Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Şanzıman Arızası Hk.

İdris KOÇAK

Soru

Merhaba Arkadaşlar,

Aracım, 2016 model 1.6 ti-vct sedan powershift titanium focus 3. Bugün karadeniz turum sırasında Rize-Güneysu Kıbledağı çıktım daha sonra indim. Parkuru bilenler bilir, yaklaşık 10 km dik virajlı çıkış ve iniş şeklinde. Çıkarken sorun yoktu ve inerkende sorun olmadı. Yaklaşık 45 km mesafeden sonra Çayeline vardım. Ve akşam yemeğinden sonra araca döndüm. Araç 1,2 marşta çalışmadı kapanıp açılır gibi yaptı hiç marş motoru çalıştırmadı. Daha sonra çalıştırdığımda ekteki uyarıyı aldım. Ancak başka çarem olmadığından 35 km mesafedeki ayder yaylasındaki otelime geldim. Şuan araç ayderde ve şanzuman şimdilik çalışıyor. Gösterdiği sorunlar 2 den 3 e ve 3 ten 4 e geçerken deviri çok yükseltmesi bunun haricinde gözle görünür bir sorun yok. Yarın buradan çıkıp 410 km yol gitmem gerekli. Aman gitme vs. diyebilirsiniz ancak zorundayım. Daha önce bu sorunu yaşayan var mı ? Varsa çözüm nedir lütfen acil yardım. Resmi telefondan dolayı çeviremedim kusura bakmayın. IMG_1524.thumb.JPG.9b742af9a5ee264a336b0c010ed7d3a7.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar, aracı yavaşça uyarıya rağmen Rize sanayiye kadar indirdim. Orda obd ile hatayı sildik ve çok şükür Erzincana kadar geldim. Oradaki usta çok dik yokuşları uzun süre inip çıkarken böyle hatalar verebildiğini söyledi. İnşallah geçmiştir diye ümit ediyorum çünkü aracım lpgli ve otokoç garanti dışı olduğunu iddia ediyor ve periyodik bakıma uygun servisi olmadığını söylüyor. Umarım tekrarlamaz ancak tekrarlarsa buraya yazarım. Aynı hatayı alan arkadaşlarda önce sildirmeyi denesinler. Aracın ilk halinde hiç farkı yok. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

Zor bir durum.

Bence...

Bu şekilde kullandığınızda hasarın artması garantinin de sorgulanır hale gelmesine neden olabilir.

Sürekli gittiğiniz yetkili servisin başteknisyeni ile görüşmeye çalışın. Güvenlikte telefonu olabilir.

Onun talimatına göre karar vermek en doğrusu.

Forumdan kimsenin sorumluluk alıp yolunuz açık olsun demesi mümkün de değil, doğru da değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aşırı ısınma sonucu gibi görünüyor.

Keşke ilk olduğu anda Atılgan yetkili servisi arasaydınız.

Yarın sabah bu arızanın ve uyarının kaybolduğunu göreceksiniz (büyük ihtimal) İnşallah...

--0 dakika sonra eklendi--

Biraz S modunda kullanın derim.

3 dakika önce, İdris KOÇAK yazdı:

powershift titanium

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun daha önce benim başıma gelene benziyor. Büyük ihtimal Tcm modülü değişecek garantiniz varsa aracı direkt çektirin servise

Araba 2den 3 e yüksek devirden geçiyor demişsiniz araç direkt 2 den 4 e geçiyor ondan. Şanzıman beyni üzerinde iki tane soket var onları söküp takarsanız geçici araç kendini düzeltir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.