Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hız 60 a Ulaşmadan 4. Vitese Geciyorum

Uğur Şaran

Soru

Merhaba arkadaşlar

Benim sorunum şöyle belkide sorun değil çünkü gittiğim usta kışta böyle olacağını söyledi ama pek içime sinmedi açıkçası.

1. Arabayı vites gösterge ışığına uygun ( 2000 devirde yanıyor ışık ))  değiştiriyorum fakat ışığa uysam hızım 50 ile 60 km  arası 4. Vitese geciyorum bu normal bir durummudur. 

2. Vites ışığına uymamam mi lazım yoksa 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
2 saat önce, Uğur Şaran yazdı:

Merhaba arkadaşlar

Benim sorunum şöyle belkide sorun değil çünkü gittiğim usta kışta böyle olacağını söyledi ama pek içime sinmedi açıkçası.

1. Arabayı vites gösterge ışığına uygun ( 2000 devirde yanıyor ışık ))  değiştiriyorum fakat ışığa uysam hızım 50 ile 60 km  arası 4. Vitese geciyorum bu normal bir durummudur. 

2. Vites ışığına uymamam mi lazım yoksa 

uyarı ışığı tamamen ekonomi amaçlı, 2000 devirde uyarı çıktığında gazı köklerseniz sönecektir mesela (mk3te öyle en azından)

kış olması ile alakası yok. 

uymak zorun da değilsiniz. 

1 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sizin aracınızda vites değiştirme ikazı var mı? Focus 2 değil mi araba, emin miyiz? Ayrıca istediğiniz gibi kullanın arabayı böyle bir şart şurt yok :) 

ruslar sağolsun bence :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Ozan Kar yazdı:

uyarı ışığı tamamen ekonomi amaçlı, 2000 devirde uyarı çıktığında gazı köklerseniz sönecektir mesela (mk3te öyle en azından)

kış olması ile alakası yok. 

uymak zorun da değilsiniz. 

ruslar sağolsun bence :D 

Onu biliyorum da, onu açtıran kişinin bunu sormasını normal göremedim :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

onu açtıran kişinin bunu sormasını normal göremedim :) 

50 tane senaryo var canım, ikinci el alınmıştır, ne varsa aç denilmiştir vs vs :)

2011 collection yazıp, başlıkta mk2de olunca yeteri kadar emin bence :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
9 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sizin aracınızda vites değiştirme ikazı var mı? Focus 2 değil mi araba, emin miyiz? Ayrıca istediğiniz gibi kullanın arabayı böyle bir şart şurt yok :) 

Evet var ama benim ki makyajlı kasa 2.5 diye gecenlerden:)) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende ilk arabayı aldığımda çok gıcık olmuştum bu duruma.Şimdi istediğim gibi kullanıyorum.Tek dezavantajı yakıt tüketimi biraz artıyor.Keyfine bakıyorum.Tabii keyif derken 3000 devir üstü vites değişimi değil.2200-2800 arası..

suat coşkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, suat coşkun yazdı:

Ben 4-6 ve 6-4 yapıyorum..5.vitesi serviste iptal ettirdim:)

5. vites performans kullanımında maksimum hız için. O zaman doldura doldura 1-2-3-4-5 yapmalı (kamerasız otoyol bulursan veya pistte). Ama günlük kullanımda 1-2-4-6 iyi oluyor. 6 vitesli arabayı ilk aldığımda ben bunu nasıl kullanacağım 5i doldurup da 6ya nerede geçeceğim diyordum. 1-2-4-6 ya 1-2 haftada çok fena alıştım. Şimdi cimrilik etmişler 90 bg lik 1.2 poloya niye 6. vites koymamışlar diye söylenip duruyorum :) 

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, H. Cenk yazdı:

5. vites performans kullanımında maksimum hız için.

Cenk abi şahsen ben 6.tiyi daha çok seviyorum hızlı giderken.. Arabanın daha fazla bağırmaması ve genelde uzun yolda hep hızlı gidince 6. vites konfor + hızlı gitmek benim için ( ibre son hız denemesi değil bahsettiğim 190 - 200 km arası )  

2 saat önce, suat coşkun yazdı:

2800 arası

şehir içi bence ideal yoksa araba yığılıp kalıyor aşagısında..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.