Jump to content

Halil Yıldız

Üye
 • Toplam İleti

  36
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

20 Poor

Halil Yıldız Hakkında

 • Yaş 40
 • Derece
  Ambiante

Profil Bilgileri

 • Yaş 40
 • Şehir:
  bolu
 • Arabam:
  '12 Focus Ti-Vct - PS Tit
 • Meslek:
  Memur
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

 1. Halil Yıldız

  Sigorta ve kaskonuzu kaça yaptırdınız ve hangi şirket?

  Şimdi yaptırdım. (2012 ps +lpg) Kosko :Ethica 1.000 tl. Trafik: 483 tl. 3. yıl olacak aynı kasko ile devam ediyorum. bir kez yolda kalmıştım,hızlı bir şekilde yol yardımı ve arabadaki 4 kişi için otomobil göndermişlerdi.
 2. Halil Yıldız

  13 Focus 1.6 Ti-vct Powershift şanzıman Sorunu

  Imjg --2 dakika sonra eklendi-- Enes kardeş bugün yazdıklarının aynısı başıma geldi . Benim akü 3 ay önce yenilenmişti. sizde nasıl sonuçlandı olay .bayramın ortası her yer kapalı cvp verirsen memnun olurum
 3. Halil Yıldız

  Cızırtı Şeklinde Gelen Ses

  Yeni yaşadığım bir tecrübemi aktarayım bilgi olarak bir kenarda dursun. sağ arka tekerin oradan şangırtı şeklinde sesler geliyordu. tamirciye gittim, hareket halinde dinledik bulamadık, tamirci camdan sarktı bulamadık, arka koltukta oturup dinledi bulamadık, bagajı boşalttık bulamadık, hatta tamirci arabadan indi ben yanından çukurlara girerek geçtim yine bulamadı, aradık taradık kaynağını bulamadık. son çare amortisör olabilir deyip sipariş verdik. 2 hafta sonra amortisörü taktık ama aynı ses yine var. son olarak tekeri sökeyim dedi tamirci, meğerse kapaklı bijonlardaymış biri gevşerse hafif tınlama oluyordu ama hersi birden gevşerse bildiğiniz parça kopmuş sağa sola çarpıyor gibi ses ortaya çıkıyor. Saygılarımla.
 4. Halil Yıldız

  C Max Sübap Yanması

  Merhaba arkadaşlar; aracım 2012 focus PS benzin + lpg li 100.000 km. 1.5 yıldır sabahları manifoltun ordan patırtı sesi geliyordu, araç stop edecekmiş gibi devir düşürüyor sonra düzeliyordu, aşırı çiğ benzin kokusu geliyordu, çekişte düşme vardı, hareket halinde ayağımı gazdan çekince hafif silkeleme yapıyordu. nihayetinde 20.04.2018 de yani 4 gün önce ankara'dan bolu'ya dönerken arıza lambası yanıp sönmeye başladı ve araç çok şiddetli silkeleme yapmaya başladı.şansıma dinlenme tesisine 1 km mesafedeydim. bobinden şüphelendim, kabloları tek tek kontrol ettim ikisinde tepki vermeyince bobin olduğunu düşündüm. yinede riske girmeyerek kasko şirketinden çekici talep ettim. (ek bilgi: araçta birden fazla kişiyseniz kasko çekici hizmetinin yanında yolcular için de araç tahsis ediyor, biz 4 kişiydik ayrıca araç gönderdiler) bindirip bolu'ya getirdik usta bakar bakmaz supaplar gitmiş dedi. bu gün teslim aldım aracı. subap + triger seti+yağ bakımı+tüm balatalar 2.250 tl tuttu. test ettim gayet düzgün ve sessizleşmiş motor, çok rafine bir sürüş hissi verdi bana. şimdilik sıkıntı yok olursa yazarım. saygılarımla.
 5. Halil Yıldız

  Sigorta ve kaskonuzu kaça yaptırdınız ve hangi şirket?

  12.11.2017 tarihinde yaptırdım. İkisi de Ethica sigorta. kasko: 795 TL. zorunlu trafik sigortası: 362
 6. Halil Yıldız

  Focus 3 Sedan Bagaj Stop Lambası Sökümü

  Ankara yıldız sanayi sitesinden 120 tl ye çok temiz bir çıkma aldım taktım. servis fiyatını sormuştum 250 tl demişlerdi, stop lambasının içine led döşemiştim ama kızarık yanıyordu, çıkma bulamasaydım fren lambasına giden kablolardan paralel bağlamayı düşünüyordum.
 7. Halil Yıldız

  Yakıt Göstergesi - Yakıt Ikaz Lambası Erken Yandı

  50 tl lik benzin alınca her şey yoluna girdi son 20 gündür kavrama için arabayı servise bıraktığımda servis ikame araç olarak sıfır km mondeo 1,5 160ps tit. vermişti 10 gün onu kullandım diğer 10 gün de kardeşimin honda civic ini kullandım, galiba farklı araçlar kullanınca ibreye bakış açımda kaymalar oldu verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.
 8. Halil Yıldız

  Yakıt Göstergesi - Yakıt Ikaz Lambası Erken Yandı

  peki sizce resimdeki ibrenin durduğu yere göre lamba erken mi yandı yoksa tam kıvamında mı yandı ?
 9. Halil Yıldız

  Yakıt Göstergesi - Yakıt Ikaz Lambası Erken Yandı

  depoyu tam doldurmuyorum, LPG olduğu için 50 tl gibi rakamlarla alıyorum benzini, LPG de kullandığım için benzin de azalmıyor ancak menzil değişip duruyor devamlı. ışıkta sönmüyor. önceden 80 km menzil kala ışık yanardı yanlış hatırlamıyorsam.
 10. Halil Yıldız

  Yakıt Göstergesi - Yakıt Ikaz Lambası Erken Yandı

  Merhabalar arkadaşlar değerli fikirlerinize ihtiyacım var; 1 hafta önce serviste kavrama değişimi gerçekleştirdim ustalar motora yeterince benzin gönderilemediğinden, benzin deposunun sökülmesi gerektiğinden bahsetti ancak ben kavramanın öncelikli olduğunu, daha sonra halledeceğimizi belirttim. (benden habersiz bir müdahalede bulunup bulunmadıklarını bilmiyorum) aracı teslim aldıktan sonra benzin uyarı ışığı erken yandı. Depoda benzin ve menzil olmasına rağmen sönmüyor. İbre değişmiyor ancak menzil ise sürekli yükselip düşüyor. 16 km ye kadar bile düştü. (araç LPG li) Ekteki resimden ne demek istediğimi daha net anlayabilirsiniz. saygılarımla.
 11. Halil Yıldız

  Focus 3 Sedan Bagaj Stop Lambası Sökümü

  Merhabalar; beninde bagaj lambası yanmıyordu lambayı söktüm ancak üzerinde değişiklik yapılması çok zor, lambayı dağıtırken bir çok tırnağı kırıldı, içinde üç tane daha önce hiç görmediğim mini led var. ölçtüm biçtim bir led patlamış, ledler birbirine bağlantılı, biri patlayınca diğerlerine elektrik gitmiyor, patlak olan ledi değişmek isterken yanlışlıkla diğer ledlere adaptörden direk 12 v verdim böylece hepsini patlatmiş oldum , sonra elimdeki basit şerit ledleri lambanın içine monte ettim, gaye güzel oldu ancak ozan beyinde tecrübe ettiği gibi sürekli kızarık yanmaya devam etti. buradan çıkacak sonuç lambanın içindeki bir sürü devre elektronik parça vs. kendi kendimize uğraşıp tamir etmeyelim yada yan sanayi almayalım diye emek harcanarak hazırlanmış bir sistem. kısacası uğraşmayın servisten orjinalini alın, eskisini de atmayın ki yenisi arızalanırsa ledlerini bir elektrikçide değiştirerek kullanabilesiniz.
 12. Halil Yıldız

  Frene Basınca Gelen Ses Ve çözümü

  bakmadım ama muhtemelen balatalar orjinal değil diye düşünüyorum. 8 ay önce aracı aldığımda balatalar yeni takılmıştı. orjinal balatalarda böyle bir hatanın olacağını zannetmem.
 13. Halil Yıldız

  Frene Basınca Gelen Ses Ve çözümü

  Merhabalar değerli Focus sever arkadaşlar; başıma gelen bir sorundan ve çözümünden bahsedeceğim. Frene hafif basınca ön taraftan tık tık tık ses geldiğini farkettim ve geçer mi acaba diyip bir süre bekledim ancak geçmeyince sanayideki ustama gittim. o da test etti ve önden geliyor tekeri söküp bakalım dedi. söker sökmez elini balata papucuna attı ve ileri geri hareket ettiğini gördü. balataların yeni olduğunu belirtmeliyim. balatayı çıkardı ve karşı dükkana girdi, kenar kısmına iki punta attırmış, yani kaynak makinasıyla iki küçük dokunuş yapmış. zımparayla biraz düzelttikten sonra yerine taktı ve sorunu böylece halletti. aşağıdaki temsili resimler daha açıklayıcı olacaktır sanırım. mevcut balata pabuçu frene hafif bastığım zaman ok ile gösterdiğim yerlere değerek ses yapıyordu. bu resimde ise tamircinin kaynak makinasıyla yaptığı minik dokunuşları ok ile belirttim. bu durum umuyorum ki benzer sıkıntısı olanlara çözüm aşamasında bir fikir verecektir.
 14. Halil Yıldız

  Tıkırtı Sesi

  Yıl 2006 ford fusion 1.6 tdci almışım keyfim yerinde. 1 ay sonra tık tık tık ses geliyor bir yerlerden, çok aradım ama bulamadım, ben de servise gittim. arabadaki herşeyi boşaltıp yola çıktık yine ses var. geldiği yönü tespit ettiler. sağ taraf A sütunundaki kaplamayı söktü, içinden anten kablosu geçiyor, onu sütuna bantla sabitlemişler, bant zamanla yapışkanlık özelliğini yitirmiş ve sütuna çarparak ses yapıyor. o kablo hala oradan geçiyor olabilir bakmakta fayda var.
 15. Halil Yıldız

  Viteste P Den D Ye Geçişte Zorlanma

  Bir dönem bende yaşadım aynı sorunu; durunca D den direk P ye alarak stop ettikten sonra sabah P den D ye almakta zorlandığını gördüm, bir iki defa tekrarlayınca şanzımana yük bindiği için bu sıkıntının olduğunun düşündüm ve aşağıdaki anlattığım yöntemi uyguladım ve bir daha sorun yaşamadım. Yani durunca önce N ye al el frenini çek ve ayağını frenden çek, araba boştayken yük el frenine binsin, tekrar frene basarak P konumuna al, sıkıntının ortadan kalkacağını düşünüyorum. bir süre tekrarlarsan elin artık buna alışır zorlanmazsın. Yükü N deyken el frenine vermezseniz, P deyken frene basıyor olsanız bile el frenini çektiğinizde araç bir iki santim hareket edecek ve P konumunda yüke binecektir. umarım bu yöntem işinize yarar.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.