Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus III boya değeri

Namık uslu

Soru

Arkadaşlar yaklaşık 4 aydır kullandığım focus III aracımdaki çiziği tamir için gösterdiğim usta aracın komple boyalı olabileceğinden bahsetti.Bunun üzerine bende boya ölçüm cihazıyla ölçtürdüğümde aracın boya değerlerinin ortalama 200 olduğunu gördüm . Sizce bu değerler normal mi ? Yoksa anarmal bir durum mu söz konusu ? yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Otokoç a başvuruma gelen cevabı bilgi ve yorumlarınıza arz ediyorum.

"Aracınız otokoç ankara yetkili servisimizde teknik uzmanlarımızca boya ölçüm değerleri alınarak fotoğraf yardımıyla ilgili birimizmizce incelnemiş olup aracınızın boyasının ford otosan üretim standartları içerisinde olduğu tespit edilmiştir."

Bunu mümkünse ölçüm değerleri ile yazılı resmi belge olarak alabilirseniz (ya da aldıysanız) ikinci el satışta sizi rahatlatır.

Kusur durumu olduğunu hiç düşünmedim, ama defaten yazıldı, ikinci elde takıntılı arkadaşlar buna kulp takabilir!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otokoç a başvuruma gelen cevabı bilgi ve yorumlarınıza arz ediyorum.

"Aracınız otokoç ankara yetkili servisimizde teknik uzmanlarımızca boya ölçüm değerleri alınarak fotoğraf yardımıyla ilgili birimizmizce incelnemiş olup aracınızın boyasının ford otosan üretim standartları içerisinde olduğu tespit edilmiştir."

E Cevap verseydiniz ya Ben transit almadım ki otosanın üretim standartlarında olsun. Otosanmı üretiyor focusu ? Almanyada üretildiğini zannediyordum focusun diye.

Ondan sonra tüketici mahkemesine doğru bir ışık yaksaydınız :) Onu duyunca genelde geri vites yaparlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bugün başka bir markanın yetkili servisinde kaporta boya formeni olan bir tanıdığı ziyarete gittim, sohbet esnasında benim aracın boya değerlerini bir ölçelim dedim, fordların boyası diğer araçlara göre daha kalındır dedi, cihazı aldı ve aracı biçok noktadan ölçtük 170-220 arasında değişen değerler vardı, bizim araçların boyası incedir dedi, kendi markalarından bir aracı ölçtü 120-150 civarıydı, senin aracın gayet normal, aracının boyası orjinal dedi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

marka adı vermiyim dedim ama B) , kia servisiydi..

:kıhkıh: This is Ford... Boya'dan çalmaz :D şaka bir yana oldum olası hep kalın diye söylenir ve öyledir de yani :yeah:

Başlığı tekrar okudum da...Temizlemek lazım burayı...Faso fiso dolmuş biraz..Boşuna Namık bey telaş yapmış..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şeker kırmızı renk için 2,020 tl fark almalarının nedeni nedir acaba? kırmzı olsun 5 kuruş pahalı olsun felsefesimi ? yoksa bu şeker kırmızı boyanın diğer boyalardan herhangi bir farklı yönümü var, bilenler yardımcı olursa sevinirim, saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şeker kırmızı renk için 2,020 tl fark almalarının nedeni nedir acaba? kırmzı olsun 5 kuruş pahalı olsun felsefesimi ? yoksa bu şeker kırmızı boyanın diğer boyalardan herhangi bir farklı yönümü var, bilenler yardımcı olursa sevinirim, saygılar

Seker kırmızı icin alınan fark 1000 tl'dir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bugün ford otosana telefon açtım ve 2012 ford focus modelinin fabrika çıkışı orjinal boya kalınlık değerinin kaç olduğunu ve bu bilgiyi mail olarak göndermelerini istedim, sağolsunlar hemen cevap geldi bende sizlerle paylaşmak istedim,...

Sayın ...............,

Ford üretim standartlarına göre aracın herhangi bir bölgesinde maksimum 350 µm (micron) boya kalınlık değerine kadar müsaade edilmektedir (maksimum 3 kez “baz kat boya + vernik” tamiri şeklinde).

Üretim esnasında aracın çeşitli bölgeleri arasında boya kalınlık değerlerinde farklılıklar oluşabilmektedir. Max. 350 µm (micron) boya kalınlık değerine kadar olmak üzere, aracın üretim aşamasında çeşitli bölgelerinde oluşacak boya kalınlık değeri farklılığı üretim standartları dahilinde olup aracın orijinalliğini etkilemememektedir.

Saygılarımızla,

Ford Otomotiz Sanayi A.Ş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

3fe919f1ea79330d42649351f1d601d2.jpg

Arkadaşlar benimde almak için niyetlendiğim aracın sahibi aracı alırken expertiz yaptırmış.Ben raporu incelerken dikkatimi çekti.Alt taraftaki ibarede "aracın boya kalınlık değerleri fabrikasyon değerleri üzerinde" yazıyor.Şimdi bu ne anlama geliyor tam olarak? Sanki üretimde 2 kat boya yemiş gibi düşündüm ben..Çünkü aracın raporunda orjinal yazıyor gördügünüz üzere.Birisi bana yol gösterebilirmi :) değerli düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3fe919f1ea79330d42649351f1d601d2.jpg

Arkadaşlar benimde almak için niyetlendiğim aracın sahibi aracı alırken expertiz yaptırmış.Ben raporu incelerken dikkatimi çekti.Alt taraftaki ibarede "aracın boya kalınlık değerleri fabrikasyon değerleri üzerinde" yazıyor.Şimdi bu ne anlama geliyor tam olarak? Sanki üretimde 2 kat boya yemiş gibi düşündüm ben..Çünkü aracın raporunda orjinal yazıyor gördügünüz üzere.Birisi bana yol gösterebilirmi [emoji4] değerli düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Atakan fordun boya degeri yüksek nie dersen canli sahidim sifir arabada baktirmistik arkadasa 90-110 felan olmasi gerekirken baya yüksek çıkmisti arabayi göturdugun ustanin ii olmasi lazimki boyami degilmi anlasin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.