Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Yakıt Menzili

Samet Öztürkk

Soru

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Menzil son 10-15 dakikadaki kullanımdaki ortalama tüketiminiz esas alınarak hesaplanmakta ve ekranda görünmektedir. 

Bu değeri düşürürseniz menzil uzar, arttırırsanız azalır. 

Genel olarak ekonomik kullanma ilkeleri ise forumda defaten yazıldı aratırsanız karşınıza çıkar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Samet Öztürkk said:

anladım peki az yakması için nasıl kullanmak gerekir sehir içinde ayrıca hafta sonu uzun yola cıkıcam bunun içinde tavsiyen var mı ?

Pek anlamamis gibisin @Samet Öztürkk

2 dakika önce, Cem Boneval said:

Genel olarak ekonomik kullanma ilkeleri ise forumda defaten yazıldı aratırsanız karşınıza çıkar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen hafta uzun yola çıktım İstanbul'dan 165.00 TL ye depo doldurdum.
Standart kullanım ile ( 90-120 km ) net olarak 1001 km yol yaptım.Yol bilgisayarında  4.3 lt/100 olarak gösterdi. Şehir içinde ise yine 165 tl ye doldurdum 4.8 lt/100 e çıktı. Şu ana kadar 625 km gittim çeyrek depodan bir tık fazla yakıtım var. Menzil olarak 290 km daha gösteriyor ama o kadar gider mi şehir içinde ondan demin değilim  

Geçen hafta uzun yola çıktım İstanbul'dan 165.00 TL ye depo doldurdum.
Standart kullanım ile ( 90-120 km ) net olarak 1001 km yol yaptım.Yol bilgisayarında  4.3 lt/100 olarak gösterdi. Şehir içinde ise yine 165 tl ye doldurdum 4.8 lt/100 e çıktı. Şu ana kadar 625 km gittim çeyrek depodan bir tık fazla yakıtım var. Menzil olarak 290 km daha gösteriyor ama o kadar gider mi şehir içinde ondan demin değilim  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gece gece bir uyku kaçırıyım :smiley2k::smiley2k::smiley2k:

1. Resim Ankara'dan  Balıkesir'e doğru giderken temellinin oralar  2 kişi ve 2 büyük valiz + araç dolu depo 1460 kg 90-100 km klima açık otomatik  modda 

2. Resim Ankara'dan Bursa'ya yaklaşırken :)

3. Resim Bolu Gölcük buluşmasına gelirken sürekli 1 saat Allah ne verdiyse Modu :)merak edenler için ibre daha aşşağı iniyor :smiley2k:230 km biraz geçiyor ?

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben dün geldim ordudan, yaklasık 900 kmlık bir yol. uzun yolda 6.2 yi gördüm sadece daha düşük deger olması gerekmiyor muydu?

01.09.2016 - 19:49 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Kaç km gitti depo?

400 küsür gitti ama sorunu hallettim gecen edirneye gittik ve ortalama yakıt tüketimi göstergesini sıfırladım 120 km hıza ayarladım 5.2 civarı yaktı araba suan istanbuldayım sehiriçi tekrar 6.1 6.2 civarlarında.. tesekkür ederim ilgin için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
33 dakika önce, Samet Öztürkk yazdı:

ben dün geldim ordudan, yaklasık 900 kmlık bir yol. uzun yolda 6.2 yi gördüm sadece daha düşük deger olması gerekmiyor muydu?

400 küsür gitti ama sorunu hallettim gecen edirneye gittik ve ortalama yakıt tüketimi göstergesini sıfırladım 120 km hıza ayarladım 5.2 civarı yaktı araba suan istanbuldayım sehiriçi tekrar 6.1 6.2 civarlarında.. tesekkür ederim ilgin için

Söylemek istediğimiz buydu, sıfırlarken ort yakıtıda sıfırlamak gerek ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.