Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Hb Hoparlör Sorunu

Doruk Cemal Ertunç

Soru

Merhabalar araba da baslı bir müzik dinlediğimde ses seviyesi 5 den yukarı ve 30 bu aralıkta iken bas vurduğu zaman kapılardan cızırtılar geliyor. Geldiği yerler kapıların iç döşemesinden geliyor fakat bir türlü susturamadım bununla başı dertte olup çözüm bulmuş olan varsa lütfen bana da çözümü söyleyebilir mi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba Doruk,

Kapı iç döşemesinin arkasında köpükten yapılmış esnek bir yalıtım malzemesi var. Teyp bass vurdukça bu esnek malzeme esneyerek kapı döşemesine çarpar ve (muhtemelen) seni rahatsız eden ses çıkar. Makyajlı kasalarda kapı trimi ile sözünü ettiğim malzeme arasına elyaf gibi hatta pamuk gibi bir şey koymuşlar sorun hallolmuş. Bunu sen de yapabilirsin. Ama kapı trimlerini sökmen gerekiyor:claps:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Bedirhan Doğan said:

Merhaba Doruk,

Kapı iç döşemesinin arkasında köpükten yapılmış esnek bir yalıtım malzemesi var. Teyp bass vurdukça bu esnek malzeme esneyerek kapı döşemesine çarpar ve (muhtemelen) seni rahatsız eden ses çıkar. Makyajlı kasalarda kapı trimi ile sözünü ettiğim malzeme arasına elyaf gibi hatta pamuk gibi bir şey koymuşlar sorun hallolmuş. Bunu sen de yapabilirsin. Ama kapı trimlerini sökmen gerekiyor:claps:

Teşekkür ederim Bedirhan abi :) Perşembe sanayiye gidicem baktırım umarım düzelir. Ben çünkü arabadan gelen seslere çok dikkat ederim ve sevmem inşallah düzelir de kurtulurum ya :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Yakup Çağatay said:

Daha kaliteli hoparlör ile değiştirmek en doğru seçim olur :) 

Öğrenci olunca fazla para ayıramıyorum pahalı aksesuarlara ama evet dediğiniz doğru taktırsam kafam rahat olur. Peki ortalama ne kadardır bir bilginiz vaar mı ? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Ozan Kar said:

hoparlörle alakası yok. yalıtım yapılması lazım.

Evet teşekkür ederim dün Yakup Çağatayın attığı linkte makyajlı kasada yapılan yalıtım fotoğraflarını gördüm ben de onun gibi bir şey yapıcam. Acaba ince sünger iş görür mü ?

Çağatay M. 'in konusu ve paylaştığı fotoğrafta ( fotoğraflar ekte ) bu iç yalıtımı gördüm beyaz olan makyajlılar da eklenmiş olan yalıtım.

20151017_105418.thumb.jpg.ac615bafd2f81220151017_134330.thumb.jpg.0c271a4d901f0b

7 saat önce, Serkan Karakoca said:

+1 yalıtım yapılıp güzel kompenant yada orji sonylerle gerçekten güzel sonuçlar veriyor :) tecrübe ile sabit :)

Evet yalıtımı yaptırıcam da ben üstündekilerden memnunum yalıtımla çözüm bulamazsak artık dediğiz gibi sistem değişicek teşekkürler :) Denenmiş olmasıda avantaj tabi :)

5 saat önce, Olcay Sert said:

şu yardımcı olacaktır.

Evet yaparken bu da işime yarayabilir teşekkür ederim :)

Doruk Cemal Ertunç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
11 saat önce, Serkan Karakoca said:

Bitüself + firex  gayet basit uygulayabilirsin etkili sonuçlar verir sen bu malzemeleri bir araştır :) googledan :)

Tamam abi araştırıyorum teşekkürler :)

Aynen abi Firex sünger tam benim aklımda ki şey adını bilmiyordum saol :)

Doruk Cemal Ertunç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Doruk Cemal Ertunç said:

Tamam abi araştırıyorum teşekkürler :)

Aynen abi Firex sünger tam benim aklımda ki şey adını bilmiyordum saol :)

bitüselfi dış kapı sacının iç tarafına firex süngeride iç kapı döşemelerinin arkasına uygularsan etkili sonuç alırsın :) 

rZr11m.jpg

L1rDlZ.jpg

öncesi :D

GoVDJN.jpg

sonrası :D

VvdDnP.jpg

ön çamurluk davlumbazının arka kısmı :) firex kaplamalı 

BDYzGM.jpg

kno68J.jpg

ön çamurlukların iç kısmı bitüself kaplanmış hali :)

VvdD8j.jpg

L1rDNV.jpg

BDYzgQ.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimde bir an önce hoparlörleri değiştirip bu yalıtımı yaptırmam lazım araba 25.000 km ye geldi daha önce bu kadar ses gelmiyordu şimdi bas vururken irenç tıkırtı cızırtı sesleri geliyor, hoparlör tavsiyelerinizide bekliyorum arkadaşlar birsürü çeşit var kafam karışıyor.:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.