Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 lerde otomatik katlanan aynaların iptali?

oğuz mete

Soru

Arkadaşlar benim f3 style plus aracım var.Bulunduğum şehrin kış şartları çok ağır geçiyor her sabah arabamın üzerinde 5 cm buz tabakası oluyor.Bu tabaka aynalarında üzerini kapladığı için ilk açılırken otomatik katlanan aynalar baya zorlanıyor..bunun iptalini kullanma kılavuzunun .73.sayfası dahil baktım bulamadım yada göremedim bilgisi olan varsa rica etsem yardımcı olabilir mi .? teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Aynaların katlanması çok işe yarıyor Cem Bey,özellikle dar alışveriş merkezi parklarında ve yol kenarı parklarında süper faydalı...Ayrıca katlanır aynaların altındaki lambalarda çok iyi karanlık mekanlarda...Ayna katlandığında yanda parkeden arabanın aynasıyla tokuşmada olmuyor....Yani tamamen faydasız ve gereksiz bir özellik değil kesinlikle....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende henüz yapmadım ve açıkcası onunla ilgilenecek zamanım olmadı. Dolayısı ile bunu Mertol Kip bilmez. :D

Bence olsa da olur olmasa da.. Olması için acayip paralar vermem ama makul bir ücret karşılığı (100-200 gibi mesela) yaptırırım. Ancak 500 falan harcamam onun için. Standart olmuş olsaydı fena olmazdı. En azından titaniumda..

Ancak genel itibari ile CemBo ile aynı fikirdeyim. Olsa da olur olmasa da..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İyi güzelde benim aracın sağ aynası arızalandı ilk problem yarattığında kendiliğinden düzeldi şimdi aynısı oldu hareketsiz kaldı ayna servis garanti kapsamında değişecek ama ya garantisi bitince bunun kolayı yokmu yazılım ile ilgili benim insiyatifim altında olsun istediğim zaman kapatabileyim içeride zaten kapatma düğmesi var ne kadar elektronik o kadar arıza birde araç yeniyse ilerde ne problem çıkaracak belli değil...yaşayıp görecez artık...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ayna katlanma iptalini bende servise sordum. cam açma/kapama butonlarının üzerindeki minik düğmeye basıp kapatarak aracı stop edin dediler. Böylelikle aracı açmak için kumandaya bastığınızda aynalar açılmıyor. ön reziztans düğmesine bastığınızda ön camlarla beraber yan aynalarda ısınıyor. 2 dakikalık bekleme ardından yan aynalarda rahatlıyor. zaten ön cam buzlu ise mecburen eriyene dek bekleme yapmak zorundasınız. dolayısıyla ön camların normale gelmesini beklerken yan aynalar da erimiş oluyor... ama özelliği açma/kapama işleminin yol bilgisayarından yapılabilmesi lazım bence de...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Ayna katlanma iptalini bende servise sordum. cam açma/kapama butonlarının üzerindeki minik düğmeye basıp kapatarak aracı stop edin dediler. Böylelikle aracı açmak için kumandaya bastığınızda aynalar açılmıyor. ön reziztans düğmesine bastığınızda ön camlarla beraber yan aynalarda ısınıyor. 2 dakikalık bekleme ardından yan aynalarda rahatlıyor. zaten ön cam buzlu ise mecburen eriyene dek bekleme yapmak zorundasınız. dolayısıyla ön camların normale gelmesini beklerken yan aynalar da erimiş oluyor... ama özelliği açma/kapama işleminin yol bilgisayarından yapılabilmesi lazım bence de...

Madem öyle biz sizden bir tanışma birde benim arabam konusu bekleyelim artık :)

Smart + Tekno detayları alalım mesela :)

Teşekkürler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Zaten ufak ve çok da çıkık olmayan aynalar, katlansa da bir katlanmasa da...

Bence uğraşmaya değmez, ama tabii tutku meselesi.

Bora Bey'e katılıyorum; oldukça işe yarıyor; nereye girip çıkacağın belli olmadığı için; yanda oturan yolcuya " şunları bir katla be! " demekten ya da kimse oturmuyorsa; kemeri çözüp uzanıp, katlamaya çalışmaktan kurtuluyorsun. İstanbul'da olur olmaz her yere park etmiş taksiler ve ticari otolar yanından geçerken de rahatlık... Otoparklarda; özellikle bizim apartman otoparkında çok iş yapıyor ( apt. otoparkı oldukça dar ve küçük)

Ahmet Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yan ayna katlanması önemsiz demeyin. Başıma geldiği için yazıyorum.

Babamların evinin önü dar bir sokak. Önceki arabamda yan aynayı herzaman kapardım bu yüzden. Birgün biraz acelemmi vardı öyle bişeydi ve aynayı kapamadan eve girdim. Sabah dışarı çıktığımda yan ayna paramparça olmuş ve kalan kısmı da kablolarla sarkık vaziyetteydi :) sadece bir kez kapatmayışımın tesadüfü işte. Neyseki sadece ayna gitmiş. kapıda çamurlukta birşey yoktu. Katlanan ayna iyidir iyi ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

iyi akşamlar arkadaşlar formda bir göz attım ama göremedim.yanlış açtıysam admin ilgili yere alabilir.focus 3 sytle plus aracımı  kitlediğimde yan aynalar kapanıyor.gerek kumanda gerekse anahtarla kitlesemde.malum kış ayındayız ve eksi 7 leri görüyorum.hele birde kar yağdığında geçen yıl geceleri eksi 28 dahi olmuştu.sorum kar ve yağmur yağdığında don  olup katlanırken dişliler kırılacak diye korkuyorum.katlanma devre dışı nasıl bırakabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 dakika önce, Alparslan Özaslan yazdı:

iyi akşamlar arkadaşlar formda bir göz attım ama göremedim.yanlış açtıysam admin ilgili yere alabilir.focus 3 sytle plus aracımı  kitlediğimde yan aynalar kapanıyor.gerek kumanda gerekse anahtarla kitlesemde.malum kış ayındayız ve eksi 7 leri görüyorum.hele birde kar yağdığında geçen yıl geceleri eksi 28 dahi olmuştu.sorum kar ve yağmur yağdığında don  olup katlanırken dişliler kırılacak diye korkuyorum.katlanma devre dışı nasıl bırakabiliriz.

Şuan forumun ilgili konusundayız :) 

ELM ile belki kapatılabilir bir özelliktir. Uzmanları görürse mesajı kontrol edebilirler :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.