Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Arabam Kaç Lira Eder?

alper sönmez

Önerilen Mesajlar

herkese selam 

2012 model sedan focus stlyle pp de 69000 km de aracım var bunu satmayı düşünüyorum...

aracımda 3 sene önce meydana gelen şehir içi kazasında ön hava yastıkları açıldı ön tampon onarıldı sağ çamurluk boyalı kaput ufak bir ezilmeden de olsa değişti hasar motoru etkilemedi ve şu an tramerde 13200 tl görüküyor..

kafamı karıştıran sahibinden de öyle fiyatlar varki 50 ile 60 arasında değişiyor(km eş değerde olanlar) ben ise 48500 yazdım ilana çok mu düşük yoksa  anca o kadar mı eder bilemedim 

işin içinde hava yastığı olduğu için bizim millet aman uzak duralım yada ölü fiyat verelim düşüncesinde 

fiyat konusunda sizlerin düşüncelerinizi bekliyorum

şimdiden teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2011 style plus dizel ve 60 bin km de aracı bir arkadaşım 2 ay önce 52.5 e aldı geçen hafta 56.5 e sattı. Araç hatasızdı. Sizin aracınızın hasar kaydı olduğunu düşünürsek 50 nin üzerinde olmayacak bir fiyata satılır herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence anca o fiyata gider o kadar bile etmeyebilir hem sol camurluk hem kaput değişmesi birde hava yastigi bu parcalar fiyatı çok düşürüyor mesela aynı hasar kaydı ile sol 2kapı +sol çamurluk değişse daha iyi fiyata gider.

Ben 2 ay önce aynı aracın 75 bin km de  hatasızını 46750 ye İstanbul'dan aldım  geçen hafta 79 bin km de 53 e sattım ve birçok da müşterisi vardı .Aynı aracın hatasızlari 70 bin kmdekileri 53 civari gidiyor .İstanbul piyasasında dahada ucuza gider

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence anca o fiyata gider o kadar bile etmeyebilir hem sol camurluk hem kaput değişmesi birde hava yastigi bu parcalar fiyatı çok düşürüyor mesela aynı hasar kaydı ile sol 2kapı +sol çamurluk değişse daha iyi fiyata gider.
Ben 2 ay önce aynı aracın 75 bin km de  hatasızını 46750 ye İstanbul'dan aldım  geçen hafta 79 bin km de 53 e sattım ve birçok da müşterisi vardı .Aynı aracın hatasızlari 70 bin kmdekileri 53 civari gidiyor .İstanbul piyasasında dahada ucuza gider

Size nasıl 6 7 bin uyguna geldi?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yasin Taşcı yazdı:

Size nasıl 6 7 bin uyguna geldi?

Şans işte uygun fiyata almış galeri adamın borcu varmış Bende galeriden uygun fiyata aldım.Araba ilan verildi ertesi gün arabayı ben aldım.Biz galeriyle noterdeyken 2kişi daha araç için aradı ,galerici adamda sattım dedi.Zaten millet neden bu kadar uyguna satıyorlar aceba sorun mu var  diye cesaret edemediği için aracı kaçırdı..Araçta sadece bagaj kapağında lokal boya vardı 1000tl de hasar kaydı.Km orijinal 75 binde idi servis kayıtlı.Servisten tüm yapılan işlemleri sorgulattım hiç bir sorun çıkmadı tramer temizdi,ekspertizde sıkıntı çıkmadı,muayene yeni idi muayene fren,amortisör vs. degerleride çok iyi idi..Aracın içi dışı çok temizdi döşeme vs.Galeriyi aradım Istanbul'a gitmeden önce o da çok güven verici konuştu sorgulamalar da temiz çıktı bende herşey sıkıntısız olunca taa Nevşehir'den bastım gittim ve aldım geldim özellikle aracın motoruna hayran kaldım bugüne kadar 5 farklı dizel focus sahibi oldum içlerinde en iyi motor sesine sahip olanıydı motor sesi çok düzgün ve yolda giderken 180km hızın üzerinde bile çok sessizdi. Aracı aldıktan sonra birde yetkili servise bakıma götürdüm ordaki ustalarda çok beğendi...Böyle fırsat ayda yılda bir denk gelir o da bana denk geldi :) Yalnız focuslarda km sahtekarlığı çok yapıyorlar servis kaydı vs.önemli araca iyi bakmak lazım..Geçenlerde bi ilan vardı.İstanbul da ,270 bin km de gri titanyum focus 3 hb 2011 model 42 bin tl ye.Araç satıldı ertesi gün farklı plaka ile km 66 binde Ankara Polatlı'da ilan verildi 49 bin tl ye.Aynı araç oldugu kanısına şöyle vardım.Aracı 270 bin km de ilan veren sahibi ilandan kaldırılmamıştı.Onu aradım araç dün satıldı dedi..Nereye Ankara'ya mı dedim .Evet dedi...Birde iki ilanı inceledim araçların herşeyi aynıydı direksiyonun yıpranma seviyesi,otomatik parksız oluşu ,araç hb idi start stoplu idi.vs...Bu da çok az focus 3 te var.En çokta aracı doğru kmyle satan sahibinin verdikleri bilgi bu kanıya varmama sebep oldu..Birde düşünün Hatasız focus 3 titanyum u 66 binde 49 a satıyorlar.Kim satar hatasız aracı bu fiyata?

--23 dakika sonra eklendi--

Burdaki diğer şansımda Şeker Kırmızı focus 3 ümü satar satmaz bu aldığım aracın ilan verilmesi oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

polatlıda kim uğraşıyorsa bu işle kazıklanmanın ucundan döndüm. 2010 focus benzinli sedan araç beğendim polatlıda, adamla konuştum, hatta otobüs biletini bile almak üzereydim. ama iş garanti olsun diye şase,motor nosunu istedim, biraz nazlandı ama aldım sorgulattım. araç % 97 pert kayıtlı çıktı. plakasında sorun yoktu,çünkü alan kişi hemen değiştirmiş,haliyle plaka sorgusu temizdi. arayıp durumu anlatınca saf, cahil moduna soktu kendini. polatlıdan araç alacaklar çok dikkat etsin.  aynı yerden c4 alan biriside çok sıkıntı yaşamış ,görünürde hiçbir sıkıntı yok ama araç alt kısımdan darbe almış, şanzumanda sıkıntı çıktı,yaptırmadan satmak için uğraşıyordu. polatlıdan uzak durun bence. 

Serkan erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Serkan erden yazdı:

polatlıda kim uğraşıyorsa bu işle kazıklanmanın ucundan döndüm. 2010 focus benzinli sedan araç beğendim polatlıda, adamla konuştum, hatta otobüs biletini bile almak üzereydim. ama iş garanti olsun diye şase,motor nosunu istedim, biraz nazlandı ama aldım sorgulattım. araç % 97 pert kayıtlı çıktı. plakasında sorun yoktu,çünkü alan kişi hemen değiştirmiş,haliyle plaka sorgusu temizdi. arayıp durumu anlatınca saf, cahil moduna soktu kendini. polatlıdan araç alacaklar çok dikkat etsin.  aynı yerden c4 alan biriside çok sıkıntı yaşamış ,görünürde hiçbir sıkıntı yok ama araç alt kısımdan darbe almış, şanzumanda sıkıntı çıktı,yaptırmadan satmak için uğraşıyordu. polatlıdan uzak durun bence. 

Polatlı dan araba değil el arabası dahi almam. Her türlü dolandırıcılık işleri var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

polatlı dan uzak durun arkadaşlar :) ben işim gereği burda yaşıyorum şimdilik , özellikle araba işinde inanılmaz işler dönüyor. kendi arkadaşlarım da bazen bakar mısın diye ilan yolluyorlar ben hiç zahmet edip gelmeyin diyorum. hatta burdaki insanlar la samimi olmaya başladıktan sonra abi araba alacaksan burdan alma ankara merkezden al diye tavsiyeler almaya başladım. kısa lafın özü daha düzgün araba görmedim polatlı da saygılar :) 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, alper sönmez yazdı:

peki bana tavsiyeniz ne olacak araç servis bakımlı temiz kmsi fena sayılmaz...ben aracı en iyi kaça verebilirim.birde serviste takılma navitech navigasyon var artısı olurmu fiyatta benim lehime????

extra donanımlar alırken faktördür,ama araç temiz değil ise koltuklar ceylan derisi olsa,full cam tavan olsa, var oğlu var olsa hikayedir bence. extra donanımlar sadece aynı yada benzeri araclar kıyaslanırken etkilidir. tertemiz focus trendx varken, kazalı titanyum almam şahsen. navigasyonunuz satarken biraz işleri hızlandırabilir,ama fiyatı pek etkilemez gibi.

Serkan erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, alper sönmez yazdı:

peki bana tavsiyeniz ne olacak araç servis bakımlı temiz kmsi fena sayılmaz...ben aracı en iyi kaça verebilirim.birde serviste takılma navitech navigasyon var artısı olurmu fiyatta benim lehime????

Ne alacaksın alperim.? Yeni aracın ne olacak. :)

Navigasyon pek etkilemyor. Hatta şöyle diyeyim hemşerim orjinal o kadar donanım ekle satarken adam trendx değil mi, emsalleri şu fiyata diyor. :) Yapan adam da söküp elden tek tek satıyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Ortak Alan - Sosyal > Konu Dışı Paylaşımlar kategorisinden Otomobiller Hakkında > Otomobil Sohbetleri kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

vallahi ne alacağım konusunda çok kararsızım aynı performansta yüksek maliyetsiz araba bulmak düşündürüyor beni..bu gün birisi ile araba başında pazarlık etmeye çalıştık biraz tok satıcı modundaydım inan dediğim fiyata almazda gider başımdan diye düşünüyodum:)) çünkü aynı dairede çalıştığım bi arkadaş her gün sevdiğim arabamı görmek bana hakikaten ızdırap vericekti :))) b uarada ben ne zaman arabayı satmaya çalışsam vazgeçince arabamı daha çok sevecek bişeyler yapıyorum kopamıyorum :))) az önce bir çıkmacı ile konuştum orjinal titanyum kol dayaması şimdi onu yaptırsammı diye düşünüyorum da...bendekide ayrı bir sevda oldu vedalaşamıyoruz her ayrılma zamanında daha çok yakınlaşıyoruz:)))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.