Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bijonlar şişti, Garanti Değişmiyor.

serkan özduran

Soru

Merhaba arkadaşlar.

Aracım 2013 ternd x. bijonlarda şişme oldu ,bijon anahtarı olmuyor. değiştirirlmesi için garantiye başvurdum fakat olumsuz yanıt geldi. ne yapabilirim?

Bir başka konu garanti sürem 30 nisanda sona eriyor. garantiyi uzatayım mı ? garanti bitmeden önce araçta özellikle baktırmam gereken yer var mı? tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, Otomobiller Hakkında > Bakım - Servis & Yedek Parça kategorisinden Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Garanti bitmeden neye baktırılmalı? Forumda en çok okunan/yazılan soru ve sorunlar başlıkları kontrol edilmeli. (Boşuna yazılmıyor sanırım onlar :) )

İkincisi olumsuz yanıtın açıklaması nedir? Bijon çok pahalı bir parça değil @ER-OL Otomotiv ile görüşün kapaksız modelini sipariş geçin tavsiyem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Oncelikle yukaridaki konuyu incelemenizi öneririm 

Lastikçiler jantı yerine takıyor, sonra bijonu tabancanın içine koyup veriyor saplamaya, sonra bijon diş kapıyor ve tabancanın gücüne boyun eğip öylece sıkılıyor. Sonra sen sökerken saplamayı ortadan ikiye bölüyorsun. Özellikle bu sebeple bijon da sıkışma ve dış kaçırma olmakta dikkat etmek gerekli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
13 saat önce, serkan özduran said:

Merhaba arkadaşlar.

Aracım 2013 ternd x. bijonlarda şişme oldu ,bijon anahtarı olmuyor. değiştirirlmesi için garantiye başvurdum fakat olumsuz yanıt geldi. ne yapabilirim?

Bir başka konu garanti sürem 30 nisanda sona eriyor. garantiyi uzatayım mı ? garanti bitmeden önce araçta özellikle baktırmam gereken yer var mı? tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler

Bijon somununun tanesinin 5 tl fiyatı var.

ER-OL Otomotiv tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
bijon nasıl şişer anlamadım

Uzatma kullanmadan 19 uçla açmayı deniyorlar şapka sıyrılıyor şekli bozuluyor. Şapkasız düz bijon alıp kullanmak lazım. Düşerse stepnenin yanında gelen dandik anahtar sökemiyor. Yolda biçare bırakır insanı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün bende yazlık kışlık değişimi yaptırırken aynı problemi yaşadım lastikçi açarken bir tanesini sıyırdı ve hepsini söker takarken bayağı uğraştı o kadar araba kullandım ilk defa başıma geldi, genel bir sorun anladığım kadarıyla .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 saat önce, Mehmet Demir said:

Sıkmadan önce 2 tur elle çevirilmeli, aşırı sıkılmamalı veya sıkma ekipmanının max tork değeri standardı aşmamalı. Max 40nm diye hatırlıyorum 

Tamam hocam lastikciye soylerim ben bunlari. Acarken sorun oluyor ama onu napicaz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Normal sıkıldıysa açarken sorun olmaz zaten. Bazı lastikçiler makina ile sıkınca yetmezmiş gibi alıyor eline anahtarı bir daha sıkıyor. Anahtarın üzerine çıkıp hoplayanlarıda gördük :)

@Servet Özkan

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.