Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Mk3 Xenon Far Tamiri Hk.

Furkan Çiçek

Soru

Arkadaşlar selamlar,

Aracımın başına şöyle bir şey geldi;

5aa05dd78717c_WP_20171123_15_24_08_Rich1.thumb.jpg.5d2c92958909d39ed569b4971a06d02a.jpg

Fardan geriye sadece bunlar kaldı :D ;

WP_20180308_00_40_12_Pro.thumb.jpg.6900e99cd4b7ed1d556f7314178692b8.jpg

Sorum şu ki, Stok farlara dönünce Xenonun nasıl bir nimet olduğunu anladım. Farları Taner'den almıştım, gayet memnundum. Diğer farım sorunsuz çalışıyor. Şimdi; benim bir tane Siyah zemin far alıp aynı merceğin sağlamından bulup montajlamam lazım. Kış şartları bütçem şu aralar zayıf, o yüzden 2 tane yeni xenon modifiye edilmiş far alamam. Ampülü yeni almıştım, poposu yamulmuş ama çalışıyor. Merceğin kenarı hafif zedelenmişti söküp evdeki büyük el fenerine taktım şekil oldu, daha sökmem onu. Nerden alacağımı bunlara uygun parçanın nerde olduğu konusunda hiç bir fikrim yok. Aslında bir yol haritamda yok. Yani parçaları alıp kesip biçip lehimleyip bende yapabilirim (uygun parçaları öğrenirsem) ya da tek far için elimde kalan malzemeyi önerebileceğiniz biri varsa ona da gönderebilirim tek farın bütçesini elimdeki malzemelerle kaldırabilirim sanırm.

Ayrıca geçmiş olsun dilekleriniz için şimdiden teşekkür eder, Çamlıbele yol kapalıyken yazlık lastiklerle çıkılmaması konusunda önerimi sunarım :)) 

--17 dakika sonra eklendi--

Ayrıca, Merceğin bobinin olduğu metal parçada ;

16278601

Kodları yazıyor. İnternette bakınca şöyle bir sayfa buldum;

http://www.cadillacforums.com/forums/cadillac-cts-first-generation-forum-2003/933897-hella-3-bixenon-projectors-installed.html

--18 dakika sonra eklendi--

Malzeme şunun aynısı ;

https://www.drive2.ru/l/931504/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Şu işi profesyonel yapan yok mu, dükkanı faturası garantisi olan yarın sitelerden (şekil A101) ve telefonlardan kaybolmayacak. :) Az çok hepsine hakimiz herkesin nerelerden gelip nerelere gittiğini görüyoruz, pek güvenip elletmem farımı.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.