Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 1.6 Powershift'i Performanslı Kullanmak Zararlı Mıdır?

İlker aydın

Soru

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

'Arabayı sallarken' deyince aklıma gelen

http://www.dailymotion.com/video/x2l82xa

Ani her hareket her şanzıman ve parçayı zorlar. Böyle net cevap alamazsınız nedir? Ne kadardır gibi.Gereksiz hareketler yapmamayı çalışın lazım olunca tabiki gaze basacaksınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
19 dakika önce, İlker aydın said:

Arkadaşlar sport modda kalkışta veya araç sallarken dip gaz yaptığımızda bunun araca zararı nedir... Yani performans almaya çalışmak şanzımana zarar verir mi

Hocam merhaba...

sanzimanin masallahi var aslinda. Ama tek sevmedigi sey "kararsizlik" genelde n-1-2 arasinda yasaniyor malum, dur kalk ve yokuslarda... Bunun disinda benim sana tavsiyem aracin 1. Vitesi kavramasini bekle, sonra acima, bas yapistir gitsin... 18.000 km kullandim daha bi kere titremedi, insalah biseyde olmaz. Sanziman zaten gaza saglam basinca kararini daha "net" veriyor ve saglikli bir ivmelenme veriyor... Ama az basmalar, basip cekmeler parmak ucuyla dokunuslar biraz ziplatiyor araci... Demem o ki bir smg f1 sanziman yada bir zf degil

belki ama gaza basarken endiselenmeni de gerektirecek kadar fena bir urun degil... Ben acikcasi S mode ve sprintbooster ile cok keyif almistim... Dedigim gibi arac once 1'i kavrasin sonra gozunun yasina bakma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
7 saat önce, Faruk Özkan said:

@Mert Yürüyen arkadaşıma katılıyorum 

Valla ben daha önce honda da yarı otomatik te inanılmaz sıkıntı çektim.. Şimdi dur kalkta manuel 1e alıp öyle kullanıyorum beklemde hemen boşa alıyorum.. Ama performans konusunda insan korkuyoaçıkçası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 dakika önce, İlker aydın said:

Valla ben daha önce honda da yarı otomatik te inanılmaz sıkıntı çektim.. Şimdi dur kalkta manuel 1e alıp öyle kullanıyorum beklemde hemen boşa alıyorum.. Ama performans konusunda insan korkuyoaçıkçası

Sonunu dusunen kahraman olamaz.:sofeer:

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
28 dakika önce, İlker aydın said:

beklemede boşa almana gerek yok frene tam basıyorsan zaten kavrama yapmıyor. bunu bilmeden önce durunca boşa alıyordum bende. trafiğe gireceksem en güzeli spor moddu güncellemeden önce devri yüksek tuttuğu için ikinci vitese geç geçiyordu. ama güncellemeden sonra sporta hiç almıyorum desem yeri var trafik için. bu güne kadar (5bin km.) sadece bi yokuş oldu çıkamadığı otomatik modda ondada aldım manuele verdim 1. vites 3-4 bandında çıkışını yaptı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ya uğraşmayın böyle şeylerle... yok manuel yok N falan kurtarmaz bunlar. sorun varsa vardır ve şanzıman değişimine kadar gider. yok eğer bir durum yoksa takılmayın böyle şeylere. sadece 1'i kavrarken acele etmeyin, gerisine acımayın :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.