Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'um Hasarlı çıktı

Zafer Mengü

Önerilen Mesajlar

Merhabalar değerli abilerim kardeşlerim.. Bu konuyu nereye açacağımı bilemediğim için buraya açtım eğer yanlış bölüme açmış isem şimdiden affola :)

Geçtiğimiz Haziran ayının 30 un da 2012 model Renault Fluence Extreme Edition marka dizel aracımı satıp babamın en az 30 yıllık arkadaşı olan bir galericiden 2012 model Ford Focus Trend X araç aldım. ( Aracımın görüntüsü ekte )

109 bin km de aldığım aracımı sadece 1 ay kullanmak nasip oldu. İlk başta herşey çok güzeldi. Aracın boya değişen durumuna baktırdık ancak aracın boya değerleri .ok kalın çıkıyordu. Ford markasında boya değerlerinin yüksek çıktığını öğrendikten sonra bu durumu takmadım kafama.

Ancak dün sabah aracı çalıştırıp evden çıktıktan sonra 50 mt kadar gidebildim. Araçtan duman çıktı ve debriyaj pedalım basılı kaldı. Aracı mekanikçime çektirdim ve debriyaj sıyırdığını anladım. Bu kullanıcı hatası olabilir ona diyeek bişey yok.Çünkü aracı hem ben hem babam kullanıyor.

aracı lifte kaldırıp şanzumanı söküldükten sonra ''Orjinal'' olarak aldığım aracımın sol tarafından ciddi bir kaza geçirdiğini öğrendim.
Buna mukabil aracın ön kaput sağ ön çamurluk sol ön çamurluk sol ön kapı sol arka kapı değişmiş , sol arka çamurluğu ve sağ arka çamurluğu ise boyanmış. Tabi aracın sol iç direği de işlem görmüş.

Bunları öğrendikten sonra soluğu doğru aracı aldığım galericide aldım. Durumu aynen izah ettim. Kendisi de bana aracı alırken kendisinin de ekspertiz yaptırdığını Fordların boya değerlerinin kalın çıktığını ona da söylemişler.
Nitekim kendisi ile oturup konuştum ve aracı bu şekilde istemediğimi söyledim. Ve aracımı tekrar kendisine bıraktım. O da bana isterse ödediğim parayı verebileceğini ya da daha düzgün bir araç verebileceğini söyledi.

Yine kendisine güvenerek  2014 model 58 bin km'de Renault Fluence Touch Plus marka bir aracını aldım. Detaylı olarak baktırdım her noktasına. Bu aracında sağ tarafında 3 parça boyanmış.Serviste neden boyandığına dair fotoğraflarını gösterdiler. Araç e-5 te refüje sürtmüş. Focusu bırakıp o aracı aldım.
Şimdi iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilemedim. Kafam çok bulanık.

Herkese saygılar selamlar

FCS.jpg

Zafer Mengü tarafından düzenlendi
imla hatası
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Zafer Mengü yazdı:

Araçtan soğudum zaten abi :( çok heveslenerek almıştım Focus merakı vardı bende.

fluence ile focus arasındaki sürüş, kalite farkı bence seni en kısa zamanda focusa yöneltir diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Neyseki galerici sizi yolda bırakmamış, daha sıkıntılı bir durum yaşayabilirdiniz.

Geçmiş olsun...

Teşekkür ederim. Galerici hiç ikiletmeden aracı aynen geri aldı. Yaptığım debriyaj masrafı kaldı bana sadece

--0 dakika sonra eklendi--
28 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Geçmiş olsun, çözdüğünüze sevindim.

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Serdar yaman yazdı:

Geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız...

Teşekkür ederim

--2 dakika sonra eklendi--
Şimdi, Ahmet Dursun yazdı:

Geçmiş olsun... Şanslısınız; eş-dost olması zarardan dönmenizi sağlamış, bir çok insan nafile uğraşıp duruyor benzeri durumda.

Focus hevesinizi Mk.4 ile taçlandırırsınız...

Teşekkür ederim. Eğer o focus elimde kalsaydı zararım büyük olacaktı. Toplamda 47.500 tl gibi bir rakama mal olmuştu araç bana. Piyasada boyasız hasarsızların bedeli neredeyse.

1-2 parça boya çıksa hiç umursamazdım ama tavan dahil 11 parça olan aracın 5 parçasının değişik 2 parçasının da boyalı olması kafi derecede mide bulandırdı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Servet Ö. yazdı:

Anlasilan sizin galerici abide guzel bir araba yok. Parani alip uzaklasman lazimdi.

Aslında genelde iyi arabaları oluyordu. Bu zamana kadar 5 kez araç aldık hepsi de tertemizdi. Bir tek bu Focus da sorun çıktı.

--0 dakika sonra eklendi--
Bir saat önce, Gökay Arık yazdı:

Geçmiş olsun, iyi yapmışsın kafanı bulandırma daha bence aldığın arabanın keyfini çıkar. 

Teşekkür eder,m. Öyle yapmaya gayret ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.