Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Araçta Elektrik Kaçağı Var Mıdır Nasıl Tespit Edilir?

Hasan akgun

Soru

2014 1.6 trend x benzinli lpgli focus3 aracın aküsü bitti değiştirdim Exide marka taktı usta fakat bir hafta sonra bugün yeni aküde bitti usta diyorki araçta kaçak var fakat hiç bir şekilde taktığım değiştirdiğim bir parça yok full orjinal exide aküyü geri aldı VARTA taktı başka ustada diyor bu araçta kaçak yok akü dandik ondan dolayı olmuştur kutup başının birini çıkarıyor o başlığa kalem gibi ışıklı bir alet tutuyor sönmesi lazım diyor birisi diğer ustada sönmemesi lazım diyor çok kararsızım yeni varta da çöp olursa naparım ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

öncelikle yeni akü bitti diye çöp olmaz, şarj edilip kullanılır.

ustanın yaptığı testte lambanın sönük olması lazım. (kalemin bir ucu kabloda diğer ucu aküde) Ancak hemen sönmeyebilir, bi 20 dakika kadar beklemek lazım sistemlerin tamamen kapanması için.

Birde o lamba yeteri kadar sağlıklı sonuç vermez bence. Aynı şekilde ampermetre bağlayıp bakmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

öncelikle yeni akü bitti diye çöp olmaz, şarj edilip kullanılır.

ustanın yaptığı testte lambanın sönük olması lazım. (kalemin bir ucu kabloda diğer ucu aküde) Ancak hemen sönmeyebilir, bi 20 dakika kadar beklemek lazım sistemlerin tamamen kapanması için.

Birde o lamba yeteri kadar sağlıklı sonuç vermez bence. Aynı şekilde ampermetre bağlayıp bakmak lazım. 

Şuan o kadar çok kararsızım anlatamam yeni akü ile deneme mi yapayım yoksa servise belkide birşeyi olmayan bir araç için birsürü para mı harcayayım bunlar lambayı 2 dk falan yanık tuttu kaçak olacak en ufak bir şüphem yok 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aküler de bozuk çıkabilir. 

Garanitden değişime gider.

Ayrıca kaçak olan arabada Ozan'ın da yazdığı gibi akü boşalır, bozulmaz, şarj edilir kullanılır.

Yani bence yeni akü ile deneyin, o da boşalırsa daha iyi bir elektrik ustası bulup kaçak aratın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Aküler de bozuk çıkabilir. 

Garanitden değişime gider.

Ayrıca kaçak olan arabada Ozan'ın da yazdığı gibi akü boşalır, bozulmaz, şarj edilir kullanılır.

Yani bence yeni akü ile deneyin, o da boşalırsa daha iyi bir elektrik ustası bulup kaçak aratın. 

Haklısınız usta bastıra bastıra diyo bu ışık yanacak akü akıllı akü araçta zaten tofaş değil bu lamba sönmez yansın kullan garanti veriyorum ben bu arızaları tamir ediyorum kullan böyle dedi bakalım şüpheliyim ama inş ağrımaz başım 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Hasan akgun yazdı:

Haklısınız usta bastıra bastıra diyo bu ışık yanacak akü akıllı akü araçta zaten tofaş değil bu lamba sönmez yansın kullan garanti veriyorum ben bu arızaları tamir ediyorum kullan böyle dedi bakalım şüpheliyim ama inş ağrımaz başım 

o lambanın yanması demek oradan elektrik geçiyor demek. Ancak tofaş değil bu kısmında haklı. Yani siz kapıları kilitledikten sonra bile BCM vs 15-20 dk çalışmaya devam ediyor. Lambanın hassasiyetine göre bir süre yanması normal yani. Tam uyku modunda bile çok küçükte olsa bir miktar akım çeker, o yüzden lamba ile değil amper metre ile bakılması lazım ve normal halinde ne kadar akım çektiğinin bilinmesi lazım.

2014 model oynanmamış bir araçta kaçak olma ihtimali çok çok düşük.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.