Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Bagaj Kilit Sorunu

Emrah yılmaz

Soru

Arkadaşlar merhaba, benim focus aracımın özellikle avm girişlerinde bagajı açmak istediklerinde açılmıyor, ben içeriden düğmeye bassamda açılmıyor, aracı stop ettikten sonra açabiliyorlar, her bagaj açılmasında aracımı stop etmem lazım mı yoksa benim bilmediğim birşey yada arızamı var:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
9 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Sürücü kapısını açtıktan sonra, bagajı açtırmaya/açmaya çalıştınız mı? 

9 dakika önce, Yakup Çağatay said:

evet denedim o şekildede ama açılmadı.

10 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Sürücü kapısını açtıktan sonra, bagajı açtırmaya/açmaya çalıştınız mı? 

evet denedim o şekildede ama açılmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sürücü kapısını açarsanız (aslında herhangi bir kapıyı açarsanız), bagaj kilidi de devre dışı kalıyor olmalı.

Ben her defasında içerdeki düğmeden açıp (hızlı davranaktan), sonra da camı açıp, "düğmeden kapatır mısınız" şeklinde uyarıda bulunmak zorunda kalıyorum. Sonra güvenlikçi arkadaş düğmeyi aramaya başlıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Murat Kavuk said:

Ben her defasında içerdeki düğmeden açıp (hızlı davranaktan), sonra da camı açıp, "düğmeden kapatır mısınız" şeklinde uyarıda bulunmak zorunda kalıyorum. Sonra güvenlikçi arkadaş düğmeyi aramaya başlıyor :)

Bu daha büyük bir dert, aklıma gelmemişti :(:D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
10 dakika önce, Murat Kavuk said:

Sürücü kapısını açarsanız (aslında herhangi bir kapıyı açarsanız), bagaj kilidi de devre dışı kalıyor olmalı.

içerden kapanmıyo mu düğmeyle? Geçen bizimkiler de benzer bişey yaptılar, açarkende kapatırkende elle yapmaya çalışıyolarmış. Bide açılıp kapanırken hareket edince duruyomuş filan falan :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Murat Kavuk said:

Şimdi, Ozan Kar said:

içerden kapanmıyo mu düğmeyle? Geçen bizimkiler de benzer bişey yaptılar, açarkende kapatırkende elle yapmaya çalışıyolarmış. Bide açılıp kapanırken hareket edince duruyomuş filan falan :) 

kugada içeriden kapatan bir düğme mevcut vitesin ön kısmında c maxta yoksa yapalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İçeriden kapanıyor da, ben bunu söylemez isem, bagaj kapağına ne zaman abanacağını bilemiyorum arkadaşın. Zaten baktım düğme arıyor, ben içeriden kapat tuşuna basıyorum :) Bu arada düğmeyi bulursa sıkıntı yalnız. Bagaj kapağı kapatmayı durduruyor. Bir daha dokununca açılmaya başlıyor falan. Güvenlikçi ile senkronizasyon ciddi zor oluyor.

Kapaktaki düğmeye şekil çizme derdim de biraz da bu yüzden, çabuk bulunabilir bir hale sokabilmek düğmeyi :) 

18 dakika önce, Ozan Kar said:

Hareket halinde iken düğme çalışmıyor, ama öncesinde düğmeye basılmış ise kapanıyor.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 dakika önce, Murat Kavuk said:

İçeriden kapanıyor da, ben bunu söylemez isem, bagaj kapağına ne zaman abanacağını bilemiyorum arkadaşın. Zaten baktım düğme arıyor, ben içeriden kapat tuşuna basıyorum :) Bu arada düğmeyi bulursa sıkıntı yalnız. Bagaj kapağı kapatmayı durduruyor. Bir daha dokununca açılmaya başlıyor falan. Güvenlikçi ile senkronizasyon ciddi zor oluyor.

Kapaktaki düğmeye şekil çizme derdim de biraz da bu yüzden, çabuk bulunabilir bir hale sokabilmek düğmeyi :) 

bizimkiler direk kapak otomatik kapatmayın diyip içerden kapattı sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 dakika önce, Ozan Kar said:

bizimkiler direk kapak otomatik kapatmayın diyip içerden kapattı sanırım.

Ben de ifadeyi biraz değiştirmeyi deneyeyim bu şekilde :) 

Aslında kitapçığa göre el ile kapatmada da bir sakınca yok. Ama güvenlikçi arkadaşlar seri şekilde kapatmaya çalışıyorlar, o beni biraz şüpheye sokuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Murat Kavuk said:

Ben de ifadeyi biraz değiştirmeyi deneyeyim bu şekilde :) 

Aslında kitapçığa göre el ile kapatmada da bir sakınca yok. Ama güvenlikçi arkadaşlar seri şekilde kapatmaya çalışıyorlar, o beni biraz şüpheye sokuyor.

sürekli yapılırsa el gücü ile elektrikli amortisörün bozulma ihtimali yüksek bence bütün dengesi değişiyor :) fuuuşşşt diye ses geliyor birde zor kapanıyor ... keşke focus hb içinde ford yapsaydı bu sistemi havalı oluyor :) herkes dikkatli dikkatli bakıyor şaşırmış surat ifadesi ile :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Serkan Karakoca said:

sürekli yapılırsa el gücü ile elektrikli amortisörün bozulma ihtimali yüksek bence bütün dengesi değişiyor :) fuuuşşşt diye ses geliyor birde zor kapanıyor ... keşke focus hb içinde ford yapsaydı bu sistemi havalı oluyor :) herkes dikkatli dikkatli bakıyor şaşırmış surat ifadesi ile :)

Mantığını biliyor musun? Sanırım bir tür havalı amortisör bunlar. El ile fazla hızlı yapılırsa, havanın hızlı boşalması gerekir. Bu da yüksek basınç anlamına gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.