Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mondeo Mk5 1.6 Tdci Hakkında Sorular..

Ozan F.

Önerilen Mesajlar

12 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

2 yıl sonra yok olma söz konusu olamaz :) 10 sene vardır bu da bir motor ve ar-ge için fena bir süreç değil.

Ford 1.5 EcoBlue tanıtacak kısa süre sonra.

Renault ve Vw yetkilileri dizel konusunda çalışmalarını durdurduklarını ve yakında bırakacaklarını açıkladılar

Ford 2 lt ecoblue yı açıklamıştı, ticari araçlar için. 1,5 lt de içinde gelecekte açıklama yapacaklarını söylemişlerdi. Bu firma Ford,  çok yavaşlar, daha ne kadar bekletecekler. Otosan ise Euro 6 yı bile getiremedi. Açıklamalar, üretim, Türkiye ye gelmesi çok uzun yıllar alacağı kesin. 

Mondeo alacaklar için şu anki opsiyonlar kesinlikle değişmeyecektir.İster beğen ister beğenme. Piyasa şartlarına göre değişimleri asla beklemeyeceksin. Karşımızdaki firmalar Ford ve Otosan... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Soner Perk yazdı:

Renault ve Vw yetkilileri dizel konusunda çalışmalarını durdurduklarını ve yakında bırakacaklarını açıkladılar

Ford 2 lt ecoblue yı açıklamıştı, ticari araçlar için. 1,5 lt de içinde gelecekte açıklama yapacaklarını söylemişlerdi. Bu firma Ford,  çok yavaşlar, daha ne kadar bekletecekler. Otosan ise Euro 6 yı bile getiremedi. Açıklamalar, üretim, Türkiye ye gelmesi çok uzun yıllar alacağı kesin. 

Mondeo alacaklar için şu anki opsiyonlar kesinlikle değişmeyecektir.İster beğen ister beğenme. Piyasa şartlarına göre değişimleri asla beklemeyeceksin. Karşımızdaki firmalar Ford ve Otosan... 

Vw 1.5 dizel çıkartacak. Reno zaten yapacağını yapmış marka bu ünitede ayrıca dizel konusundaki ortaklıklar yeterli ar-ge için.

Ford'un 1.5 dizel otomatik çıkarttığında, daha önce 1.5 litre dizel üretileceğini haberini almış mıydınız? Hayır, yani neyin ne zaman çıkacağını tahmin etmek zor.

Otosanın getirmek isteyip getiremeyeceği motor yok hocam, sadece garip bir finans yönetimi var kar oranı düşük kalacaksa getirmiyorlar ellerinden geldiğince direniyorlar bu direncin zamanla kırıldığını görebiliyoruz biraz daha sesimiz çıkarsa daha da katkı sağlarız :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.5 tdci                                                                   1.6 tdci 

yakıt sistemi bocsh ( enjektör yakıt pompası )          yakıt sistemi  siemens contınental piezo (enjektör yakıt pompası )

turbo garret 1244vz                                              turbo garret 1244 vz 

beyin bosch                                                         beyin sıemens evo cid 807

bu parçalar ana unsurlar değişiklikte bunlarda var zaten 1.6 tdci ile 1.5 tdci arasında.

1.5 tdci de yakıt sistemi değiştirilmiş sorunlu siemens enjektörlerden kurtulunmuş bocsh ve siemens enjektörlerin çalışması prensibi çok farklı siemens pizeo yüksek voltajla çalışır bosch ise düşük voltajla enjektörler arasında sadece en üst kısımdaki voltajı ayarlayan regülatörler değişik :) alt taraf aynı nozzle gövde vs :)

1.5 tdci motorun içini hiç görmedim piston kol egzantrik şeklinde ama dıştan 1.6 tdci ile çok bir fark yok kullanılan  blok aynı gibi geldi bana :) yan yana koyup ölçmedim ...

1.5 tdci nin alt devirler daha iyi otomatik şanzımanla birleşince belli bir banta geldinmi 150 km üstü kesiliyor hissi verdi bana  ama mca kasa 1.6 tdci motorlarda özellikle enjektörlerinin sonu 8680 olanlarda performans stock focus 3 e göre %25 daha iyi benim görüşümce 3 aracıda faal olarak uzun zaman kullanmış biri olarak görüşlerim bunlar :) 

mondeodan performans beklemiyorsanız çok fazla aile aracı olur benim kanımca yakıt focustan ağırlıktan dolayı %10 fazla olur .performansı 95 hp lik dizel focusla hemen hemen yakındır ....saygılar

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Bugüne kadar sadece Ford markasını tercih eden biri olarak D segmentinde Fordun başarısız motor şanzıman seçenekleri yüzünden Passat Highline TDI DSG araç siparişimi verdim ve kısmetse Ağustos başı teslim alacağım..   Mondeo her zaman beğendiğim bir araç olarak içimde kalacak olmasına rağmen 1.6  dizel otomatik kombinasyonu konusundaki ısrarım beni Ford markasından uzaklaştırdı...   Bütün rakipleri  D segmentinde 1.6 dizel otomatik seçeneğini sunarken Ford bu kafayla devam etsin...  Sonra da "Mondeo satmıyor, ikinci eli yok vs"  deniliyor... Bunun sebebi benim gibi müşterilerin Ford yerine başka markaya mecburi geçiş yaptırılmasıdır..  Kalın sağlıcakla.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Ozan F. yazdı:

Artık Ford kullanıcısı olmayacağım o yüzden gideyim dedim Yakup hocam :)

Gerçi daha bendeki Focus'u satmadım , sipariş gelene kadar arabasız kalmamak için :)

Arabalar amaç değil araç olur diye düşünmüştüm ben de :) Bekliyoruz yorumlarınızı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Arabalar amaç değil araç olur diye düşünmüştüm ben de :) Bekliyoruz yorumlarınızı...

Doğru ve nitelikli bir yaklaşım çok teşekkür ediyorum hocam...

Gönül isterdi ki Mondeo olsaydı yeni arabam:)

Artık Passat geldiğinde yorumlarımı aktarırım forumda ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ozan F. yazdı:

Doğru ve nitelikli bir yaklaşım çok teşekkür ediyorum hocam...

Gönül isterdi ki Mondeo olsaydı yeni arabam:)

Artık Passat geldiğinde yorumlarımı aktarırım forumda ..

Bekliyoruz :yeah: 

Bir bakmışız ki gelecek yıl satılacak olan makyajlı Mondi'de 1.5 dizel otomatik var :P Keşke bir fısıltısı olsaydı da yazabilseydik önceden.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mondeo'nun yakın zamanda kasa değişecek olması da bu kararımda etkili oldu.. Artık yeni makyajlı Mondeo otomatik gelmesin diye bir temenniyle  bencillik edebilirim:) Aksi halde  içim sızlar, her gördüğümde kulaklarını çınlatırım :) 

Espiri bir yana Allah herkesin gönlüne göre versin, nasip değilmiş mondeo  ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Ozan F. yazdı:

Bugüne kadar sadece Ford markasını tercih eden biri olarak D segmentinde Fordun başarısız motor şanzıman seçenekleri yüzünden Passat Highline TDI DSG araç siparişimi verdim ve kısmetse Ağustos başı teslim alacağım..   Mondeo her zaman beğendiğim bir araç olarak içimde kalacak olmasına rağmen 1.6  dizel otomatik kombinasyonu konusundaki ısrarım beni Ford markasından uzaklaştırdı...   Bütün rakipleri  D segmentinde 1.6 dizel otomatik seçeneğini sunarken Ford bu kafayla devam etsin...  Sonra da "Mondeo satmıyor, ikinci eli yok vs"  deniliyor... Bununi sebebi benim gibi müşterilerin Ford yerine başka markaya mecburi geçiş yaptırılmasıdır..  Kalın sağlıcakla.. 

En iyisini yapmışınız ,sizin gibi düşünüp birsürü mondeo almaktan vaz geçen insanlar var TR de ,Otosan bu kafayla giderse mondeo alan bile olmayacak saçma sapan satış stratejileri uygulaya uygulaya binek satışları iyice düştü dahada düşmeye devam edecek .Aceba bu satış stratejisine kim karar veriyor merak ediyorum doğrusu bu işlerden anlamıyorlar anlasalar zaten bu hale gelmezdi durum...Yeni aracınızı güle güle kullanın şimdiden .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 otomatik diyoruz devamlı ama ağır kasayı 1.6 motor zaten zar zor taşıyor, bir de otomatik şanzumanla nasıl randıman alınacak bilemiyorum. İşin bir de bu boyutu var.

Manuel ile en azından gerektiğinde torku kullanma şansı oluyor, kurtarıyor kendini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.