Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

focus 3, hoparlör sorunu..

Mustafa Anil

Soru

merabalar.. aracım style otomatik vites, beyaz hatchback.. 13 aralık günü teslim aldım, neredeyse bir ay olacak. müzik dinlerken, bazı parçalarda sanki hoparlör patlakmış gibi bızırtılı cızırtılı ses duymaya başladım..

acaba dedim ekolayzer ayarları mı bozuk, basları azalttım.. ama aynı sesleri özellikle pop şarkılarda, basları kuvvetli parçalarda sıkça duymaya başladım.. seslerin ön hoparlörden değil arkalardan geldiğini duydum..özellikle sürücü tarafı çarprazı, arka sağ kapıdan geliyordu..

ne yaptıysam düzeltemedim, resmen hoparlör patlak gibi ses geliyor.. servise götürdüm.. şikayeti anlatır anlatmaz, servis şefi harun usta durumu anladı..

**** birkaç kişi daha aynı ses rahatsızlığı ile gelmiş.. ilk gelen arkadaşın arabasının hoparlörünü incelemişler, sökmüşler.. hoparlörde patlak falan vs durumu yok.. ama bir sorun bulmuşlar.. arka kapı ses izolasyon parçası mı, örtüsümü hoparlörün arkasına yaslanıyormuş ve yüksek sesli bas parçalarda hoparlörün körüğü izalosyon ile temas ettiği için bızırtı cızırtı patlak gibi ses çıkarıyormuş..

sonra aynı şikayetle birkaç kişi ve ben gelince, artık bunun servislik değil, mühendislik hatası olduğunu ve bir form doldurup genel merkeze ilettiklerini, onlardan yanıt beklediklerini söyledi. kendilerini aşan bir durum muş. arabanın orjinal kapı içi yapısı ne yazık ki bu sesi çıkartıyormuş. haber gelirse bizi arayacaklarını söyledi..

biz de sesi fazla açmıyoruz artık:).. haber bekliyoruz. inşallah bir çözüm bulurlar.. siz de kendi aracınızda bunu deneyin lütfen.. paylaşımlarınızı bekliyorum. saygılar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Adnan hoca muhabbetine bayıldım Bora bey. Kızlar da çıtır hani, Allah gÜnah yazmasın, maşallah, maşallah. :D:P:D :D

Bir tanesinde de tiesto falan dinliyor Adnan Hoca,yine rus kızlar,masanın Üzerinde kokteyl bardakları,Adnan Hoca Rus MÜritlerine kesikler atıp ıptı ıptıs dinliyor mÜziği,bir yandan da eliyle ve başıyla ritm tutuyor..eheheheÜÜee....Tam kepazelik...A9 diye bir TV kanalı kurmuş,uydu da var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu hoparlör sorunu şans işi heralde bende burda yazılan sorunların nerdeyse hiçbiri yok cok yüksek seslerde şarkı dinlemiyorum ama hayko cepkin nilüfer aşk kitabı düeti cok seviyorum bu şarkıyı ses seviyesini en az 15 de dinliyorum hiç bir çızırtı falan duymuyorum cok net şekilde dinliyorum.

yok benim araba kül kahve ama hb şeker kırmızıda var ayıptır söylemesi:)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu hoparlör sorunu şans işi heralde bende burda yazılan sorunların nerdeyse hiçbiri yok cok yüksek seslerde şarkı dinlemiyorum ama hayko cepkin nilüfer aşk kitabı düeti cok seviyorum bu şarkıyı ses seviyesini en az 15 de dinliyorum hiç bir çızırtı falan duymuyorum cok net şekilde dinliyorum.

duyamazsınki zaten hayko bögürdüğünden...... :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende normalde hayko dinlemem ama niluferle olan düetini dinlerseniz gercekten haykonun cok özel bir sese sahip oldugunu sizde anlarsınız

biliyorum müzik konusunda iyiyimdir...haykoyuda severim ama bazen cok bögürüyorda...ondan dedim yoksa oşarkıda güzeldir....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

biliyorum müzik konusunda iyiyimdir...haykoyuda severim ama bazen cok bögürüyorda...ondan dedim yoksa oşarkıda güzeldir....

sesi süper, çok güzel gırtlak nağmesi yapabiliyor ancak brutal vocal'i biraz lüzumlu lüzumsuz kullanıyor..

ayrıca gecekondu dizisinde gördüğümüz kadarıyla inanılmaz keyifli, muhabbeti şeker bi adam..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mrb arkadaşlar bu konuyu görünce bende araya gireyim dedim bende aracımı 2012 başında aldım focus 3 titanium ben ses konusunda fazla hassasım bundan önceki aracım 2009 megan2 idi garantisi bitmeden sattım. Renault servisleri beni yakından tanır hepsine işgence ettim sesler yüzünden ve cogunu halletim .Bu aracımıda aldığım gün arka sağ kapıdan aynı arkadaşımın videoya çektiği ses geliyor uygun bir zamanda servise uğrayıp yaptırmayı düşünüyordum sizdende duyunca ilgimi çekti demekki ortak problem en azında yüzdesi yüksek bir problem.Normalde bunlar cok büyük sorunlar değil ama servisedeki arkadaşların konuyu anlamaları ve biraz zeki olmaları yeterli.Megandaki konsol tıkırdaması için 5 kere servise gittim hepsinde tamam dediler daha servis den çıkarken sesleri tekrar duyuyordum .yorum olarakta Türkiye yollarında normal dediler ve her açıcılarında konsola ufak tefek zarar verdiler en son kendim acdım konsolu ve 2 dakika inceleyip nerelerden ses gelecegini anladım kapı süngerlerinden kendim yalıtım yaptım ses tamamen kesildi.Kısaca servisdeki ustanın ilgilenmesi zeki olması iş kısa sürede düzeltecek ama bunu bulmak hayli zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.