Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

hız kontrolün de radar a düşmemek

oğuz mete

Önerilen Mesajlar

doğru türkiye de yaşıyoruz..93 km ile kars tan istanbul a gittiğini düşünsene insan da eyüp sabrı olması lazım...bölünmüş karayollarında toplam genişlik 22 m ye yakın ...bence 93 km k.netler için çok az en azından bir otobüs kadar yani 99 km ile gitmeleri lazım...

Bak ne güzel yazmışsın. Sence 93 km azmış. Bencede fazla bile. N'apacaz şimdi? Sana göremi kanun hazırlayacağız bana göremi?

Nafile muhabbet....

+1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

doğru türkiye de yaşıyoruz..93 km ile kars tan istanbul a gittiğini düşünsene insan da eyüp sabrı olması lazım...bölünmüş karayollarında toplam genişlik 22 m ye yakın ...bence 93 km k.netler için çok az en azından bir otobüs kadar yani 99 km ile gitmeleri lazım...

Bölünmüş yollar 110 + %10 oldu zaten.

Sonu itibari ile hiçbirşeyi değiştirmeyecek bunlar.

Hapis riskini göze alıyorsanız radar cihazı alın.. Yada ceza ödemeyi tercih edersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yasalar bana göre ona göre şuna göre tabiki olmaz .araçların teknik standartları,özelikleri,donanımları güvenlik paketleri göz önüne alınır daha sonra türkiyenın yol standartları da incelendikten sonra v.s konulabilir....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bölünmüş yollar 110 + %10 oldu zaten.

Sonu itibari ile hiçbirşeyi değiştirmeyecek bunlar.

Hapis riskini göze alıyorsanız radar cihazı alın.. Yada ceza ödemeyi tercih edersiniz.

Artık trafik polisi avrupa birliği standartlarında radar kullanıyor.vhs kasetliler kalktı.direk hafızalı çok kaliteli cihazler geldi..tesbiti çook zor..zaten böyle bir şey için uğraşmam..benim demek istediğim.bölünmüş karayolunda 2012 model cady nın hız sınırı 93 km iken 1985 model renault 12 nin hız sınırı ise 121 km saçma değil mi?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

120 ile gidince bitecekmi o yol ? :) Eğer hız sınırı 93 ise 93 ile o yol sabredilerek gidilecek. yoksa ya ceza yenecek. Yada o yola çıkılmayacak.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artık trafik polisi avrupa birliği standartlarında radar kullanıyor.vhs kasetliler kalktı.direk hafızalı çok kaliteli cihazler geldi..tesbiti çook zor..zaten böyle bir şey için uğraşmam..benim demek istediğim.bölünmüş karayolunda 2012 model cady nın hız sınırı 93 km iken 1985 model renault 12 nin hız sınırı ise 121 km saçma değil mi?

İlk konu için ; ilgisi yok hersey gelişiyor ne kadar para okadar köfte..cihazlar tr için üretilmiyor :)

İkincisi; hız ile araba kıyaslamak saçma...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teknoloji gelişiyor deyince birden çağrışım yaptı, İngilizce bir söylem vardır, Türkçe tercümesi anlamını kaybettiği için aynen yazıyorum kusura bakmayın ve de aman ha sözüm meclisten dışarıdır...!

You cannot make anything foolproof because fools are so ingenious

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yollar müsait olsa ne yazar sürücülerin çoğu eğitimsiz, tersine çoğu sürücünün eğitimli olduğu ülkenin yolları da -bir şekilde- daha güzel olur veya.

Yollarına özendiğimiz gelişmiş medeniyetlerin sürücüleri yüksek hızda otomobil kullanımı üzerine de ayrıca eğitim alıyorlar, yüksek hızdaki sürüşün hemen ardından yerleşim birimlerine dönülerek hız algısında hataya mahal vermemeyi de, psikolojik eğitim de bir nevi..

Elde var imkansızlık, bu şartlarda (her şartta olacağı üzere) en doğrusu şerit ihlali ve yerleşim birimlerinde hız ihlali yapmamak, daha fazlasını saymak nedense suya yazmak gibi geliyor ama kişisel azminizle -peygamberlerinki gibi olmasa da- sabrınızın sınırlarını genişletebilirsiniz; ben sıradan bir insanım ve bunu başardım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nafile muhabbete izninizle ben de salça olmak isterim.

Öncelikle hız sınırları ile ilgili Ülkemizde kullanılan araçları baz alırsak dÜşÜk olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Fakat!!! Bir gerçek daha var ki bu da hız limitlerinin mantıklı olduğunu ıspatlar nitelikte. Hız limitleri arabaların Özelliklerine gÖre değil yolların fiziki durumuna gÖre belirlenir. Sanırım ne demek istediğimi herkes anladı. Ayrıca Almanya da "otoban" var bizde sadece "paralı otoyol" aradaki fark ne mi? Almanyada yaşayanımız var mı bilemiyorum varsa onlar anlatsın. Yolun ortasında kaçtane çukur gÖrdÜler veya logar kapağı kabartısı ,tÜmsek vs..... Bırakın otobanlarında bunu mahalle aralarında dahi gÖrmeniz mÜmkÜn değil. Eee hal bÖyleyken bizim Ülkedeki hız limitleri gerçekten mantıklı. Yahu otoyolda giderken abartısız sÖylÜyorum hızım 120 de iken bile kaç defa takla atma tehlikesi geçirdim. Yoldaki kasisler,eksik levhalar, koca cisimler(taş gibi...), dalgalanmalar, keskin virajlar, bir anda daralan şeritler... Yol yol değilki hızlı gidesin. Ben Ankarada yaşıyorum ama yol çıktım mı çok tedirgin oluyorum. Ankarada yaşayanlar için Etimesgut zırhlı birlikler yolu demem yeterli olur galiba. İstersen X6 BMW niz olsun ister Ferrari o yolda nafile. Genelinde 70 hız sınırı olan Ankarada bile halen kaza oluyorsa ve bu kazaların çoğu halen ÖlÜmle ve yaralanmalarla sonuçlanıyorsa kendimize sormamız gereken daha çok "neden" ler olacaktır. Komiktir bizim bu yollara bu komik hız limitlerini koyan yine Alman mÜhendisler. Nedeni apaçık ortada. Ve bence mantıklı kim ne derse desin. LİMİTLER olmalı.

S.Velid Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.