Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Hb Gündüz Ledi Ve Kaliper Boyama

Önerilen Mesajlar

Merhabalar aracımı küçük küçük modifiye etmek istiyorum fazla ücret ödemeyeceğim şekil de tabi malum öğrenciyiz :D

Geçenler de gündüz ledi aldım hepsiburada dan ve parklara bağlattım karşılama ışıklarıyla beraber yanıyor güzel oldu bende sizinde görüşünüzü almak ve bir de boyayan varsa kaliperleri kırmızıya boyamak istiyorum bununla ilgili görüşlerinizi söylerseniz sevinirim. Isıya dayanıklı kırmızı boya aldım boyarken dikkat etmem gereken bir şey var mı ya da  ilerde bır sıkıntı yaratır mı yorumlarınızı bekkliyorum şimdiden telşekkürler :)

IMG_6850.JPG

IMG_6836.JPG

IMG_6834.JPG

Doruk Cemal Ertunç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Doğan Kurban said:

Kaliper için yahya akman dan öneri alabilirsin. Hatta aracının konusunda fotoğraflar olmalıydı

Teşekkür ederim Doğan abi yalnız aracının konusunda fotoğraf olmalıydıyı anlamadım koymuştum 3 fotoğraf ama gözükmüyor mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Doruk Cemal Ertunç said:

Teşekkür ederim Doğan abi yalnız aracının konusunda fotoğraf olmalıydıyı anlamadım koymuştum 3 fotoğraf ama gözükmüyor mu ?

Yok yok senin fotolar değil. @Yahya Akman foto eklemişti anlamında dedim. Bak incele bu konuyu. Sana faydası olur muhtemelen.

Doğan Kurban tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doruk Cemal Ertunç said:

yahya abinin aracının konusunda vardı demek istemiş doğan abim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Doğan Kurban said:

Yok yok senin fotolar değil. Yahya foto eklemişti anlamında dedim. Bak incele bu konuyu. Sana faydası olur muhtemelen.

Tamam abi inceliycem şimdi kusura bakma ilk defa konu açtığım için fotoğrafalarda sorun mu var diye düşündüm bende :)

Teşekkürler :)

1 dakika önce, Serkan Karakoca said:

yahya abinin aracının konusunda vardı demek istemiş doğan abim :D

Evet ben de forumu takip ediyorum ama konu ilk defa açtığım için terimlere yabancıyım daha da :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Doruk Cemal Ertunç said:

Tamam abi inceliycem şimdi kusura bakma ilk defa konu açtığım için fotoğrafalarda sorun mu var diye düşündüm bende :)

Teşekkürler :)

Sticker için Ankara şubesi benim. Lazımsa yarın Kentpark a uğra veriyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Doruk Cemal Ertunç said:

Abi olabilir istiyodum ben de ama yarın il dışına çıkma durumum var olur olmaz seni boşuna meşgul etmiyim. Ama öğrendiğim iyi oldu senin de bir uygun zamanında alsam sorun olur mu :)

Ok haberleşiriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Mertcan Çelik said:

Gündüz ledinde beyaza alıştığım için mavi biraz garip geldi gözüme. Onun dışına fena değil.

Aynen ben de başta beyaz olur diye sipariş etmiştim mavi geldi ama fenada durmadı gibi geldi artık kullanıcaz gittiği yere kadar :) Teşekkürler

3 dakika önce, Teoman Saraç said:

Güle güle kullanın. Link belki faydali olur. http://www.focusclubtr.com/index.php?/topic/10811-Focus-mk3-Kaliper-Boyamak

Teşekkür ederim . Evet bu linke bakmıştım ısıya dayanıklı olan sprey boyayı oradan duydum yine de teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benden sana bir kaç tavsiye:

* Boya olarak ısıya dayanıklıdan ziyade MOTİP marka kendi kaliper boyasını bul.

*Parlak olması için alta Beyaz boya astarı çek.

*Kaliperleri yağ sökücüyle temizle.

*En önemlisi bu işlemi yaparken zamanın olsun çünkü boyayı atıp kurumasını bekle çünkü bir kaç kat attıktan sonra oluyor.

Beyaz atmanın sebebi Kırmızı boyayı daha parlak gösterir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Teoman Saraç said:

Benden sana bir kaç tavsiye:

* Boya olarak ısıya dayanıklıdan ziyade MOTİP marka kendi kaliper boyasını bul.

*Parlak olması için alta Beyaz boya astarı çek.

*Kaliperleri yağ sökücüyle temizle.

*En önemlisi bu işlemi yaparken zamanın olsun çünkü boyayı atıp kurumasını bekle çünkü bir kaç kat attıktan sonra oluyor.

Beyaz atmanın sebebi Kırmızı boyayı daha parlak gösterir.

Tamamdır abi çok teşekkürler tavsiyen için. Bende bu işlemi sanayide tanıdığım abim var onunla beraber yapıcam lifte kaldırıp yapalım dedi. Aldığım Motip bir boya vardı fotoğrafını paylaşıyorum 300 derece için umarım olur. Bir de bunun yanına beyaz alıcam dediğiniz gibi. Teşekkürler :)

IMG_6853.JPG

Doruk Cemal Ertunç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.