Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Lpg Uygulaması Var Diye Garanti Kapsamına Sokulmayan Ateşleme Bobini Arızası

Ertan Yücel

Soru

20.000 km de 1,6 benzinli otomatik focus a lpg takdırdım, 27.000 km de arıza lambası yaktı garanti devam ettiğinden servise gittim, ateşleme sistemini inceleyeceklerini söylediler, daha sonra ateşleme bobininin arızalandığını ve lpg takıldığı için garanti kapsamına alamayacaklarını işçilik ve malzeme dahil 567 liraya değiştireceklerini söylediler ve ödemeyi yaptım değiştirdiler.

lpg sistemi uygulanırken ateşleme bobinine hiç bir ek yada yama yapılmadı, lpg servisinden alacağım bunu belirten bir rapor ile tüketici hakem heyetine başvurmam halinde sizce netice alabilir miyim? yada öneriniz var mı? ford a iki kere başvuru yaptım ikisinden de olumsuz geri dönüş yaptılar.

ateşleme bobini.jpg

teknik rapor-1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

Bu konuda ne yapılabilir? LPG için "uygun" buji takılabilir (mesela) örnek : http://www.oto-parca.net/Iridyum-CNGLPG-Buji,LA_270-2.html#labels=270-2  

AAAA!!. bizim(1.0 eb) bujiler değil mi abi bunlar..lpg-cng bujisi diye satılıyor ama..bizimkiler japon malı, serviste tanesi 45 tl  :D

baktımda değişim aralıkları farklı, bizimkiler 3 yıl 45 bin km

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Mehmet Demir yazdı:

AAAA!!. bizim(1.0 eb) bujiler değil mi abi bunlar..

...aynen. Malum bujiler gerilim - sıkıştırma oranı vb. teknik özellikler göz önünde bulundurularak imal ediliyor/kullanılıyor.

Fabrikanın 1.0EB için "tavsiye" ettiği ateşleme kabloları+buji 1,6 benzinli atmosferik'in LPG'ye dönüşümü sırasında -gerekli- hale geliyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

montaj sonrası arıza çıkana kadar 7000 km kullandım en ufak bir tekleme, titreme yoktu, lpg geçiş sıcaklığı yüksek ayarlandığı için ilk geçiş anında bile titreme yoktu, sürüş performansında da hissedilir bir kayıp olmadı, erzurum kayak merkezini bilen varsa yaklaşık 2500 rakım ve eğim epey yüksek, durur vaziyetten 100 km ye doğru yokuş yukarı ivmelenmesi, 4 kişi varken araçta, lpg benzin bir fark hissedemedim, arıza lambası yandıktan sonra titreme başladı gezip kullanmadan servise gittim.

http://nilmekatronik.com.tr/nilrpmtransmitter.html  yandaki ürünün bundan sonra oluşabilecek lpg kaynaklı bobin arızalarını engellemede faydalı olur mu? çekilen akım açısından?

teknik yönden bilgisi tecrübesi olanlar yorum yapabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
27.12.2016 - 12:05 tarihinde, Ertan Yücel yazdı:

montaj sonrası arıza çıkana kadar 7000 km kullandım en ufak bir tekleme, titreme yoktu, lpg geçiş sıcaklığı yüksek ayarlandığı için ilk geçiş anında bile titreme yoktu, sürüş performansında da hissedilir bir kayıp olmadı, erzurum kayak merkezini bilen varsa yaklaşık 2500 rakım ve eğim epey yüksek, durur vaziyetten 100 km ye doğru yokuş yukarı ivmelenmesi, 4 kişi varken araçta, lpg benzin bir fark hissedemedim, arıza lambası yandıktan sonra titreme başladı gezip kullanmadan servise gittim.

http://nilmekatronik.com.tr/nilrpmtransmitter.html  yandaki ürünün bundan sonra oluşabilecek lpg kaynaklı bobin arızalarını engellemede faydalı olur mu? çekilen akım açısından?

teknik yönden bilgisi tecrübesi olanlar yorum yapabilir mi?

bu durumu lpg yi takdırdığınız yere bir sorsanız daha iyi olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Lpg taktirirken usta söyle dedi. Bak fren hidroliginin bulunduğu kaptan terleme var sonra bizden bilme dedi.

Bende bakımdan cikalı 2 gün oldu yağ falan damlatmislardir dedim.

Velhasıl bir hafta sonra fren hidroliginde neredeyse hiç hidrolik kalmamış. 

Kostum gittim servise.

Serviste ki şef olacak bey direk lpg den dedi.bende lpg ile alakası yok dedim.

Sinirlendim gittim servis müdürünün yanına.  Bakın dedim bu böyle böyle.

Bana arkadaşlar inceledi lpg den dedi.

İnatlastik orada. Bana Vicdanın rahat eder mi falan dedi hadsiz. (Benim vicdanimi sorgulayacak seviyede ve konumda olmamasına ragmen)

Dedim bu arızalı yapacaksınız. Gerekirse lpg yi söktürür getiririm yine yapacaksınız dedim.

Tamam dedi.

Gittim 5 dk da lpg nin enjektorunu sokturdum servise geri gittim.

Aracın fotoğrafını çektiler parça istediler.

Bir fren hidroligi haznesi 3 haftada geldi.almanyadan geliyormus kendisi (demekki allah göstermesin kaza falan yapsak 3 ayda çıkmazmis araba servisten)

Neyse parça geldi cagirdilar götürdüm arabayi.Ne deseler beğenirsiniz. Sıkıntı lpg ile alakali değilmiş. 

Araba lpg li ise 3-0 yenik giriyor servise.

Burdanda o hadsiz servis müdürüne ve kendini birsey zannedip hicbirseyden anlamayan servis sefine beddua larını iletiyorum.umarım vicdanlarda rahattir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

e-devlet üzerinden kaymakamlığa gitmeden, belgeleri dilekçeyi ekleyerek, tüketici sorunları hakem heyetine başvuru başlamış, az önce başvurumu yaptım, bakalım onlar ne diyecek, olumlu olumsuz gelişme olunca haber ederim, 3-4 ay sonra neticelenir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.