Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Sigarasız bir hayat istemezmiydiniz?

Önerilen Mesajlar

Bencede bitmez diye birşey yok. Sadece kararlı olmak lazım. Ama Tevfik beyin yazdığı gibi insan başkasının lafıyla sigarayı bırakamaz. Kişinin kendi içinde bu olayı bitirmiş olması lazım.

ali rıza tekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

neyse....mevlüt bitirmiştir içmeyi...ok...sorun bakalım hala canı istiyormu...aklına geliyormu....yada etkileniyormu sigaralı bir sahneden..onun için içmesede hala biryerlerinde hatta rüyalarında içiyordur...

Tevfik Kardeşim belki sana yalan gibi gelir ama inan canımın çekmesini nefret ediyorum. Yanımda içen olursada uzaklaşıyorum. Ben 2007 yılında Bay-pas Ameliyatı oldum 3 dama değişti 100% damar tıkanıklığından dolayı, o zaman sigarayı bırakalı 7 sene olmasına rağmen doktorun söylediği; sen sigara içiyormusun dedi. Yukardaki mesajımda da belirttim, sigarayı bırakmak için önce insan kendi beyninde onu bırakmalıdır, yoksa gerisi boş kelimelerden ibaret olur. Ha ben kimseyede niye içiyorsun veya içmiyorsun diyemem herkesin kendi Tercihi ama sağlık yönünden kimseyede kesinlikle tavsiye etmem. Atalarımız boşuna söylememiş " PARASINI EL ALIR, DUMANINI YEL" biraz uzun oldu kusura bakmayın. Kimsenin kalbinide kırmak istemem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok.yok Mevlüt Bey...çok geçmiş olsun...tabiki söylediklerinize inanıyorum harfiyen katılıyorum ama bırakıpta içmeyen çok gördüm ama unutan hiç kimseyi görmedim...sizde büyük bir saglık sorunu geçirmişsiniz ve bırakmışsınız...ama sigara gerçekten aşırı bagımlılık yaratan bir illet madde bagımlısı resmen insanın cigerlerini öldürüyor nefesiniz...solugunuz..teniniz leş gibi ve ihtiyarlıyorsunuz...bende elbette öyle konuşmama ragmen nefret ediyorum hemde kendimden igreniyorum...10 yıl sonra başladığım ve 2 yıldır tekrar içtiğim için...fakat bırakmak hiç zor degil ama çok cabuk ulaşılabilen bir madde olduğu için anında kendinizi bir tane yakarken bulabiliyorsunuz dost arkadaş yada aile cevresinde...hele yeni nesilin körpecik cigerlerinin katranla dolması...ileriki yaşlarda kısırlık kadar önemli sorunlara yol acmasına kadar 1000 tane zararı var...şimdi günde 7.00 tl den 30 günde 210 tl yapar yılda ise 2500 tl yaklaşık bu cok önemli bir tutar ve dünyayı dolaşır insan ama...yeterli önlemler alınmadığı için lise önlerindeki gencleri görünce üzülüyor insan...bende bırakacagım hergün kendimden nefret ediyorum içtiğim yeniden başladığım için...gerçek düşüncem bu tabiki...ama bazen kendimden intikam almak istiyorum sanırım psikolojik bir sorun bu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende bırakacagım hergün kendimden nefret ediyorum içtiğim yeniden başladığım için...gerçek düşüncem bu tabiki...ama bazen kendimden intikam almak istiyorum sanırım psikolojik bir sorun bu...

Tevfik kendini öldürmenin daha kolay yolları var, böylesi keseye zarar gerçekten, hem oğlanın rızkından gidiyor...! :kıhkıh:

Not: 85-88 arası günde bir paket filtresiz Pall Mall içtim, 88'den beri uzağım, hiç aramadım, hiç aklıma da gelmedi.

Bırakma nedenim de basitti: Eşim istemedi

Istanbul Karıköy'lüyüm kısacası. :kıhkıh:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Ben de bıraktım sigarayı onu haber veriyim dedim :) İlaç kullanıyorum, gerçekten etkili bi ilaç, merak edenler varsa ismini söylerim, şimdi burda ilacın reklamını yapmıyım :D 1 buçuk aydır falan paket almıyorum, ki günde 1 paket yaklaşık 6 sene kullandım.. Kokum değişti sigarayı bıraktığımdan beri, bunu fark edebiliyorum, düzenli spora başladım her gün 6 km koşuyorum.. Sigarayı istemiyo mu canım? Tabi ki zaman zaman istiyo ama kendimi durduruyorum.. Çoook aşırı canım istersen de gece falan dışarıda olduğum zaman 1 tane yakıyorum ama ilacın etkisyle 2 nefes çekip söndürüyorum, ilacın en güzel yanı da bu zaten sigaradan zevk alma hissi zamanla azalıyo.. Bırakmak çok zor biliyorum ama bence herkesin en azından denemesi lazım...

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de bıraktım sigarayı onu haber veriyim dedim :) İlaç kullanıyorum, gerçekten etkili bi ilaç, merak edenler varsa ismini söylerim, şimdi burda ilacın reklamını yapmıyım :D 1 buçuk aydır falan paket almıyorum, ki günde 1 paket yaklaşık 6 sene kullandım.. Kokum değişti sigarayı bıraktığımdan beri, bunu fark edebiliyorum, düzenli spora başladım her gün 6 km koşuyorum.. Sigarayı istemiyo mu canım? Tabi ki zaman zaman istiyo ama kendimi durduruyorum.. Çoook aşırı canım istersen de gece falan dışarıda olduğum zaman 1 tane yakıyorum ama ilacın etkisyle 2 nefes çekip söndürüyorum, ilacın en güzel yanı da bu zaten sigaradan zevk alma hissi zamanla azalıyo.. Bırakmak çok zor biliyorum ama bence herkesin en azından denemesi lazım...

:claps: :claps: :claps: :claps: :claps: :claps:
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

]Teşekkürler, sizlerin övgüsü ve güzel sözleri de benim için ekstra bir motivasyon kaynağı oluyo :)

bende hayatım boyunca hiç içmedim sigara ama sen çok erken başlamıssın kardeşim inşallah baslamazsın tekrar bu hırsal son gaz devam ...
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:claps: bravo, keşke birgün herkes bırakabilse, champix mi ilacın adı, hastalarım çok soruyor, bizede fazla geri bildirim olmuyor bu konuda, adını verebilirsin yani....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 yıl içtim hatta son 5 yılında günde neredeyse 2 paket bitiyordu 8 kez bırakmayı denedim hiç birinde başarılı olamadım.

Sonra bi gece öksürmekten uykumdan uyandım bir doktor arkadaşımın dediği bir lafı hatırladım.Herkez kendi öksürmesini bilir farklı bir şekilde öksürdüğün olursa o senin uyarındır o uyarıyı dikkate almazsan çok geç olur demişti.

Sonrasında sabah uyandım oğluma baktım daha oğlum yeni doğmuştu 3 4 aylık falandı.

O sabah bıraktım 3 buçuk sene civarı oldu bir daha ağzıma koymadım.Bırakamayan arkadaşlara tek tavsiyem sadece 2 ay sıkın dişinizi kendi vücüdunuzdaki değişiklikleri görüp şaşırın ondan sonra canınız istesede içmezsiniz.14 sene yediğim hiç bir şeyin tadını tam alamamışım.Tüm yaşam kaliteniz yükseliyor.Yemeniz içmeniz gezmeniz yürümeniz hatta yüzmeniz ve hatta hatta ....... diyim siz anlayın :)

Şiddetle tavsiye ederim.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.