Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Focus 2 Ghia TDCi triptronik.

Ümit Vaysaloğlu

Soru

Arkadaşlar.

Focus'un dizel otomatik vitesi yoktu diye biliryodum ki, varmış. Yanlışlıkla mı oldu bilmiyorum ama.

Şimdi böyle bir araç var ve biz bu aracı almak istiyoruz. Bir tanıdığımız otomatik vites focus arıyor. Dizel seçeneği olmadığı için benzinli bakıyorduk ki, böyle bir araç bulduk. Şimdi asıl soru, bu araç hakkında bilgi, görgü, ve yorum istiyorum sizlerden.

Aracımız 2007 model. 46,000 KM de, hata boya, v.s. yok. ve fiyat 33,000 tl. isteniyorsa da, 30-31 arası alınabilecek sanıyorum. Görüşleriniz için teşekkür ederim.

Ve ayrıca Ford'un otomatik vitesleri hakkında fikir verebilirseniz sevinirim. Yani ne gibi problemler yaşayabiliriz. Ne gibi arızaları olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benzinlileri için de mi aynı yorumu söylüyorsun.

Ayrıca tavsiye edebileceğin max 30,000-32,000 arası otomobil. Min 2005 model. mümkünse dizel, değilse sedan. :)

Ne güzel kriterlerimiz var değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ümit kardeşim dizel Focus dan çok memnun olan tanıdıklarım var(dı) , hatta bir tanesi "Ford bu arabayı fazla performanslı olduğu için tehlikeli bulup Üretimden kaldırdı" diye kendinden emin iddialarda bulunuyordu..

Bu araçların en bÜyÜk sorunu turbo motorun torkunun otm. şanzımanda soruna neden olabilmesiydi; alıp memnun olmak da var sorun yaşamak da..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benzinlileri için de mi aynı yorumu söylÜyorsun.

Ayrıca tavsiye edebileceğin max 30,000-32,000 arası otomobil. Min 2005 model. mÜmkÜnse dizel, değilse sedan. :)

Ne gÜzel kriterlerimiz var değil mi?

Hiç o toplara girmemek lazım (dizel otomatik focustan bahsediyorum).

Yeni aracı alırken satış temsilcisine sordu bizim peder "otomatik yok mu" diye.. Adam da bi ara Üretildi ama çok sorun çıkardı ondan sonra geri çekildi yanıtını verdi.

Bi öneri isterseniz ben Golf derim.. Dizel ve otomatik şanzımanda Volkswagen'e gÜvenilir diye dÜşÜnÜyorum. O fiyatlara da rahatlıkla bulunabilicek bi araba.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Genel yorum, dizel motorun torkunu otomatik şanzımanın kaldıramadığı, peki bunun benzinlisi alınabilir mi?

Bana kalsa otomatik vites alınacaksa ya mercedes, ya BMW ya da Audi gibi markalar alınmalı.

Ford gibi, Renault gibi, Honda, Toyota gibi araçların ikici el otomatik şanzımanlarının sıkıntı çıkartacağını düşünüyorum. Honda ve Toyota belki bir nebze daha alınabilir ama, diğerlerini kesinlikle almayı düşünmem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Pederin Caddy'si de dizel otamatik ama bugüne kadar tek bi sıkıntı bile yaşanmadı..

Gerçi DSG apayrı bi dünya ama Volkswagen'e güvenilir bu konuda.

Maalesef pek doğru değil.

https://www.google.com/search?hl=en&q=vw+dsg+ar%C4%B1za

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Doğrudur DSG çok güzel bir şanzıman olsa da 7 ilerilerde çıkan ve özellikle düşük hızda arnavut kaldırımlarında belli olan sesle beraber, titreme ve kavrama sorunları baş göstermektedir. 6 ileri şanzımanlar daha sorunsuz densede onlarda da P konumunda zırıltı sesi, aynı kavrama problemi vs. gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Tabi bu durumlar sizin servis ile ilişkinizle de alakalı olmakla beraber iyi niyet(garantiniz bittiyse) garantisi altında kavramanın tamamı + işçiliğin %70 gibi oranlara kadar karşılanabilmektedir.(Bunun nedeni Tr distibütörü Doğuş otonun bu durumdan haberdar olması ve aslında hepsini ücretsiz değiştirmesi gerektiğinden kaynaklanmakta) Ne de olsa kul yapısı hata olabilir. Ama bu durumlar çoğunlukla çözülmektedir ve birçok şanzıman sorunsuz şekilde yoluna devam etmektedir. Ama unutulmamalıdırki bu şanzımanlarının hepsinin bir ömrü vardır(vw ag böyle diyor.). ömrü dolunca şanzımanı toptan değiştirmek gerekecektir.. Hatta şanzıman fiyatı(18000-20000 TL) çok yüksek olduğu için araç sadece şanzıman sayesinde perte ayrılabilir. DSG ayrı bir dünya fakat sorunsuz demek için VW nin daha 40 fırın ekmek yemesi gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.