Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2017 Kuga'ya Ön Park Sensörü ve Cyclone Navigasyon Seçimi

resul emre keskin

Önerilen Mesajlar

sevgili forum üyeleri

Sizlere 2 konu ile ilgili sorum olacak

İlk olarak

2017 1.5 tdci otomatik Style paket araç sahibiyim. 

fordaksesuar.com sitesinde yer alan kuga 09/2016 sonrası için konfor ürünü olan ÖN PARK SENSÖRÜ seçeneğini aracıma ekletmek istedim. 4 'den fazla bayiye bu ürünün aracıma takılıp takılamayacağını sordum. İnanın bayilerin bu konudan haberleri bile yok. Aracımda SYNC1 sistem var. Orjinal arka park sensörü de var. Geri vitese aldığımda ekranda araç resmi beliriyor ve geride cisim varsa sensörler devreye giriyor. Buradan yola çıkarak Ford orjinal ön park sensörünü taktırırsam aracım bunu algılar diye düşünüyorum. Bayi ile bu düşüncemi paylaştığımda ilginç bir olay yaşandı. Bayi FORD'un kendi parça sisteminde Yeni Kuga titanium için 1 adet ön park sensörü seçeneğinin olduğunu söyledi. Bu mantıkla bu parçayı getirmeleri halinde benim aracımın algılamaması durumunda parçayı iade edemeyeceklerini söyledi.

Şimdi sayın arkadaşlar bu durum karşısında insanın akıl tutulması yaşamaması mümkün değil....

Fordun AKSESUAR sitesinde satılan ön park sensörünün style donanıma takılıp takılmayacağını ford servisinden başka kim bilebilir. Servisin verdiği cevap zaten komedi.... İnanın bu konuyu bilen Ford yetkili servisine ben daha ulaşamadım. 

İkinci konu ise CYCLON marka Yeni kuga ile uyumlu navigasyon hakkında görüşleriniz.

Daha önce CYCLON markası kullanan arkadaşlar varsa olumlu ve olumsuz özelliklerini yazarlarsa sevinirim. 

Ford bayilerinde Navitech ve Cyclon olarak iki yan navigasyon ürünü satılıyor. Yeni kuga için Cyclon lar satılmaya başladı. Navitech markası daha ARGE çalışmasını bitirmediği için şu an için satışa geçmedi. Bayilerin bir kısmı Cyclon daha iyi diyor. Bir kısım bayi de Navitech'i övüyor. Bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Yeni Bit Eşlem Resmi.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forumun arama bölümün cyclone ve navit...  gibi kelimeleri yazarak tüm yorumları okuyabilirsiniz :) 

Bu ürün ford orjinal ürünü değil, ford'un 3.parti sunduğu bir sistem yani sizin aracınızdakine full entegre olmaz diye düşünüyorum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun bir süre 2015 Kuga aracımda Cyclone multimedia kullandım. Hiç bir sıkıntı yok. Kendi orjinal navi programı biraz sorunlu. Ben IGO yükledim. Ses kalitesi orj sisteme göre 1 tık daha iyiydi. Dokunmatik hassasiyeti gayet iyi. Bazı yerlerde win ce olmasından dolayı arada kitlenmelerden bahseder ama benim kullanımımda hiç rastlamadım. Tek sıkıntısı el ile kullanım için ergonomik değil. Ekran biraz uzakta kaliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3. parti bir sisteme girilecekse eğer Cyclone yerine android tabanlı bir sistemi tercih ederim. Cyclone un arayüzde DVD oynatma gibi bazı kısımları çok ilkel ve video oynatırken kilitlenmeler oluşuyor. Ayrıca ses kalitesinden de pek memnun değildim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mersin FORD bayi ile görüştüm.

Ön park sensörünün araca uyumlu olduğunu söyledi. Siparişin gelmesinin 1 ayı bulabileceği söylendi.

CYCLON marka navigasyon ellerinde mevcutmuş. Ön sensörler geldiğinde navigasyonu da taktırmaya gideceğim. 

Ön sensör inşallah çalışır. 

Bayinin demesine göre ön sensörler araç tarafından otomatik olarak algılanacak ve CYCLON navigasyon ekranında da ön ve arka yakınlık mesafesine göre ses duyulacak ve ekranda uyarı işaretleri görünecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

şimdilik

almayı düşüyorsan indirime girmiş 200$ civarıydı bunun fiyatı makul

http://www.ebay.com/itm/New-Seam-360-Degree-Cam-Bird-View-Car-HD-Camera-System-With-DVR-USB-Port-/322506650986?hash=item4b16e4f56a:g:Vn8AAOSwKytZDWNQ

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Olcay Sert yazdı:

teşekkürler :)

yalnız

bunun şimdi çok daha gelişmişleri trde yapılıyor sistemde 4 kamera var.ön arka yan dikiz ayna altları kameralar harekete duyarlı ve uyuma özelliği mevcut 

örneğin aracı park ettik evimize gittik uyuma modunda kedi geçti aracın yanından  sistem hemen çalışıp kayıt etmeye başlıyor.tanımlı telefona mesaj atıyor :)

oem ekranda görüntü (+) ve (-) ucunu biliyorsak 4 parça olarak  park esnasında  ekranda aracın çevresini 360 derece olark görüyoruz. Bu sistem Eklenen parçlarla dahada özellikli hale gelebiliyor wifi eklenirse dünyanın heryerinden aracı izleyebiliriz yolda seyir halinde iken bile :) 

tabi bunları montaj yapacak ustayı çok profesyonel seçmek lazım en önemli olan bu ek iş olarak yaptığım ortağımla zaten yapıyoruz bu sistemleri değişik araçlarda ...

kendi aracımda  kafamdaki modifiye listesi bir bitsin zaman olursa kurarım bu 360 derece park ve kamera kayıt sistemini :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Serkan Karakoca yazdı:

teşekkürler :)

yalnız

bunun şimdi çok daha gelişmişleri trde yapılıyor sistemde 4 kamera var.ön arka yan dikiz ayna altları kameralar harekete duyarlı ve uyuma özelliği mevcut 

örneğin aracı park ettik evimize gittik uyuma modunda kedi geçti aracın yanından  sistem hemen çalışıp kayıt etmeye başlıyor.tanımlı telefona mesaj atıyor :)

oem ekranda görüntü (+) ve (-) ucunu biliyorsak 4 parça olarak  park esnasında  ekranda aracın çevresini 360 derece olark görüyoruz. Bu sistem Eklenen parçlarla dahada özellikli hale gelebiliyor wifi eklenirse dünyanın heryerinden aracı izleyebiliriz yolda seyir halinde iken bile :) 

tabi bunları montaj yapacak ustayı çok profesyonel seçmek lazım en önemli olan bu ek iş olarak yaptığım ortağımla zaten yapıyoruz bu sistemleri değişik araçlarda ...

kendi aracımda  kafamdaki modifiye listesi bir bitsin zaman olursa kurarım bu 360 derece park ve kamera kayıt sistemini :)

baz versiyonu bu alet. 4 kamera ve görüntüleme zımbırtısı bide kart takarsan kayıt yapar. 

diğer özellikler için bütçeyi genişletmek lazım.

bu arada g-shock ile harekete duyarlı imiş +15usd :)

şu yaz günlerine sayılı gün kala benim en çok olmasını istediğim özellik gsm modülünden arabayı çalıştırmak ve klimayı ayarlamak :fikir:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.