Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Koltuk Arkasından Gelen Ses

Metin Şahin

Soru

Merhaba arkadaşlar, aracımı yeni aldım ama arabada iki haftadır rahatsız edici ? bir ses var. Bu konuda fikrinizi alabilir miyim? Arabayı çalıştırıp yürümeye başlayınca arka sağ koltuğun üst kısmından bi ses geliyor. Fotoğraftaki kısımdan geldiğini tespit ettim. Koltuğun arkasındaki siyah döşemeye elimle sert bastırınca ses kesiliyor. Menteşede mi bi arıza olabilir. Anlamadığım araç daha yeni ama nasıl böyle olabilir. Gerçi beni bulur böyle şeyler de ? Ne yapmamı önerirsiniz?

IMG_1975.JPG

IMG_1977.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benim araç sedan kasa. Aynı bölgeden, yolculuk halinde seri şekilde çıt çıt çıt diye bir ses geliyor bende de. Yerini direkt olarak tespit edemedim ki zaten etsem de nasıl müdahale edeceğim bilemiyorum. Benim aracımda trim seslerinin başladığı ilk bölge orasıydı, sonrasında zaten bir çok yerden gelmeye başladı. Kendiniz müdahale edemiyorsanız yetkili servise gidip kaynağı gösterin onlar müdahale eder.

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende aracı aldığımdan beri bu sesi araştırıyordum nerdeyse arka emniyet kemerlerini iptal edecektim sesi bulamamıştım ama bende sanki plastik, metale sürter gibi ince gıcırtı sesi geliyor aynı yere bende deneyeceğim bakalım kesilecekmi ses

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kırşehir'de ford servisine uğradım sesin nerden geldiğini söyledim. Servistekiker sesi duymadıklarını söylediler ? Ben zorlayınca duydular. Sonra da dediği, ses ordan değil kapının içinden geliyo dedi. Hiç alakası yok halbuki. Arabayı bi gün onlara bırakacakmışım arka koltuğu kapıyı komple söküp bakacaklarmış sesin nerden geldiğini bulmak için. Allahtan büyük bi arıza yok arabada öyle olsa arabayı hurdaya çıkaracaklar ? Bülent abinin dediğini uygulayacağım bakalım ses kesilecek mi. Bide servis ilk defa böyle bi sesle karşılaşıyormuş öyle dediler. 

--18 dakika sonra eklendi--

Koltuğun geçtiği demiri 3-4 tur sardım ama yine geçmedi. Huzursuz oldum valla iyice.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anlaşılan bu sesin başka bi çözüm yolu yok gibi. Yalnız arabaya binince moralim bozuluyo artık. Normalde müzik dinlemeyi severim ama bu sesin arkaplanda geldiğini bilmek beni arabada müzik dinlemekten de soğutuyo ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Anlaşılan bu sesin başka bi çözüm yolu yok gibi. Yalnız arabaya binince moralim bozuluyo artık. Normalde müzik dinlemeyi severim ama bu sesin arkaplanda geldiğini bilmek beni arabada müzik dinlemekten de soğutuyo [emoji846] 

Sadece müzik dinlerken mi geliyor bu ses. Genelde bas vurduğunda gelen bir ses ise kapı içlerinden kaynaklı.
IMG_3096.JPG

Kapı içinde koyu renkli sözde izolasyona yarayan bir kaplama var. Bas vurdukça bu izolayson fotoda beyaz malzemeyle kapladığım yere vurarak ses yapıyor. Sesi şöyle tarif ediyim. Patlak hoparlör olduğunda çıkarttığı sese çok benzer. İzolasyon malzemesiyle kapı sacının arasını izole ederseniz bu ses kalmaz. Müziğinizi keyifle dinlersiniz.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Doğan bey, ses müzik kapalıyken de geliyor. Sanki böyle plastik aksam çukura girince bi çıtırtı gelir ya ses o cinsten. Aracın arka koltuğuna oturdum dinledim koltuğu indirdim dinledim ses aynı yerden geliyor. Bülent beyin dediği gibi bant sardım ama ses yine aynı devam. Servise götüreyim diyorum bakalım. Bide şöyle bişey var ses gün geçtikçe artıyor sanki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ankara'da hangi servise gitmeliyim sizce? Otokoç a mı gitmeliyim ford servisine mi gitmeliyim bilmiyorum. Gerçi bunlar bir mi ayrı mı onu da bilmiyorum. Fikri olan varsa pazartesi izin alıp gidecem inşallah 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 saat önce, Metin Şahin yazdı:

Doğan bey, ses müzik kapalıyken de geliyor. Sanki böyle plastik aksam çukura girince bi çıtırtı gelir ya ses o cinsten. Aracın arka koltuğuna oturdum dinledim koltuğu indirdim dinledim ses aynı yerden geliyor. Bülent beyin dediği gibi bant sardım ama ses yine aynı devam. Servise götüreyim diyorum bakalım. Bide şöyle bişey var ses gün geçtikçe artıyor sanki. 

2 tarafada bant sardinizmi..?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.