Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tdci Motor Sesi Hk.

Furkan Çiçek

Soru

Herkese merhaba,

Bir süredir volantdan kaynaklanan bir ses vardı aracımda. Balata ile değiştireceğim için pek ciddiye almıyordum.

Fakat bu gün rolantide çalışırken ki sesin değiştiğini farkettim. Tipik takur tukur sesi ve titremesi gitmiş yerine enteresan bir ses gelmiş.
Neyse, hafif gaza basayım dedim bu seferde turbo sesi gibi bir ses belirdi. Araç duruyorken ya da hareket halindeyken devirin yükselmesi ile ses de yükseliyor ve ton inceliyor. İlk aklıma triger kayışı geldi, motoru açtım sesi kaydettim. Linkte size de paylaşıyorum. Volant ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Turbo olduğunu sanmam, basınç ve çekiş problemi yok. Triger kayışı, devridaim, Volant gibi şeyler geliyor aklıma.
Ayrıca, 90 bin deyken triger kayışının garantiden değiştiğini söylemişlerdi. (Kayıtlarda gözükmüyor ama.)

Ses Dosyası için ;

https://spaces.hightail.com/space/Bc65d

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

banada trigermiş gibi geldi sağ taraftan radyatör suyunun olduğu taraftan geliyor muhtemelen serviste değişmişse direk servise gidin olabiliyor sattığım araçta garantiden triger değişti 71000 kmde sattım alan arkadaş tekrar 80000 km tekrar garantiden değiştirdi .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yahu bize burda bir bilmecem var cocuklar modunda heyecanlandiriyorsun. Hava borularinda catlak patlak olabilir, triger kayisi catlamis olabilir, gergi bilyasi olabilir, turbo milinde problem olabilir. Olurda olur yani. Kliman aciktir, kompresoru bozuktur vs vs vs.

Servise gidip kontrol edip bu bilmecenin cozumune ulasabilirsin sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Furkan Çiçek said:

Servis'e yarın götüreceğim. Özel bir servis Triger dedi ama serviste detaylı bakılması lazım. Benim merak ettiğim, 30 bin Km önce değişen triger tekrar sorun verince garantiye girer mi? 

Fabrikadan cikan 0km arabamda 12bin km de triger seti degistirdik. Olabiliyor yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.