Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus ii Cruise Control (hız Sabitleyici)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Guest Sadık Taşyürek

Nası yani rampa aşağı,ayarladığınız hızda inmiyor mu ciddi misiniz..?

ctdci yiz :)

fakat yokuş çıkarken de hız değişmez, ancak yakıt tüketimi çok artar. eğer amaç yakıt tasarrufu ise rampa çıkarken hızınızı 100 km'nin altına düşürün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 8 ay sonra...

Kiralık focus trendle  ankaraya gitmiştik ve full CC kullndık diyebilirim yollar da düzdü ortalama tüketim 4.2 tutturmuştuk her araba kiraladığında yakıttan dolayımıdır CCden dolayımıdır focus tercih ediyoruz :/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Arkadaşlar aracımı alalı 2 hafta kadar oluyor. Hız sabitleme sisteminde aldıktan sonra bir problem yaşadım bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. 

Aracın hız sabitleyicisi bazen devreye giriyor bazen devreye girmiyor. İzmir Atasanayide özel servise gösterdim. Aracı bilgisayara bağladılar, herhangi bir hata kodu

göremediler. Usta büyük ihtimal direksiyondaki tuşlarda bir sıkıntı var dedi. Çözüm olarak farklı bir zamanda bir arkadaşının aynı marka model aracı var onun direksiyonu bi söküp senin araca takalım bu şekilde sorun çözülürse ona göre arızaya odaklaşırız dedi. Bu yöntem uzun bir zaman alacağı için cazip gelmedi. Şu an için Ford yetkili servise aracımı göstermeye düşünüyorum. Bu konuda tavsiyesi olabilecek arkadaşlar var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yarın için Ford yetkili servisten randevu aldım. Randevu aşamasında sorunu bildirdim. Araç bize geldiğinde hız sabitleyici çalışmıyor olması gerekir. Yoksa sorunu bulmamız çok zor türünden ifadeler kullandılar... İnşeallah yarın teknik servisteki muayeneye kadar hız sabitleyici çalışmaz :) Yoksa işimiz zor :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

merhabalar,

konuyla ilgili bi sorum olacak,

focus 2.5 deki hız sabitleyicisinde yukarıda bahsedildigi gibi kullanıyorum.

ancak bundan önce renault megane 2 full aracımv ardı.O aracta hız sabitleyicisini actıgımda bilgi ekranının oldugu yerde sabitleyecegim hız km cinsinde yazıyordu.Focus 2.5 lerde hızı kac km ye sabitledigimizi gösteren bilgi ekranında bi bölüm varmı?

cevaplar için şimdiden tşk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.