Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bulunduğum Yere, Usta veya Baş Teknisyen Göndermeleri Için Talepte Bulunmak

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar malum aylardır aracımın ön takımından gelen seslerden şikayetçiyim. Açıkçası bende tofaş etkisi yaratan bir focus'a sahibim. İki kere servise gittim fakat sesi duyamadık o yüzden müdahale edemiyoruz dediler. Araç zaten bu sesi ağırlıklı olarak, parke taş yollarada ve mıcırlı yollarda rampa çıkarken ve inerken yapıyor.. Video'su telefonumda mevcut. izletsem bu ne dersiniz. Buraya atmayı denedim ama boyutu fazla geliyor galiba. Neyse, Düzce'de rampa yok, adı üstünde düzce ve yolları bulunduğum ilçeye oranla gayet düzgün. Servisin test güzergahında da bu sesi yapmıyor. Ben acaba talepte bulunsan, buraya usta veya teknisyen göndermeleri için, malum yollarda bir gezsek ustayla. Videoya çekip izlettim. Video bizim için birşey ifade etmez dediler. Madem öyle gelsinler aracı yerinde test etsinler. Böyle bir imkanım var mı? Saygılar aile..

Burak Şenoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 minute ago, Burak Şenoğlu said:

Madem öyle gelsinler aracı yerinde test etsinler. Böyle bir imkanım var mı?

Bir Bugatti bir McLaren ne bileyim bu ayarda arabalarimiz olsa gonderirlerdi. Hani boyle bir hizmeti varsa Otosan'in sapka cikartirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Bulunduğum Yere, Usta veya Baş Teknisyen Göndermeleri Için Talepte Bulunmak olarak değiştirdi
Şimdi, Servet Ö. yazdı:

Bir Bugatti bir McLaren ne bileyim bu ayarda arabalarimiz olsa gonderirlerdi. Hani boyle bir hizmeti varsa Otosan'in sapka cikartirim.

Başka formül yok. Adamlara gidiyorum sesi duymuyoruz diyorlar. Şimdi Düzce de bu sesi yapmıyor diye ben ömür boyu bu araca böyle mi bineyim. Acaba diyorum fiestalarda kronik direksiyon kutusu sesi vardı. Onun gibi birşey mi bu da.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Metin Deniz yazdı:

Selamlar videoyu youtube a yükleyip burada paylaşabilirsiniz.

Aynen youtube'a yüklüyorum şimdi..

--42 dakika sonra eklendi--

Aracımdan gelen ses..! Video da bu kadar duyuluyor. Gerçekte duyulanı siz düşünün!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ereğli servise gidin düzceye yakındır. Bol bol yokuş vardır servisin bulunduğu yerde. Hem bozuk hem yokuş olsun derseniz ay yüzeyi gibi lojman yolu var söyleyin sizi getirirler

Bir de tavsiye olarak test ederken yorumda bulunmayın yoksa takılıp kalıyorlar, bırakın kendileri araştırsın

Erhan Er. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Erhan Er. yazdı:

Ereğli servise gidin düzceye yakındır. Bol bol yokuş vardır servisin bulunduğu yerde. Hem bozuk hem yokuş olsun derseniz ay yüzeyi gibi lojman yolu var söyleyin sizi getirirler

Bir de tavsiye olarak test ederken yorumda bulunmayın yoksa takılıp kalıyorlar, bırakın kendileri araştırsın

Aynen bugün orayı aradım. Servis bölümü paydos yaptığı için randevu alamadık. Yarın tekrar arayacam randevu oluşturacaz.. inşallah çözerler..! Ben radar tepesine doğru çıkmayı pilanlıyordum ama lojman yolu daha mantıklı ve yakın. Peki senin aracında da var mı bu sorun??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 hours ago, Burak Şenoğlu said:

Başka formül yok. Adamlara gidiyorum sesi duymuyoruz diyorlar. Şimdi Düzce de bu sesi yapmıyor diye ben ömür boyu bu araca böyle mi bineyim. Acaba diyorum fiestalarda kronik direksiyon kutusu sesi vardı. Onun gibi birşey mi bu da.. 

Akslardaki yanal salma bu sesi çıkaramaz, bu yüzden sorunu orada aramayın. Videodaki sesi duydum, sert bir metal veya aksam boşta kalmışta titreşimden bir yerlere değiyormuşta ses çıkartıyor gibi. Bu ses bana sorulursa direksiyon kutusunun sesi derim. Gittiğiniz bozuk yol bu sesi çıkarmasına yeterli. Parke taşlı yolda da duyarsınız. Diyelim ki aynı şartlarda bu sesi (eğerki tahmin ettiğimiz ses ise) servis yetkilisine duyurdugunuzda abi bu normal, hepsinde var diyecektir. Bildiğimiz tekil kasis veya çukurlarda ses çıkarmıyor ise çözümü olmayan bir sorun ile uğraşıyorsunuz demektir. Şu sesi alabileceği bir yerde deneme sürüşü yaptırsa muhtemel araç alıcısına bu arabadan soğutacak bir durum oluşur. Makyajlı kasada düzeltmişlerdir diye umutlanıyordum bende saf saf. Hani direkisyon kutusunun arızalandığından veya problemli olduğundan böyle bir ses çıkıyor düşüncesiyle insanlar rahatsız oluyor haklı olarak ama durum tasarımsal bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Burak Şenoğlu yazdı:

Aynen bugün orayı aradım. Servis bölümü paydos yaptığı için randevu alamadık. Yarın tekrar arayacam randevu oluşturacaz.. inşallah çözerler..! Ben radar tepesine doğru çıkmayı pilanlıyordum ama lojman yolu daha mantıklı ve yakın. Peki senin aracında da var mı bu sorun??

Hayır öyle bir ses yok çok şükür

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akslardaki yanal salma bu sesi çıkaramaz, bu yüzden sorunu orada aramayın. Videodaki sesi duydum, sert bir metal veya aksam boşta kalmışta titreşimden bir yerlere değiyormuşta ses çıkartıyor gibi. Bu ses bana sorulursa direksiyon kutusunun sesi derim. Gittiğiniz bozuk yol bu sesi çıkarmasına yeterli. Parke taşlı yolda da duyarsınız. Diyelim ki aynı şartlarda bu sesi (eğerki tahmin ettiğimiz ses ise) servis yetkilisine duyurdugunuzda abi bu normal, hepsinde var diyecektir. Bildiğimiz tekil kasis veya çukurlarda ses çıkarmıyor ise çözümü olmayan bir sorun ile uğraşıyorsunuz demektir. Şu sesi alabileceği bir yerde deneme sürüşü yaptırsa muhtemel araç alıcısına bu arabadan soğutacak bir durum oluşur. Makyajlı kasada düzeltmişlerdir diye umutlanıyordum bende saf saf. Hani direkisyon kutusunun arızalandığından veya problemli olduğundan böyle bir ses çıkıyor düşüncesiyle insanlar rahatsız oluyor haklı olarak ama durum tasarımsal bir durum.

Erhan arkadaşımızda bu ses yokmuş mesela. Olan var olmayan da var. Bunun bir standardı yok yani.. ilginç!
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.