Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Lansman Rengi Focus 5K EB kaça gider?

Selami

Soru

Arkadaşlar, bugün aracımın değerini öğrenmek istedim ama açıkçası net bir fiyat alamadım. Aracın özel olduğunu ancak Ford için ikinci elde 50.000 TL ve üzeri rakamların olağan dışı olduğu gibi faraziyeler duydum.

Aracım: 2011 Focus III 5K Titanium EcoBoost+Şeker kırmızı+X Paket+Otomatik Park. Sadece 1800 km.de ve toplu iğne başı kadar kusuru yok.Sizce böyle bir aracın ikinci el değeri nedir.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Dizel diye 5 bin lira fazla veren var bi süürrüüü

Piyasayı onlar öldürüyor benzinli değil..Ayrıca ölü ifadesi hatalı kalıyor listi fiyatına endexli 2.el rakamlarına bakıyoruz ki hatalı oluyor zaten 0 alırken liste fiyatından çok ucuza satılıyor..Haliyle sanki çok değer kaybı varmış gözüküyor..

Hikaye yani...Focus bu arkadaşlar kaybetse kaybetse ne değer kaybedecek sanki , yani focus binicisi bunları mı düşünüyor ? İlginç..

Keyfine bakın :) Hemde ecoboost konu...Peeahh..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neden düşünmesin Yakubum. Türkiyede focus sahibi yada xyz sahibi insanlardan %80 i aracın 2. elini düşünüyor.

Bu ülkede bu aracın 2. eli yok diye ne markaları harcadılar :)

Doğru diyorsun Ogün'üm. Mesela ben çok sevmeme rağmen 2.eli dolayısıyla Mazda 3 almadım. üstelik 49 gibi çok uygun bir rakamada bırakmışlardı, hatta benim focusuda binici fiyatına 23e saymışlardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

http://www.sahibinde...73617164/detay#

775 km..buda 52.000 istemiş...180 hp sahibini arayan bir araçtır benzin zamları ürküttü herkesi...bence.. uzak dururlar....

O arabada motor revizyon gormus,"

2011 MODEL FOCUS 1.6 TİTANİUM XP ECOBOOST 180 PS HB 775 KM DE KAZA BOYA YOK

ARAç GARNTİDEN MOTOR REVİZYON OLDU"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim anlayamadığım nokta, bugün gitseniz en iyi ihtimalle peşin liste fiyatı 65,000TL olan aynı aracı 60,000 TL'ye alırsınız deniyor. Sonra 1800 km'de olan araca biçilen değer 49-52,000 TL. Ford'un ikinci eli zayıf derlerdi de inanmazdım. Artık inandım. Herhalde donanım özürlü VW'den şaşmamak gerekiyor, ya da Ford'un ekonomik ömrü dolana kadar kullanmak gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim anlayamadığım nokta, bugün gitseniz en iyi ihtimalle peşin liste fiyatı 65,000TL olan aynı aracı 60,000 TL'ye alırsınız deniyor. Sonra 1800 km'de olan araca biçilen değer 49-52,000 TL. Ford'un ikinci eli zayıf derlerdi de inanmazdım. Artık inandım. Herhalde donanım özürlü VW'den şaşmamak gerekiyor, ya da Ford'un ekonomik ömrü dolana kadar kullanmak gerekiyor.

Ford son zamanlarda ciddi fiyat artışlarına gitti, şu andaki satış fiyatları biraz revize edilmiş olsa bile yüksek.

Daha önce sanırım Mertol yazmıştı, yine de tekrarlayayım:

Sizin aracınız 2011 model ve Ekim ayında aynı nitelikteki araç yaklaşık 57.000 TL idi.

2011 model aracı sıfır 2012 ile kıyaslayamazsınız, 57.000 TL ödediğiniz araç sizin üzerinize geçtiği anda zaten otomatikman %10 değer kaybına uğrar, bu da 51.000-52.000 TL gibi bir ikinci el fiyatını oluşturuyor.

Zaten reasürans kasko değer listesine bakarsanız aracın kasko değerinin de 51.500 TL olduğunu görürsünüz.

Ayrıca şunu sorayım şu anda benzer bir araç almak isteseniz 65.000 TL verip sıfırını mı alırsınız yoksa söz gelimi 60.000 TL'ye 1800 km kullanılmış, nasıl kullanıldığı ve neden satıldığı belli olmayan bir önceki model yılına ait bir aracı mı tercih edersiniz, ya da böyle bir araca kaç para değer biçersiniz?

İkinci el fiyatları şu anda çok yüksek söyleniyor ve hemen hiçbiri talep edilen fiyattan satılmıyor.

Bildik markalar arasında da bu konuda abartılacak bir fark yok.

Tabii yüksek yakıt fiyatları ister istemez benzinli ve güçlü araçlara talebi düşürüyor, buna da yapacak fazla bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Neden düşünmesin Yakubum. Türkiyede focus sahibi yada xyz sahibi insanlardan %80 i aracın 2. elini düşünüyor.

Bu ülkede bu aracın 2. eli yok diye ne markaları harcadılar :)

O markalar düşmüş zaten bak, ford düşmemiş ki bende düşünme diyorum...Olay bu, abartılı bi olay yok..Gerek yok bunu her gece düşünmeye :) keşkelik bir durum yok yani..BENCE

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O arabada motor revizyon gormus,"

2011 MODEL FOCUS 1.6 TİTANİUM XP ECOBOOST 180 PS HB 775 KM DE KAZA BOYA YOK

ARAç GARNTİDEN MOTOR REVİZYON OLDU"

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-x-paketli-park-asistanli-orjinal-yeni-kasa-focus-74645057/detay

dizelide vardı sedan hemde 56000 cekmiş adam...yani ikinci eli zayıf neden çünkü liste fiyatlarından 5000 tl kadar indirim yapıldığını herkes biliyor VW ise 100 tl iniyor konu bu...ikinci elde değer kaybetmemesinin nedeni...

Tevfik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yani bence genel olarak yaklaşımınız yanlış..

Bu arabayı almak isteyen seven beğenen zaten gider sıfır alır. Bu arabaya bir sürü rakip var. Giu var, astra turbo var, 160lık golf var vs şimdi 1.16 ve 1.18i var. İnsan focus almaya karar verirse sıfırda bir sürü kredi avantajı var, kesin alıcı ise araştırısa ekstra indirim alabilir vs..

Şimdi hem kuvvetli olan dolayısıyla soru işareti olan; ilk sahibinin nasıl kullandığı konusunda tereddüt olabilecek, niye satıyor ki acaba sorun mu var diye düşünülecek bir araç için hem de çok pahalı bir araç için 3-5 bin lira için 0 almamanın ne mantığı var ki... Bu araç bir ticari araç olsa, 2006 fiesta ST olsa anlarım. Bunlarda 3-5 kuruş hesaplanır ama böyle bir keyif arabasında ciddi bir avantaj yoksa kimse ikinci el almaz ki.. Hadi bir 320d gibi piyasada bilinen bir araba olsa istediğim 1-2 eksiğine satabilirm dense neyse; öyle birşey de yok...

Bence bunun sıfır fiyatı çok pahalı. Tamam o fiyatı verenler olabilir. Ama birileri o fiyata 0 alıyor diye ikinci elde de aynı veya yakın fiyatı beklemek hata. Hep dediğim gibi belki çok hastası olan ama parası yetmeyen 1-2 kişi vardır ama o da size denk gelir mi muamma...

İş ikinci ele gelince değişir. Ford ancak ilk alışta ucuza alıyorsan alınacak bir marka. Fiyatları çok değişken çünkü. Bir bayinin 48 dediğine öbür bayii 46 diyor ama o arabayı Koç indrimi ile 43e alabilen bir sürü insan var..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

http://www.sahibinde...-74645057/detay

dizelide vardı sedan hemde 56000 cekmiş adam...yani ikinci eli zayıf neden çünkü liste fiyatlarından 5000 tl kadar indirim yapıldığını herkes biliyor VW ise 100 tl iniyor konu bu...ikinci elde değer kaybetmemesinin nedeni...

Bu ilandaki araç resimleri hiç yabancı gelmedi bana. Sanki bizim forumda birisi tanıtmıştı bu aracı yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

http://www.sahibinde...-74645057/detay

Bu araba bizim mahallede ama sahibini tanımıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sayın Cem bey,

Sıfırının 60.000 TL ye (pazarlıkla alınabileceği iddia ediliyor) alınabilen ve 2011 model ve 1800 km deki araca tabiiki 60.000 TL istemek abesle iştigal etmek olur. Ancak 54-55.000 TL gibi rakamlar günde 2500 dev/dk geçilmeden ve sadece 15 km kullanılan, sigara içilmemiş, benden başka kimsenin içine dahi oturmadığı bir otomobil için normaldir diye düşünüyorum. Neden ilan vermedim diye sorarsanız, kafamda henüz bitirmedim. Benimkisi belki sadece gelip geçici bir krizdir.

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sayın Cem bey,

Sıfırının 60.000 TL ye (pazarlıkla alınabileceği iddia ediliyor) alınabilen ve 2011 model ve 1800 km deki araca tabiiki 60.000 TL istemek abesle iştigal etmek olur. Ancak 54-55.000 TL gibi rakamlar günde 2500 dev/dk geçilmeden ve sadece 15 km kullanılan, sigara içilmemiş, benden başka kimsenin içine dahi oturmadığı bir otomobil için normaldir diye düşünüyorum. Neden ilan vermedim diye sorarsanız, kafamda henüz bitirmedim. Benimkisi belki sadece gelip geçici bir krizdir.

Saygılar...

Bu Sayın Cem Bey hitabında kötü bir şeyler hissetmelimiyim, pek alışık değilim de...

Selami Bey aracınızı kötülemek maksadım yok ama alıcı psikolojisi farklı işliyor, ona işaret etmek istedim.

Bir yakıt tüketiminiz muhteşem, çok dikkatli kullanırsam ancak o değerler inebiliyorum, tebrik ederim.

Bence tadını çıkarın, hele bir de uzun yol yapın, esas keyfini o zaman alacaksınız...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.