Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

TDCI yakıt hakkında ?

Emre V.

Soru

iyi forumlar abilerim , kardeşlerim , arkadaşlarım B)

öncelikle forum yeniden düzenlenmiş sanırım hayırlı olsun diyerek başlamak isterim.

ocak ayınnı ilk haftasında 2007 model ford focus 1.6TDCI ghia almıştık.Daha önceden vw bora 1.6 aracı kullandığımızdan yakıt olarak fazla olduğunu düşünüp dizele geçtiğimizde bu sorun ortadan kalkar diyordum ki bu aralar kafamda bi soru işareti var ?

Makyajsız kasa focus kullandığımız için 0/100km arası anlık yakıt gösterdiğinden bu oran benim kafamı kurcalamakta.Gerçi focus'un yapabileceği bişey yok mazot fiyatları 3,60 fiyatlarına ulaştı..

Sormak istediğim konu ise şu : siz örneğin 20 liralık mazot ile ne kadar yol alabiliyorsunuz yavaş kullanımda ?

Ben 30 liralık mazot ile uzun yolda 110 Km gidebiliyorum acaba aracımda sorun mu var diye merak ediyorum.(uzun yol = 60km rampa yukarı dönüşte tam tersi 60km aşağı )

ş.içinde ise : 15liralık mazot ile 70km gösteriyor çok yavaş kullanımda (1500 deviri geçmeden kullanım)Fakat şöyle bi sorun varki yavaş kullansam dahi 70km gösterse dahi 50km gezdiğimde sanki 70 km gezmişim gibi kalan km düşüyor.

(Kısacası kalan km 86km iken 15 liralık mazot alıyorum 156km gösteriyor kalanı , fakat 50 km gezdiğimde gene 80 lere düşüyor.)

Sizce bu veriler doğrumu ?

En önemlisi ise aracımı düz yolda denediğimde 190 dan yukarı çıkmıyor.Okuduğunuz için ve Yardımcı olacak forum üyelerine tşk ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

İlk depo mazotumla 660 km gittim, 120 km menzil gösteriyordu. Ortalama tüketimim 6.6 litre. Arabanın yeni olmasından dolayı mı yoksa dizel kullanmayı beceremememle mi ilgili?

Her iksinide faktörü var kardeşim. :yeah:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sıfır her aracın belirli bir km yakıt tüketimi yüksek olur. Sebebi birbirine alışmamış olan parçalardır. km arttıkça yavaş yavaş yakıt tüketimi azalacak ve orjinale dönecektir.

o süre zarfında sende dizel araç kullanmaya alışmış olacaksın. Sıkıntı kalmayacak :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

rampa aşağı yollarda boşa atma çok uzunsa yolda boşsa en büyük vitesi kullan araç normal hızında seyretmesi gerekiyorsa bir üst vitesi kullan gazdan ayağını komple kaldır o şekilde yakıttüketimin sıfırdır. Aracı boşa aldığında aracın yakıt tüketimi 0,6-0,8 lt / 100 km olur :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

rampa aşağı yollarda boşa atma çok uzunsa yolda boşsa en büyük vitesi kullan araç normal hızında seyretmesi gerekiyorsa bir üst vitesi kullan gazdan ayağını komple kaldır o şekilde yakıttüketimin sıfırdır. Aracı boşa aldığında aracın yakıt tüketimi 0,6-0,8 lt / 100 km olur :kıhkıh:

Bunu rahmetli Golf'ümden biliyorum, hatta onda 6 vites vardı çok daha rahat oluyodu en büyük viteste salınım :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı alalı henüz 3 ay oldu.İlk aldığımız gün(137.000 de aldık şuan 143.000 de) servise gittiğimizde 90.000de komple bakıma girdiğini biliyoruz o kadar smile.gif Babam malesef sorun çıkarmadıkça servise gitmez , en önemliside aslan besleyen yemini düşünmez derler ama benim aracım 190 da tıkanırken aynı motorda focuslar 220-230 diyor bu canımı sıkıyor.

Yaşadığım il de trafik hiç yok denecek kadar az..Zaten bi tane mecburiyet caddemiz var smile.gif

Aracı biz çok acele olarak almıştık 137.000 de şuan 143.000 de alalı 3 ay oluyor.

Araç hakkında bildiğim tek şey 90.000 de araç kurumlama yapmış ve bu yüzden yetkili servisde komple bakıma girmiş bu ne anlama geliyor tam çözemedim.Bazıları motor 0 landı diyor bazıları ise sadece bazı parçalar değişti diyor.

Şehir içinde çok çok yavaş gittiğimde 0/100'ü restlediğim zaman 5.0 lara düşüyor evet ama vites değiştirdiğim an 6-7 lere çıkıyor tekrar.

Bende yeni bir kullanıcıyım hem dizel bi araçta hem focusta elimdeki makyajsız kasa focus arkadaşla aynı ve kıtapcıgında ş. içi değerleri 7.3 gösteriyor ben 7,5 i dahi görmedim malum değerler lab. ortamında ölçüldüğü için ulaşmaz diye makyajlı kasalar o değerleri gördüğü söyleniyor yani hatalı değilsem yakıtı normal

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.