Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Cızırtı Şeklinde Gelen Ses

Sinan Kan

Soru

Arkadaşlar bir sorum olacak sizlere; bilgisi olan varsa sevinirim. Aracimla bu akşam uzun yola çıkınca fark ettim. Ön taraftan çok tiz bir ses geliyor sanki ufak bir vida boş bir yere dusmuşte orada sürekli titriyor gibi bir ses geliyor... Ayrıca aracımı stop etmeden önce motor sesi küçük bi değişiklik yapıyor. Direksiyon çok ufak bir şekilde sağa yada sola oynatınca motor sesi kendine geliyor. Fikrî olan var mi? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 5 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Muhtemelen o tiz ses direksiyonun elektrik motorundan geliyor ve normal bir ses. Direksiyonu durduğunuz yerde sağ sol yapın (araba çalışıyorken) o tiz ses hafif artarak direksiyon hareketlerine tepki veriyorsa dediğim gibi normal. Yani elektrik motorundan geliyor. Diğer problem için Bir fikrim yok. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlar.
İyi bayramlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
02.09.2017 - 00:55 tarihinde, Sinan Kan yazdı:

Arkadaşlar bir sorum olacak sizlere; bilgisi olan varsa sevinirim. Aracimla bu akşam uzun yola çıkınca fark ettim. Ön taraftan çok tiz bir ses geliyor sanki ufak bir vida boş bir yere dusmuşte orada sürekli titriyor gibi bir ses geliyor... Ayrıca aracımı stop etmeden önce motor sesi küçük bi değişiklik yapıyor. Direksiyon çok ufak bir şekilde sağa yada sola oynatınca motor sesi kendine geliyor. Fikrî olan var mi? Teşekkürler

Bende ön tarafta motor sesiyle beraber gelen bi tıkırtı sesi vardı. Kaput ayarları gevşemiş. Düzeltildi sorun ortadan kalktı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni yaşadığım bir tecrübemi aktarayım bilgi olarak bir kenarda dursun. sağ arka tekerin oradan şangırtı şeklinde sesler geliyordu. tamirciye gittim, hareket halinde dinledik bulamadık, tamirci camdan sarktı bulamadık, arka koltukta oturup dinledi bulamadık, bagajı boşalttık bulamadık, hatta tamirci arabadan indi ben yanından çukurlara girerek geçtim yine bulamadı, aradık taradık kaynağını bulamadık. son çare amortisör olabilir deyip sipariş verdik. 2 hafta sonra amortisörü  taktık ama aynı ses yine var. son olarak tekeri sökeyim dedi tamirci, meğerse kapaklı bijonlardaymış biri gevşerse hafif tınlama oluyordu ama hersi birden gevşerse bildiğiniz parça kopmuş sağa sola çarpıyor gibi ses ortaya çıkıyor. Saygılarımla.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.