Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2 Dizel ve Focus 3 Dizel Motor Performans Farkı

Mustafa Karaca

Soru

Merhabalar, bende 2012 model focus dayım da ise 2009 model focus var. Motor güçleri ve km birbirlerine yakın. Her iki modeli kullandım 2009 model focus daha performanslı geldi. Daha atak daha seri gidiyor. 2012 model olan daha hantal. 

Sormak istediğim bu olay focus 2 ve Focus 3 motor farkı mı yoksa benim aracımda sorun mu var onun etkisi mi? 

Daha önce her iki aracı kullananlar böyle bir fark hissetti mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0
31 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

Sormak istediğim bu olay focus 2 ve Focus 3 motor farkı mı yoksa benim aracımda sorun mu var onun etkisi mi? 

Böyle bir fark hissetmenize etken değişik nedenler olabilir:

1. Şanzıman farkı olabilir mesela. F2 beş ileri ve aks oranı daha kısa hatırladığım kadarı ile.
  2. Motorların fabrika çıkışı güçleri ±%5 farklı olabilir. Yani biri diğerinden daha verimli çalışabilir. 
  3. F2 biraz daha gürültülü ve bu hızlı gidiyor hissi yaratabilir.
  4. F2 azıcık daha hafif ama F3 motoru 6 PS daha güçlü ve 30 NM daha fazla torka sahip, performans verileri de hemen hemen aynı. Ancak F3 daha az tüketecek şekilde programlanmış olabilir.

Eş zamanlı kullanıp yarışın bakalım, ne olacak :kıhkıh: (şaka şaka)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Cem Boneval sanki birinde pedal commander var gibi tepkisi fazla böyle anlatabilirim ? 

Benim aklıma da focus 2  nin 5 vites focus 3 ün 6 vites olması farkı geldi ama bu kadar fark beklemiyordum. Ayrıca focus 3 dediğimiz gibi biraz daha beygirini yüksek bu yüzden daha iyi olmalı ama focus 2 daha atak geldi.  Benzer bir focus 3 kullanmam lazım sanırım. 

Beygir güçleri aynı sayılır. Hatta focus 3 bir kaç tane fazla ?

1 saat önce, Muhammed Kavlak yazdı:

Beygir güçleri aynı mı ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Böyle bir fark hissetmenize etken değişik nedenler olabilir:

1. Şanzıman farkı olabilir mesela. F2 beş ileri ve aks oranı daha kısa hatırladığım kadarı ile.
  2. Motorların fabrika çıkışı güçleri ±%5 farklı olabilir. Yani biri diğerinden daha verimli çalışabilir. 
  3. F2 biraz daha gürültülü ve bu hızlı gidiyor hissi yaratabilir.
  4. F2 azıcık daha hafif ama F3 motoru 6 PS daha güçlü ve 30 NM daha fazla torka sahip, performans verileri de hemen hemen aynı. Ancak F3 daha az tüketecek şekilde programlanmış olabilir.

Eş zamanlı kullanıp yarışın bakalım, ne olacak :kıhkıh: (şaka şaka)

+

Araçların baskı balata durumları

Lastik  aşınma durumları

Bakım zamanları farklılıkları

bunlarda fark yaratabilir 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14 dakika önce, Muhammed Kavlak yazdı:

+

Araçların baskı balata durumları

Lastik  aşınma durumları

Bakım zamanları farklılıkları

bunlarda fark yaratabilir 

Evet bunlarda da olabilir ama çok fazla fark var gibi.  Hani dedikleriniz o kadar etkiler mi bilemedim ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Teknik ve Faydalı Bilgiler > Otomobiller Hakkında > Motor kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

Turbo ve enjektöre baktırmadım ama sorun olsa anlaşılır değil mi ? focus 2 nin düşük viteste hızlanması gaz yemesi çok iyi geldi bana. Üst vites ler de pek fark yok hissedilen. 

12 saat önce, Onur Solmaz yazdı:

Dediğiniz gibi olabilir zaten hissiyatım bu şekilde uzun yolda pek fark yok gibi. Ama kalkış anında düşük vites lerde focus 2 çok iyi geldi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 saat önce, Onur Solmaz yazdı:

Vaktinde forumda focus 3 de dinamik tork kontrol sistemi olduğu için daha kontrollü güç ürettiği konuşulmuştu. Bu nedenle f2 aslında daha güçsüz olmasına rağmen hisleriniz sizi yanıltıyor da olabilir.

Bunu unutmuştum, bence de doğru cevap bu.

İlk iki viteste F3 gemlenmiş durumda, sonra açılıyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.