalle peşin liste fiyatı 65,000TL olan aynı aracı 60,000 TL'ye alırsınız deniyor. Sonra 1800 km'de olan araca biçilen değer 49-52,000 TL. Ford'un ikinci eli zayıf derlerdi de inanmazdım. Artık inandım. Herhalde donanım özürlü VW'den şaşmamak gerekiyor, ya da Ford'un ekonomik ömrü dolana kadar kullanmak gerekiyor.

Fordun değil benzinli aracın ikinci eli zayıf.

Dizelde sıkıntı yok. Bakın örnek olarak Mertol bey kendi sahip olduğu f3 style tdcisini hiç uğraşmadan sattı. Size tit-x eb için verdiğimiz fiyatın 4-5 lira altına f3 trend tdciler satılıyor.

Ford olarak düşünmeyin bunu. Pek çok markada durum aynı.

VW olayı ise bi değişik. VW gümüşe altın parası istese bu halk yine verir.

Adolf hitlere küfür eder ama VW der başka bişey demez bu millet :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

70 binlik adammı....acep.... :)

Benimki sunrooflu kardeşim,bunda sunroof yok ve Antalyada..Antalyadan İzmirden stanbuldan araba alınmaz,nemden çürüyor 2 senede arabanın herbi tarafı oralarda...Şeker Kırmızı hatta Titanyum X park paketli bile olsa ve dahi hatta sunroofu bilem olsa hiçbir focus 3 benim arabamdaki karizmaya sahip olamaz ve hatta benim arabam gibi olamaz çünkü benim arabamda ayrıca geniş ekran gösterge var ve yakında orta konsolda da geniş ekran olacak...Yani emsali bulunmuyor şu anda...Ahahahahaaa....Tekim şu alemde...Kih Kih Kih..... :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimki sunrooflu kardeşim,bunda sunroof yok ve Antalyada..Antalyadan İzmirden stanbuldan araba alınmaz,nemden çürüyor 2 senede arabanın herbi tarafı oralarda...Şeker Kırmızı hatta Titanyum X park paketli bile olsa ve dahi hatta sunroofu bilem olsa hiçbir focus 3 benim arabamdaki karizmaya sahip olamaz ve hatta benim arabam gibi olamaz çünkü benim arabamda ayrıca geniş ekran gösterge var ve yakında orta konsolda da geniş ekran olacak...Yani emsali bulunmuyor şu anda...Ahahahahaaa....Tekim şu alemde...Kih Kih Kih..... :kıhkıh:

Rengine birşey diyememde şu an bir adet beyaz Tit X dizel Navigasyon+ geniş ekranlı göstergeye sahip araç var Tr de.. Bizzat kendim taktım.. İkincisi de Bület'in arabası olacak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sıfırının 60.000 TL ye (pazarlıkla alınabileceği iddia ediliyor) alınabilen ve 2011 model ve 1800 km deki araca tabiiki 60.000 TL istemek abesle iştigal etmek olur. Ancak 54-55.000 TL gibi rakamlar günde 2500 dev/dk geçilmeden ve sadece 15 km kullanılan, sigara içilmemiş, benden başka kimsenin içine dahi oturmadığı bir otomobil için normaldir diye düşünüyorum. Neden ilan vermedim diye sorarsanız, kafamda henüz bitirmedim. Benimkisi belki sadece gelip geçici bir krizdir.

Saygılar...

Bana söylenmemiş ama ben de yazayım..

Bakın ben potansiyel ecoboost alıcısıyım. Sıfırın liste fiyatı 64 800 rahatlıkla 60a alınır. Siz liste fiyatından ne kadar ucuza almıştınız.

Şimdi 2012si 60 bin olan aracın 2011 i için kaç para vermemi bekliyorsunuz. 55 mi ? Yani aracınızın hiç değer kaybetmesini istemiyor hatta kar etmeyi bekliyor gibisiniz.

Ben 60 bine sıfır alsam zaten 36bin cebimden çıkacak. Kalan 24bini bir ara 1200TL taksitle 20 ayda ödeyeceğim. 2012 ve sıfır bir aracım olacak. Taksitler zaten ödenir bu araba bana 36bine gelmiş olur neredeyse . Kredinin maliyetini de düşünün araba 57-58e gelir zaten tam nakite o fiyata veren de vardır. Bütün anadoluyu arayın belki daha bile ucuza bulursunuz.

Şimdi 2012 si 57-58 olan aracın 2011ine ne vermeliyim. 48 bile olsa ben sıfırı tercih ederim. Ne risk alıcam cebimden zaten 36 çıkıyor...

Fordla alakası yok hiç bir benzinli araba az zararla satılmaz . Haa 1.5 yıl önce Kia sportage alsaydım salak kafam 49a veriyorlardı. Şimdi 53-54e satardım (şu an 63ten 60a indi kampanyalı) . Ama zaten 2010 aralıkta falan herhangi bir araba alan şimdi aldığından yükseğe satabiliyor (müşteri bulursa ).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şu an sitede en zararlı sen kaldın millet arabayı aldı hadi bende kızıp ev aldım ondanda karlıyım...ödeyeceğim faizi iki ayda evin değeri yükselip kapattı...sende onumu alayım bunumu alayım derkennnnnnn sabah oldu erken..kaldın vala...

sayın...H.Cenk Köse...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Esnaf abilerimiz hep der." Mal alınırken kazanılır ; satarken değil" Ne kadar düşük fiyata alırsan o kadar kazanırsın...Zira o malı hangi sartlarda ne fiyata satacağın belli değildir.(Belki tiacretin kuralıda budur???)Hep şunu söylerim alınmış alınmıştır. Hiç bir zaman kayıp yoktur. Zira her gün fiyatların yükseldiği bir ülkede yaşıyoruz...Alan her zaman kardadır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fordun değil benzinli aracın ikinci eli zayıf.

Dizelde sıkıntı yok. Bakın örnek olarak Mertol bey kendi sahip olduğu f3 style tdcisini hiç uğraşmadan sattı. Size tit-x eb için verdiğimiz fiyatın 4-5 lira altına f3 trend tdciler satılıyor.

Ford olarak düşünmeyin bunu. Pek çok markada durum aynı.

VW olayı ise bi değişik. VW gümüşe altın parası istese bu halk yine verir.

Adolf hitlere küfür eder ama VW der başka bişey demez bu millet :)

Ogün'üm hitlerle ilgili bir belgeselde yanlış hatırlamıyorsam. Ford'da destek veren ilk firmalardan biriydi hitlere. :)

70 binlik adammı....acep.... :)

Yok yok şaka olarak demedim, bu araç sahibi bizim sitede tanıttı bu aracı. Link bulursam eklerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yanlış hatırlamıyorsam kent oto ford bayisinde kirmizi hb ecoboost tit x paketli sıfır araç 57,5bine gördüm. Arayıp Osman bey den bilgi alabilirsiniz.

Yukarıdaki yazdığım aracı bugün bir arkadaşım için arayıp sorduk. 2011 model sıfır, şeker kırmızı HB Ecoboost 180bg Titanyum X paket, otopark sistemli 53bine kadar telefonda fiyat aldım. Gelsin arakadaş tam maliyetlerime bakıp son fiyatı söylerim diyorlar. 52 civarına kadar inebilecek gibiler. Bilginize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şu an sitede en zararlı sen kaldın millet arabayı aldı hadi bende kızıp ev aldım ondanda karlıyım...ödeyeceğim faizi iki ayda evin değeri yükselip kapattı...sende onumu alayım bunumu alayım derkennnnnnn sabah oldu erken..kaldın vala...

sayın...H.Cenk Köse...

üstad ben yaşlandım. Hiç bir şey almaya hevesim yok. Hepsinde bir kusur buluyorum. Makul olanın da fiyatı bana acaip yüksek geliyor. Bekliyoz bakalım 1.0T veya makyajlı fiestadan ümitliyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

tüm fikirlerine katılıyorum bende aynı şeyleri yaşadım...en son almıycam ..a....dedim..o yüzdne cünkü alsam mutsuz olucaktım...2012 yazı gelsin yeni modellerde gelicek...salla sende...kafamız çok karışıyor...yaaaaa

Benim bir sıkıntım var ama : arabaya şiddetle ihtiyacım var. Ev iş arası 25 km: 3 veya 4 vasıta değiştirmek gerekiyor. Arabayla 29-30 dk süren yol toplu taşıma ile 95-100 dk sürüyor. Salamura yolculuk da cabası..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.