Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Sedan Bagaj Stop Lambası Sökümü

mustafa akçay

Soru

Selam arkadaşlar benim focus 3 sedan trend. aracımın bagaj kapağı üstündeki stop lambası yanmıyor bunlarda ampul mü var led mi bide bagaj koruma kaplamasının vidaları gömmeli plastik vida sökemedim ben nasıl sökülür bilgisi olan

Screenshot_2016-02-01-19-27-43.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

söktüm led var ölçü aletiyle ölçtüm voltaj geliyor sürekli normalde frene bastığında gelmesi lazım değilmi  lamba frene basmasan bile kısık yanıyormuş o patlatmış ledi yeni lamba aldım parçacıdan 60 tl ye komle set halinde satılıyor onu taktım frene basmazsan lamba kısık yanıyor frene bastığında parlak yanıyor  bunu çözemedim sıkıntı nerde olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Konunun üzerinden baya geçmiş ama birilerinin işine yarayabileceği için yazmak istedim. Bagaj kaplamasının vidalarını falçata ya da bıçak yardımı ile vida ile plastik tırnak arasını zorladığınızda vidalar kolayca çıkıyor. Benim de kısa süre önce led ampul patladı ve yarı fiyatı diye ithal aldım öncelikle, fakat mustafa beyin de belirttiği gibi frene basmasam dahi kısık yanıyordu park lambası gibi. Sonrasında tesisatı kontrol ettirdim fakat bir sorun yok, parçayı orjinali ile değiştirdiğimde problem çözüldü bu bana da garip geldi ama artık sorun yok?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar; beninde bagaj lambası yanmıyordu lambayı söktüm ancak üzerinde değişiklik yapılması çok zor, lambayı  dağıtırken bir çok tırnağı kırıldı, içinde üç tane daha önce hiç görmediğim mini led var.  ölçtüm biçtim bir led patlamış, ledler birbirine bağlantılı, biri patlayınca diğerlerine elektrik gitmiyor,  patlak olan ledi değişmek isterken yanlışlıkla diğer ledlere  adaptörden direk 12 v verdim böylece hepsini patlatmiş oldum :) , sonra elimdeki basit şerit ledleri lambanın içine monte ettim, gaye güzel oldu ancak ozan beyinde tecrübe ettiği gibi sürekli kızarık yanmaya devam etti. buradan çıkacak sonuç lambanın içindeki bir sürü devre elektronik parça vs. kendi kendimize uğraşıp tamir etmeyelim yada yan sanayi almayalım diye emek harcanarak hazırlanmış bir sistem. kısacası uğraşmayın servisten orjinalini alın, eskisini de atmayın ki yenisi arızalanırsa ledlerini bir elektrikçide değiştirerek kullanabilesiniz.    

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Modül led takar geçerim acımam orj miş diye. Aslında pleksi kestirip ışığı yanal olarak verin. Tek tek lamba yerine ışık komple pleksiden yayılsın. Hem arkadaki aracın gözünü rahatsız etmez hem de led stop ( [emoji23][emoji23][emoji23]) efekti yaratırız. Dur ben bi uğraşıyım. Aha yeni proje ürettim

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Olcay Sert yazdı:

stop grubu içinde yapılabilir mi? mevcut stopları led gibi göstergek gibi mesela

Stopların camları çok düzgün çıkartılmalı. Yapılmaz diye birşey yok ama oem bir görüntü almak zor. Hem masraflı hem de yorucu uğraştırıcı olur. Bu sebeple çin e gidip gelen birisini bulmak hem daha kolay hem de daha az maliyetli olur bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

çin e gidip gelen birisini

bulsakta bagajını boş bırakanı bulmak mesele :D koca koca iki stop kutulu bi şekilde hacim kaplar. aliexpress 450$ civarı 200-300$ civarında bulunabilir demekki çinde hatta daha da uyguna

sende uğraştırır dersen hiç bakmamak lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ankara yıldız sanayi sitesinden 120 tl ye çok temiz bir çıkma aldım taktım. servis fiyatını sormuştum 250 tl demişlerdi, stop lambasının içine led döşemiştim ama kızarık yanıyordu, çıkma bulamasaydım fren lambasına giden kablolardan paralel bağlamayı düşünüyordum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar benim aracımında bagaj  stop lambası yanmıyordu orjınalıne 350 TL fiyat dediler . oto elektırıkcı arkadaşla içine aynı uzunlukta kırmızı led taktık test başarılı sonuç vermişti eve geldiğim aracı park ettimde taktıgımız led sönük gibi kısık bir şekilde yanmaya devam ettıgınu gordum. Elektrikçi arkadasla tekrar kontrol ettık ilk orijinal lambanın soketı var kırmızı onu takmamıstık o yüzden kısık olarak lamba yanmaya devam ettiğini anladık soketı yerine taktik şuan her hangi bir sorun yok ilerleyen zamanda elektronik aksamda bir sorun yaratırmı bekleyip gprcez 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.