Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ağır Çekim ile Çukurların Araçlar Üzerinde Etkisi

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

• Yakup Ç. A., başlığı Ağır Çekim ile Çukurların Araçlar Üzerinde Etkisi olarak değiştirdi

Bizim Ford araclarinin da on duzeninden gelmesi muhtemel tikirti, lokurtu gibi seslerin bas sorumlusu bu cukurlar. Hatta direksiyon kutusu arizalari ve seslerinde bile oldukca etkenler. Gidecegim yol 100 km daha uzun olsun ama yeter ki guzel asfalti olsun. Araclari dikkatli kullanmak lazim ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Cenk Demirel yazdı:

Gidecegim yol 100 km daha uzun olsun ama yeter ki guzel asfalti olsun.

sonuna kadar katılıyorum, hatta şöyle bir hesap bile yapılabilir;

2 nokta arasındaki 2 yol seçeneğinden birisi kısa ara sokaklardan ışıklı ve bozuk yollardan geçiyor öteki de uzun ama ışıksız ve güzel asfaltlı yol olsun...

1 yılın sonunda uzun yolu kullanan sürücünün aracı yaklaşık 2000-5000 km fazla yaptığı için birazcık değer kaybedecek ama öteki yolu kullanan vatandaş o değer kaybından çok daha fazlasını amortisör falan derken çoktan ödemiş olacak bile ayrıca aracının sağından solundan ses geliyor olacak 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Menderes Urun yazdı:

sonuna kadar katılıyorum, hatta şöyle bir hesap bile yapılabilir;

2 nokta arasındaki 2 yol seçeneğinden birisi kısa ara sokaklardan ışıklı ve bozuk yollardan geçiyor öteki de uzun ama ışıksız ve güzel asfaltlı yol olsun...

1 yılın sonunda uzun yolu kullanan sürücünün aracı yaklaşık 2000-5000 km fazla yaptığı için birazcık değer kaybedecek ama öteki yolu kullanan vatandaş o değer kaybından çok daha fazlasını amortisör falan derken çoktan ödemiş olacak bile ayrıca aracının sağından solundan ses geliyor olacak 

Benim de görebildiğim, deneyimleyebildiğim hep budur. Hatta daha ileri giderek şöyle örnek bile verebilirim; 50 bin km'de ki ikinci el bir araba genelde bozuk yollarda kullanılmış olsun, 100 bin km'de ki araba ise genelde temiz asfaltta kullanılmış olsun. İki otomobil arasından, fiyatları denk bile olsa tercihim 100 bin km'de ki arabadan yana olacaktır. Ben genelde yapılan km'den çok, o km'nin nasıl ve hangi şartlarda yapıldığına bakmaya çalışıyorum. 2.el ilanlarında otomobillerin hangi illerde kullanıldığını öğrendiğimde yolların durumunu bile öğrenmeye çalışıyorum. Biraz psikopatlık seviyesinde ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Acaba vatandaş olarak bu bozuk yollar sebebiyle aracımızda oluşan hasarların tazminini belediyelerden isteyebilir miyiz?Mesela bir vatandaş sürekli aynı yoldan gidip geliyor ve o yol bozuk.Belediye yolu tamir etmiyor.Bunu tespit ettirip tazminat istenebilir mi?Böyle bir örnek dava var mıdır?Güzel ülkem için bu yazdığım fantazimidir????

--2 dakika sonra eklendi--

Güzel ülkem için fantazi değilmiş gibi görünüyor..

https://www.haberdenizli.com/guncel/bozuk-yollarin-sebep-oldugu-zarar-icin-tazminat-alabilirsiniz-h30833.html

http://www.hurriyet.com.tr/bozuk-yol-tazminati-alabilirsiniz-8432429

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimde en çok muźdarip olduğum konulardan çukur ve yamalar.

Birazda sert ve hizli kullaninca maalesef ön takim genelde hep sıkınti oluyor..

Yamasiz ve çukursuz temiz 500 metre yolumuz yok ilçede, genel olarakta Istanbulda,da ayni sorun maalesef mevcut..

Avrupada adamlarin dağ yolu bile kaymak gibi bizde nerdee..

Avrupa bizi kiskaniyeah bide cekemiyeah hadi bari laiklikte elden gidiyeah olsun ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.