Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Anahtar Kontaktayken Kapılar Kilitlendi.

Burak Şenoğlu

Soru

Arkadaşlar dün iş yerimde aracımı dükkanımın önüne çektim. Araç gözümün önünde diye de anahtarı üzerinde, kontakta bıraktım. Baya bir öyle kaldı 1 saatten fazla.. Sonra geldim arabanın başına, baktım ki araç kilitlenmiş. Neyse ki evim iş yerime uzak değildi yedek anahtarla açtık. Yıl olmuş 2017, bu araçlar kontakta anahtar varken kitliyor mu ya kendini.. Yoksa bir ayarı filan var mı. Kitapçığa bakındım ama bununla ilgili bir konu bulamadım ya da gözden kaçırdım.. Araç trend X. Bundan önceki 2013 polom anahtar kontaktayken hayatta kilitlemezdi. Anahtarla araca giriş yapamasan bile uzaktan araca müdahale edip aracı anında açıyorlardı.. Valla VW'in bazı kolaylıklarını aramıyor değilim :D Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bence de kilitlenmemesi gerekiyor. 

Ancak burda başka bir tehlike var bana göre. O da olası bir hırsızlık durumunda anahtarı aracın içinde bırakmışsanız kasko ödeme yapmaz. Bence anahtar 1 dk bile araçta bırakılmamalı. Aman kardeşim dikkat!

Serkan Z. tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

Anahtar üzerinde olsun olmasın kilitlemez normalde. 

Kendi kendine kilitlenme tek bir durumda oluyor oda kilitliyken açıp ön kapıları açmazsanız tekrar kilitlenme şeklinde. 

Ön kapıyı açama gibi bir lüxüm yok çünkü şöför koltuğunda oturuyordum. Ordan indim. Acaba kilit ayarı yapmıştım, anahtardan kapıları açınca sadece şöför kapısı açılıyor. diğer üç kapıyı içerden açıyorsun. Acaba onunla alakalı bir durum mu ki.. birde eski haline getirip deneyecem. Bakalım ne olacak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2 tane focus aracım var.   Birisi 2006 trand,diğeride 2012 titanium.Memlekete köye gittiğimde anahtar arabada olur çoğu zaman.Ama kendiliğinden kilitlenme durumuyla karşılaşmadım hiç.Bir anormallik var sizin araçta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

2 tane focus aracım var.   Birisi 2006 trand,diğeride 2012 titanium.Memlekete köye gittiğimde anahtar arabada olur çoğu zaman.Ama kendiliğinden kilitlenme durumuyla karşılaşmadım hiç.Bir anormallik var sizin araçta.

Aynen kumandadan kilit açma işlemini yeniden programlamıştım. anahtardan sadece şöför kapısı açılıyor. Diğer kapıları şoför isterse içerden açıyor. Sanırım ondan sonra oldu. Yarın eski haline döndürüp deneyecem. Muhtemelen düzelecek. Çünkü başka ihtimal yok :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kumanda kodlamayla alakalı bir durum değil bu. Bence farklı bir sorun. Kumandadan kapıları açtığınızda kapıyı açtıysanız olay bitiyor. Saatlerce de dursa kapıları kilitlemiyor. Denendi Allahtan çaldırılmadı içindekiler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Burak Şenoğlu yazdı:

Aynen kumandadan kilit açma işlemini yeniden programlamıştım. anahtardan sadece şöför kapısı açılıyor. Diğer kapıları şoför isterse içerden açıyor. Sanırım ondan sonra oldu. Yarın eski haline döndürüp deneyecem. Muhtemelen düzelecek. Çünkü başka ihtimal yok :D

Bu arada yaptığınız programlamada sadece şöför kapısı açılmıyor.Kilit açma tuşuna 1.basışınızda şöför kapısı  ,  2.basışınızda ise  bütün kapılar açılıyor olması lazım.  2006 model olanda öyle en azından.  2012 olanda denemedim hiç. Ama hepsinde aynı olduğunu tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim 2014 fiesta çalışır haldeyken sadece söför kapısı kilitenmişti. Arkadaşlarla denize gidiyorduk, sigara içmeleri için yol kenarında durdum arabadan çıktık muhabbet ediyoruz şöför tarafından binemedim,, kapı kendi kendine kilitlenmiş hemde araba çalışır haldeyken ama diğer kapılarda birşey yoktu. Ben etraftaki manyetik alan veya bi kablo sallanmasına bağlı olabileceğini düşünmüştüm, büyütmedim ama arabadan inerken bazen aklımda oluyor hep :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.