Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Düzensiz rolenti, stop etme, ayar tutmama...

Melih MUTLU

Soru

Merhaba Arkadaşlar,

Başıma gelen bir problemi anlatmak istiyorum.

Araç seyir halindeyken 3. vitesden 4e tam geçerken stop etti ve ben acayip derecede panikledim.

Verilecek sadakam varmışda karşıma kimse çıkmadı o an.

Hemen bir ustaya gösterdim araban hava alıyordur dediler T bir buru hortum bağlantısı çıkardı ve değiştirdi. Sonrasında 1 ay kadar lpg kullandım hiç bir şey olmadı. 2haftadır ışıklara gelince devir 900 den aşağı düşür stop ediyor.2 haftadır uğraştığım lpg sorunum bir türlü çözülemedi. Benzinle giderken hiç bir problemle karşılamadığım aracımda Lovato marka sıralı sistemde problem yaşıyorum.

Lpg ciye gittim anlattım durumu genel bakımını yaptı filtreleri değiştirdi. krom bağlayan yerleri spreyle temizledi. rolent ayarı yaptı fakat sonuç aynı. Bir türlü rolet ayarı tutmuyor. Fakat lpg ci usta bu parça arızalıda demiyor üstelik üstüne basa basa aracın çok iyi durumda parçalardada bişi yok ama ayar tutmuyor diyor okadar.

Kıssadan hisse lafı uzatmadan,

ortalık usta kaynıyor. Zaman kaybına mı yanarsın giden paranamı alamadığın sonucamı yoksa risk altındaki canınamı. özellikle Mehmet özyürek abiye çok teşşeür ederim. Tlf ile çok yardımcı oldu.

Daha önce forumda bu tip problemi olan bir çok kişi görmüştüm.Pazartesi Ege ana bayisine gidicem.(280km uzaklıkta :)( ) çözümü buranan sorun yaşayanlara anlatacağım.

Herkeze İyi günler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

LPG'yi nerden alıyorsunuz, Aygaz vs türü katkılı Lpg'ler bu tür sorunlar çıkarabiliyor. Aracın motor beyni katkılı yakıtı farklı, yanlış yada fazla yakıt gibi algılayıp tekleme yaptırabiliyor rölantide stop ettirebiliyor.

Benim 2007 model F2dede Lovato var. Bi dönem benzer problemleri bende yaşadım. Kayseri'de taktırtığım ustam yukardakine benzer bir cümle kullanmıştı o dönem. Ben hep Opet'ten Aygaz euro lpg alıyordum. Ogünden beri katkısız en ucuz lpgleri kullanıyorum ondan sonra bir sıkıntı olmadı.

Yalnız yakıt aldığınız yeri değiştirmeden önce benzinde 50-100 km aracı kullanın. İsterseniz benim taktırdığım burdaki lovato bayisi ustamın telefonunu pm olarak verebilirim. Size telefondada yardımcı olabilir belki. En azından doğru yere yönlendirebilir. Bu konuda çok bilgili ve tecrübeli bir ustadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

LPG'yi nerden alıyorsunuz, Aygaz vs türü katkılı Lpg'ler bu tür sorunlar çıkarabiliyor. Aracın motor beyni katkılı yakıtı farklı, yanlış yada fazla yakıt gibi algılayıp tekleme yaptırabiliyor rölantide stop ettirebiliyor.

Benim 2007 model F2dede Lovato var. Bi dönem benzer problemleri bende yaşadım. Kayseri'de taktırtığım ustam yukardakine benzer bir cümle kullanmıştı o dönem. Ben hep Opet'ten Aygaz euro lpg alıyordum. Ogünden beri katkısız en ucuz lpgleri kullanıyorum ondan sonra bir sıkıntı olmadı.

Yalnız yakıt aldığınız yeri değiştirmeden önce benzinde 50-100 km aracı kullanın. İsterseniz benim taktırdığım burdaki lovato bayisi ustamın telefonunu pm olarak verebilirim. Size telefondada yardımcı olabilir belki. En azından doğru yere yönlendirebilir. Bu konuda çok bilgili ve tecrübeli bir ustadır.

Merhaba Yusuf Bey,

Ustanın telefonunu pm bekliyorum.

Ben aracımı 6 ay önce satın aldım aldığımdan beri Petrol ofisi kullanıyorum. Sizin bahsettiğiniz katkı olayını bir kaç kişiden duydum çok mantıklı geldi bana da fakat katkısız olan gaz proglemi saklıyor gibime geliyor yani açığa çıkarmıyor. Başıma gelen olayda arka koltukda 10 aylık bebeğim ve eşim vardı. Eğer katkısız gaz alıpda problem yaşamazsam sürekli diken üstünde araç kullanıcam gibime geliyor. Şu anda acayip kararsızım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba Yusuf Bey,

Ustanın telefonunu pm bekliyorum.

Ben aracımı 6 ay önce satın aldım aldığımdan beri Petrol ofisi kullanıyorum. Sizin bahsettiğiniz katkı olayını bir kaç kişiden duydum çok mantıklı geldi bana da fakat katkısız olan gaz proglemi saklıyor gibime geliyor yani açığa çıkarmıyor. Başıma gelen olayda arka koltukda 10 aylık bebeğim ve eşim vardı. Eğer katkısız gaz alıpda problem yaşamazsam sürekli diken üstünde araç kullanıcam gibime geliyor. Şu anda acayip kararsızım.

Merhaba Melih Bey;

Sizin dediğinizde mantıklı aslında. Katkısız gaz bunu gizliyor olabilir belkide dediğiniz gibi. Telefonu ve bilgilerini PM attım ustanın. O daha iyi açıklar sanırım bu durumu.

Aklınızdaki soru ve sorunları iletip cevap alabilirsiniz.

Durumu ve gelişmeleri bildirirseniz seviniriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Usta aracı görmemesine rağmen noktayı koydu. Gittiğin servis araç seyir halideyken bilgisayarla bakmamış ki dedi. Sözün bittiği yer işte...

Map sensörü değiştirerek bakılması gerekiyor dedi. Sanırım 160-200 tl sıkışmış...

Melih MUTLU tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Usta aracı görmemesine rağmen noktayı koydu. Gittiğin servis araç seyir halideyken bilgisayarla bakmamış ki dedi. Sözün bittiği yer işte...

Map sensörü değiştirerek bakılması gerekiyor dedi. Sanırım 160-200 tl sıkışmış...

İnşallah doğru teşhis koymuşturda sorunun hallolur biran önce.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

melih bey selamlar konuyu yeni okudugum için sorununuz hakkında çözüm yolu paylaşmak istedim sizin rölanti sorununuz aracın emme manifoldundaki rölanti motoru var kaputu açınca ön tarafta görürsünüz basit bi yerde o parçadan focus 1 lerde çok sorun çıkıyo o parçayada baktırırsanız iyi olur arızalı olma ihtimali yüksek bu arada aracın km kaçta şu an

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar benimde rölanti sorunu var.. araç dururken rölanti oynama yapıyor ama işin ilginç tarafı debriyaja biraz basınca rölanti oynaması düzeliyor.. baskı balata ile alakası olabilirmi acaba ?

( bu arada sıfır rölanti sensörü almıştım ama yinede sorun devam ediyor..ihtiyacı olana uygun fiyattan verebilirim )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı konu bendede var.aracıma 175000 de gaz italı taktırdım, ilk sürüşlerde sürekli seyir halinde iken stop ediyordu, rolanti ve gaz kelebegini temizlettim, stop etme bir hayli kesildi, yine de ara sıra yapıyor, ayrıca arac gaz yerine sürekli benzine geciyo, firen yaptıgımda vites küçülttügümde hemen benzine geçiyo, bakalım nasl ayarlatıcaz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.