Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus III silecekler

özer aygül

Soru

Merhabalar,

Daha önce yazıldı mı ya da farkeden arkadaşlar oldu mu bilmiyorum ama ben yeni farkettim.

2012 focusumda karlı ve soğuk havalarda silecekleri akşamdan kaldırıp bırakırım (kapalı otoparkımız olmadığından)

Araç çalışmazken silecekleri kaldırmaya çalışırken sileceklerin camın yüzeyinde elle çok rahat hareket ettiğini farkettim bu silecekler kalkık iken de böyle idi Hatta Sanırım silecekler normalde kapalı iken sol silecek üstte, sağ silecek altta duruyor. Bu durumu değiştirip ve silecekleri biraz açık vaziyette cam üzerine bırakıp aracı çalıştırdığınızda silecekler önce tam olarak açılıyor ve sonrasında default şekle sıfırlanıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Uslu durun bakem :kıhkıh:

Benim F2 Trend de Bora'nın bahsettiği 1-2 saniye sonra silme olayı gerçekleşiyor. Megane 3tede aynı şekilde, fakat bugün işyerindeki arkadaşın octavia'sı sensörde çalışırken camda çok az damla olmasına rağmen sildiğinde herhangi bir ses çıkarmadı. Aynı az ıslak durumda benim F2 yada M3 silse gacırt diye ses çıkardı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Uslu durun bakem :kıhkıh:

Benim F2 Trend de Bora'nın bahsettiği 1-2 saniye sonra silme olayı gerçekleşiyor. Megane 3tede aynı şekilde, fakat bugün işyerindeki arkadaşın octavia'sı sensörde çalışırken camda çok az damla olmasına rağmen sildiğinde herhangi bir ses çıkarmadı. Aynı az ıslak durumda benim F2 yada M3 silse gacırt diye ses çıkardı :)

Silecek malzemesi ile ilgili o..Aydın abinin aldığı sil bak mı ne vardı o sessizmiş mesela

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Onla ilgisi yok ki sensör açıksa o tekrar gelir, yoksa durup sonra geri gelme yokki normalde...

Demin sildim camı :) gelmedi :kıhkıh: sanırım

Ayrıca silme mekanizması farklı olduğu için tekrar açmadan temizliyordur heralde ? ? ? ? ?

Sensörle alakası yok yakup..Ne diyorum,diyelimki camın tozlu...Manuel Suyu fışkırttın sildi 3 kez....Sonra silecekler aşağı iniyor..1-2 saniye bekliyor,sonra 1 tur daha (sadece 1 kez yani) siliyor...F2 de bu var..F3 de yok...

ALPEREN,o suyun tamamını koymanda boya açısından sıkıntı yok,ancak içindeki yoğun kimyasal madde nedeniyle silecek haznesi delinebilir..Benim Focus 2,5 da bu sorun olmuştu,Allahtan garantiden değiştilerdi,bak f2,5 da karşılaştığım sorunlardan biride buydu..Fakat F 2,5 daki bazı özellikler,f 3 den daha kullanışlı bence..örneğin ses açma kapama düğmesinin solda olması ve direksiyon üzerinde değilde altında sabit durması da bir avantajdı...

Sileceklerinizin donmaması için geceleri kaldırmanızı tavsiye ederim bu arada...Donmuş sileceği çalıştırdığınızda hem camı çizersiniz hemde silecek kauçuklarını parçalarsınız..Ayrıca motor zorlandığından motoru da yakabilirsiniz....

Benim sağ silecekler camı su çiziği bırakarak siliyor,soldaki silecek ise üzerinden geçip pürüzsüz siliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bunu daha önce yazmıştık...Bilinen bir konu....Silecekler,araç tam stop halindeyken elle hareket ettirilebiliyor ama..Araç çalışırken yada kontak park konumundayken yapmaya kalkmayın,silecek motoru dişlilerini arızalandırabilirsiniz....öte yandan maalesef Focus 2 lerde olan bir özellik Focus 3 lerde yok...Focus 2 lerde camınız kirlendiğinde su fışkırtıp sileceği çalıştırdığınızda silecekler camı silip aşağı inerdi,1-2 saniye sonra kendiliğinden bir daha çalışırdıki camda akan bir su varsa onuda temizlerdi..Focus 3 lerde bu yapılmamış,silecek suyunu fışkırtıyorsunuz,silecek çalışıyor,sonra kapanıyor.Yukardan aşağı sızan suyu yeniden elle çalıştırıp siliyorsunuz...

doğru focus ıı de silecekler off konumda iken cama su fırkırttığınızda silecekler 3 5 kez camı siler sonra durur 2 3 sn sonra bir kez daha silerdi silecekler off konumda olduğundan sensor zaten kapalı durumda olurdu şimdiki focus ta yok
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim sağ silecekler camı su çiziği bırakarak siliyor,soldaki silecek ise üzerinden geçip pürüzsüz siliyor...

Aynen, sağ silecegin uç noktası camda yay şeklinde iz bırakıyor. Görüşün düzelmesi için, sol sileceğin o alanı tekrar süpermesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ALPEREN,o suyun tamamını koymanda boya açısından sıkıntı yok,ancak içindeki yoğun kimyasal madde nedeniyle silecek haznesi delinebilir..Benim Focus 2,5 da bu sorun olmuştu,Allahtan garantiden değiştilerdi,bak f2,5 da karşılaştığım sorunlardan biride buydu..Fakat F 2,5 daki bazı özellikler,f 3 den daha kullanışlı bence..örneğin ses açma kapama düğmesinin solda olması ve direksiyon üzerinde değilde altında sabit durması da bir avantajdı...

.

o zaman hemen su ekliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ya focus ııı iyi güzel hoşş ama yukarda ki gibi focus ıı de olan bir sürü güzel özelliği de koymamışlar mesela focus ıı desaoğuk havalarda motor ısınana kadar havalandırma sadece on cam ve aynalara üfler motor ısınınca diğer ızgaralardan da üflerdi sanırım bu focus ııı de yok bir diğeri focus ıı de ki arka koltuk diz mesafesi focus ııı de ciddi oranda daralmış bagaj yine öle bi arabanın dış ölçülerini büyültüp içini daraltmayı nasıl başarmışlar anlamadım müzik sistemi keza yine öyle müzik sisteminin kumandasının direksiyonun hareketli kısmında olmasına da ben alışamadım sizi bilemem direksiyon dönük vaziyetteyken gerektiğinde bulmak baya bi zor oluyor sahi bu arada aklıma gelmişken usb disk teki mp3 lerden bir çalma listesi oluşturmayı beceren arkadaş var mıdır sesli kumandada diyor ya çalma listesini çal vs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.