Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Trend Sis Farı Montajı

Ulaş Taş

Önerilen Mesajlar

34 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Demekki başka bişi var. Ozaman bu kadar uğraşma bi servise git baksınlar maliyet çıkar hemde kablonun akıbetini anlamış oluruz.

servise gittim bi bakın dedim maliyet filan bakmaya gerek yok bunlarda yok komple tesisat çekiyoruz 750 tl dedi ya bi gidin siz servisci değil faizcisiniz dedim çıktım

--3 dakika sonra eklendi--
38 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Demekki başka bişi var. Ozaman bu kadar uğraşma bi servise git baksınlar maliyet çıkar hemde kablonun akıbetini anlamış oluruz.

Ayrıca sarp abi bunları yolladı ama hala cevap vermedi bunlar BCM mödülü sanırım yada başka bişi detaylı anlatılsa hallederim ben

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Teoman S. yazdı:

BCM değil. Bunlar sis farı giriş soketi karşılığı. BCM yolcu tarafındaki sigorta kutusuna deniyor.

benim sislerin tesisatını kurmam için gereken soket bu mu ? Bu gösterdiği ney sarp abinin ve nerede bu o 4 kablo mu sis nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fog.JPG.7a6810f5312933e9e5e4f50a980af44a.JPG

Devre şemasını ekledim, sağ sis resimde görünmüyor ama o da aynı.

BCM nin C6 konnektörünün 19.piminden çekilen kablo sol sisfarının artı ucuna , 18.piminden çekilen kablo ise sağ sis farının artı ucuna bağlanacak. Sis farının eksi uçları da şaseye. kablo bağlantısı bu şekilde şemaya göre. Tabi far anahtarının da değişmesi gerekir. Far anahtarına kablo çekilecek mi ayrıca bakmak lazım.

Sigorta yoksa F75e 15A sigorta takılacak, bir de arada röle gibi ön sisleri kontrol eden bir şey var BCM üzerinde mevcut mu bakmak lazım. 

Kırmızı ile işaretledim, bunlar araçta var mı bakmak lazım yoksa bunların yapılıp en son yazılım aktifleştirmesi yapılacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31.08.2018 - 21:51 tarihinde, Gökhan Baydar yazdı:

Kardeşin çözdün mü süs farı olayını

Çözdüm kardeşim. Ama Kendim tesisat çektim harici anahtarla arabayla alakasız bir tesisat yani. Park lambasından tetikleme aldım röle koydum bir tane de normal bir düğme koydum. Bu yani çözümü böyle bulduk ? 

--3 dakika sonra eklendi--
01.09.2018 - 00:44 tarihinde, Yunus Emre Öztürk yazdı:

fog.JPG.7a6810f5312933e9e5e4f50a980af44a.JPG

Devre şemasını ekledim, sağ sis resimde görünmüyor ama o da aynı.

BCM nin C6 konnektörünün 19.piminden çekilen kablo sol sisfarının artı ucuna , 18.piminden çekilen kablo ise sağ sis farının artı ucuna bağlanacak. Sis farının eksi uçları da şaseye. kablo bağlantısı bu şekilde şemaya göre. Tabi far anahtarının da değişmesi gerekir. Far anahtarına kablo çekilecek mi ayrıca bakmak lazım.

Sigorta yoksa F75e 15A sigorta takılacak, bir de arada röle gibi ön sisleri kontrol eden bir şey var BCM üzerinde mevcut mu bakmak lazım. 

Kırmızı ile işaretledim, bunlar araçta var mı bakmak lazım yoksa bunların yapılıp en son yazılım aktifleştirmesi yapılacak.

Başkan ben bulamadım bunları. En son kendim harici bir tesisat çektim röle koydum. Parktan tetikleme aldım. Düğmeyi de içeri çektim şu an bilgisayara bağlanırkenki kapağın orada hiç bir yerinide delmedim aracın. Bilgisayara bağlanan yerdeki kapağı söktüm kolumu omzuma kadar içeri soktum çamurluğun arkasında bir siyah tıpa vardı parmağımla yoklamak için baktım yetiştim oraya bir telle itikleyerek çıkardım kabloyu oradan içeri çektim su almasın diyede silikon bastım oraaya bitti gitti şimdi trend pakette far anahtarında sağ taraftaki düğme yeri boş oraya düğme yapacam kendim oraya bağlayacam bitti gitti 10 gündür orjinal bir sis olsun diye uğraşıyorum olmadı ne yapalım bende böyle yaptım ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gönderdiğim resimlerdeki soket sis farı kablolarının bağlı olduğu soket. O soket şöför tarafı farın altında, görünen şasi demirinin sağ tarafında bulunuyor. Sokete felen kablolar sis ampullerine kadar uzatıldıktan sonra ekstra kablo çekilmesine gerek yok. Far anahtarına kablo çekilmiyor yani. Sadece anahtar değişimi yapılacak o kadar. 

Focccus üzerinden de foglight seçeneği without foglights dan değiştirilecek o kadar. Soketin resmini gönderdim halledersiniz diye düşünüyordum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Ulaş Taş

hocam BCM dediğimiz torpidonun altındaki sigorta kutusu, orijinal istiyorsan önce oraya bakacaksın. sis farlarına kablo, yani +12v buradan çıkıyor. C6 konnektöründen. 

Öncelikle C6 konnektörünün 18 ve 19.pinlerinde kablo var mı ona bir bak. Kahverengi olmalı. ve sigorta var mı? f75 15A. resimde işaretledim.

Bunlar yoksa buradan sis farına kablo çekilecek, varsa kablonun ucunu bulup sis farına bağlayacaksın. sonrada yazılımla aktive edilecek.

bcmfog.JPG.d8725949e1baf72914c827aa73327318.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Yunus Emre Öztürk yazdı:

@Ulaş Taş

hocam BCM dediğimiz torpidonun altındaki sigorta kutusu, orijinal istiyorsan önce oraya bakacaksın. sis farlarına kablo, yani +12v buradan çıkıyor. C6 konnektöründen. 

Öncelikle C6 konnektörünün 18 ve 19.pinlerinde kablo var mı ona bir bak. Kahverengi olmalı. ve sigorta var mı? f75 15A. resimde işaretledim.

Bunlar yoksa buradan sis farına kablo çekilecek, varsa kablonun ucunu bulup sis farına bağlayacaksın. sonrada yazılımla aktive edilecek.

bcmfog.JPG.d8725949e1baf72914c827aa73327318.JPG

Buna bakıcam hocam şimdi anlamadığım için soruyorum 18-19 pinlerindeki kabloyu nasıl görebilirim ? F75 de sigorta var ise kablo tesisatı olma ihtimali nedir. 18-19 pinlerindeki kablo gözüküyor mu bu panelden ?

--0 dakika sonra eklendi--
14 saat önce, Sarp D. Uygur yazdı:

Gönderdiğim resimlerdeki soket sis farı kablolarının bağlı olduğu soket. O soket şöför tarafı farın altında, görünen şasi demirinin sağ tarafında bulunuyor. Sokete felen kablolar sis ampullerine kadar uzatıldıktan sonra ekstra kablo çekilmesine gerek yok. Far anahtarına kablo çekilmiyor yani. Sadece anahtar değişimi yapılacak o kadar. 

Focccus üzerinden de foglight seçeneği without foglights dan değiştirilecek o kadar. Soketin resmini gönderdim halledersiniz diye düşünüyordum. 

abi o yolladığın büyük fişi de bulamadım ben öyle bir büyüklükte hiç bişi yok aracın önünde şasisinde arkasında hava filtresinin kutusunu aküyü filan söküp mü baksam? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Ulaş Taş yazdı:

Buna bakıcam hocam şimdi anlamadığım için soruyorum 18-19 pinlerindeki kabloyu nasıl görebilirim ? F75 de sigorta var ise kablo tesisatı olma ihtimali nedir. 18-19 pinlerindeki kablo gözüküyor mu bu panelden ?

Bunlar dişi soket üzerinde erkek soketler var, erkek sokette bu pinlere karşılık gelen yere bakacaksın.

sigorta olması kablo var anlamına gelmez o sigorta başka bir şeyi de kontrol ediyor olabilir. sigorta muhtemelen vardır. yoksa takılacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.