Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.5 Tdci Ps Ekran çalışmaması

Metin Şahin

Soru

Herkese günaydın. Bu hatalar normal mi hep beni mi bulur anlamadım. bugün aracı çalıştırdığımda ekran resmindeki gibi bi hata verdi. Tabi ben bu resmi daha yeni buldum. Ekranda o uyarı çıktı fakat araç çalıştı. İle giderken müzik sistemi kesildi sync çalışmadı navigasyon çalışmadı yani ekranda sadece radyo çalıştı. Anlamadığım okadar soğuk da değil dışarısı? Bu hata da ne yapmam gerekir acaba? 

IMG_1612.PNG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Nispeten soğuk havalarda o uyarıyı görmeniz normal, aşırı soğuk olması gerekmez.

Sync'in çalışmaması bunun ile ilgili değil. Sync modülü ile ilgili sıkıntı olabilir, akü olabilir, bağlantılar olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 dakika önce, Metin Şahin yazdı:

Ekran anlamında hiç bişey çalışmadı. Sadece radyo onuda değiştiremedim. Sync düğmesine basıyorum hiç bi tepki de yok? Araç sıfır daha 250 km de. 

Eski araçta bende de bir kez olmuştu. Sync 2 vardı onda. Ekran hiçbir komuta tepki vermedi. Cd çalıyordu,  ses kesildi falan. Aracı stop edip tekrar çalıştırdım yine düzelmedi. Araçtan anahtarla indim. Kilitleyip tekrar açtım. Çalıştırdım ve düzeldi. Bir daha da yapmadı satana kadar. Sonuçta bilgisayar sistemi. Çok büyük ve kalıcı bir problem olduğunu sanmıyorum ama @Murat Kavuk Bey bu konulara daha hakim. Eğer göstermek gerekir diyorsa bir baktırın servise.

Serkan Z. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben dediğiniz ekran resmini göremedim mesajınızda. Benim tecrübem yalnızca sync 2'de ekranın donması ve ses sisteminin komutları algılamaması şeklinde olmuştu. Aracı kilitleyip tekrar açana ve çalıştırana kadar da düzelmemişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şuanda çalışmaya başladı. Soğukla mı alakalı bilemedim ama şimdi hava sıcak. Arabaya alışma sürecini bi atlataydık hayırlısıyla ☺️ Aracın kullanım kılavuzunun tam halini bayi vermiyor mu? Bana ince bi kullanım klavuzu verdiler. Detaylı hali verilmiyor mu acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, Metin Şahin yazdı:

Şuanda çalışmaya başladı. Soğukla mı alakalı bilemedim ama şimdi hava sıcak. Arabaya alışma sürecini bi atlataydık hayırlısıyla ☺️ Aracın kullanım kılavuzunun tam halini bayi vermiyor mu? Bana ince bi kullanım klavuzu verdiler. Detaylı hali verilmiyor mu acaba?

İnernetten indirmiştim ben ama temel bazı noktalar dışında oradan pek bir fayda sağlanamaz gibime geliyor. Kullandıkça ve pratik kazandıkça daha çok bilgi sahibi oluyorsunuz. Forumda da ciddi anlamda tecrübe kazanılıyor. Mesela en son yağ değişim uyarısı ile ilgili tecrübelerini paylaşmışlardı arkadaşlar. Normalde tedirgin olacağınız bir uyarı ama benzer durumu 20 bin km'ye gelince yaşayan arkadaşların tecrübesi sayesinde fren pedalına basarak resetleme yapacağımızı öğrendik. Bu bilginin kılavuzda yer aldığını sanmıyorum mesela. 

Serkan Z. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Metin Şahin yazdı:

Yani bekler derken Ozan bey normal mi sorun teşkil etmez mi anlayım. 

o işaretin çıkması normal, çıktığında yarım kontak yapıp beklemenize gerek yok kendisi o süre boyunca bekleyip ondan sonra marş edip çalışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.