Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Tdci Sonrası Honda Civic Otomatik Mantıklı mı?

Erdem Elkılıç

Önerilen Mesajlar

Değil, hatta akılsızlık bile olabilir.

Focus'u severek kullanan birinin Civic'ten hoşlanması çok zor.

Dizel sedan sunamayan Honda BRC ile anlaşarak fabrika çıkışlı LPG'li motor ile rekabetçi olmaya çalışıyor. 

Motor performansı düşük ve göreceli yüksek devirde gelen tork nedeniyle çekici değil. Tüketim değerleri gazda şehir içinde 10-11L/100 km civarında ve ancak kabul edilebilir düzeyde. Performanslı kullanmak için yüksek devirlerde gezinmek lazım. 

Donanım iyi olsa bile iç mekan tasarım olarak ve kullanılan sert plastiklerle son derece sevimsiz. tabii zevk meselesi bir ölçüde.

Şanzıman tork konvertörlü 5 ileri, düşük torklu motoru canlandırmaya yetmiyor, vites geçişleri kötü değil ama konfor odaklı.

Sürüş de öyle,burmu alıp başını gidiyor viraja biraz hızlı girince, hiç sevmiyor atak hareketleri.

Hiç mi iyi tarafı yok? Geniş ve ferah iç mekan ve güzel bagaj. Bu kadar...

Fiyat olarak da 80+ Bin TL'lerde ve çok cazip sayılmaz.

Sonuçta Focus'un kıvraklığını, yola yapışmasını, ataklığını her daim ararsınız, üstelik yakıt tasarrufu da olmaz.

Yazık olur.

Ama tabii doğuştan Honca'cılar var, onlar başka tarafa bakmayı becermiyorlar.

O gruptaysanız konuyu mantıkla çözmek mümkün olmaz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2011 yılında C-max II dizel arabamı satıp Focus 2,5 Tit otomatik benzinliye geçtim,

geçmez olaydım :) 

Dizelin torkundan sonra benzinli bana saç-baş yoldurdu. Tabi bunda Focus'un eski tip şanzımanı da rol oynadı ama şu an arkadaşımın '15 Civic otomatiğini kullandığımdaki izlenim 'cık' bana göre değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

dizel arabayı satıp benzinli almak hoş ve mantıklı olmasa gerek bence ...

geçen bir civic kullanan arkadaşım benim arabanın sadece kapısını açtı ilk defa oha bu nasıl ağır bir kapı dedi bunun üzerine bende onun kapıya dikkat ettim bildiğin tüy siklet kapı uçtu gitti az bir iteklediydim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Serkan Karakoca said:

dizel arabayı satıp benzinli almak hoş ve mantıklı olmasa gerek bence ...

geçen bir civic kullanan arkadaşım benim arabanın sadece kapısını açtı ilk defa oha bu nasıl ağır bir kapı dedi bunun üzerine bende onun kapıya dikkat ettim bildiğin tüy siklet kapı uçtu gitti az bir iteklediydim :D

Aynen öyle kapılar flap flap kapanıyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

:) 2009 dizel tit dan sonra 2010 otomatik tit aldım kullandım. Otomatiğe olan ihtiyacımızdan dolayı. Kıyas kabul etmez ölçüde pişman oldum. Resmen gitmeyen, bağıran bir şanzuman sahibi olmuşum. bir kaç ay dayanabildim ve sattım.

Dizel focustan sonra benzin+lpg li bir honda sizde de benzer hisler uyandıracaktır. otomatik araç araştırırken bütçemize uygun 2011 honda civic AT. premium aldım. kullanımı focus otomatiğe göre keyifliydi ancak dizel performansını çook aratır bir motor. Sonunda yeniden dizel focus 3 style+ aldım da yolda keyif almaya başladım. Otomatiğe olan ihtiyaç bitti mi peki :)  bitti. Ne zaman ? Eşime otomatik 1.5 motor mazda 2 alınınca :) herkese kazasız sürüşler sağlıklı günler dilerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de Focus TDCI dan sonra olabilirmi diye Kasım ayında bayiye gidip belirttiğiniz araçla test yaptım. Hissiyatım ilk mesajda Cem Bey'in yazdıkları ile birebir örtüşüyor. Kesinlikle mutluluk veren bir birliktelik olmaz. Ki sizin araç F3 sanırım, benimkisi 2.5 idi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Eski konuları canlandırmış oluyorum ama; bu başlığı okuyuncaya kadar ben de zaman zaman benzinli honda mı alsaydım diyordum.

Sırasıyla; Focus, Corolla, Civic, Astra düşünüyordum. Doğru tercihte bulunduğumu görmek sevindirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.