Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 focus'a Sony unite

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar herkese merhaba. 

Biliyorsunuz makyajlı focus'a artik Sony teyp koymuyorlar. Ve bazı kimseler için bu durum can sıkıcı olabiliyor. Bugün risk aldım ve denemeye karar verdim. Bir arkadaşımda 2012 model focustan çıkma Sony teyp vardı. Gozumu kararttim ve kalorifer izgararalarinin da takılı olduğu çerçeveyi söktüm. Teyp hemen dokunmatik ekranın altında, iki tane vida tutuyor. Vidaları açtım ve hooop teyp elimde... Soketler Sony ile aynı ama yerleri değişik. Bir heyecanla Sony üniteyi taktim ve sonuç mükemmel oldu. Arabam sınıf atladı, ses inanilmaz netlesti. Ayrica gümbür gümbür bass vuruyor şimdi. Teybi arkadaştan satın aldım. Havalar isininca da hoparlorleri infinity 6500cx ile degistirecegim. Zira sogukta trim sokmek risklidir. Geriye kalan hicbir fonksiyonda sorun yok. Bluetooth, SD kart, USB girişleri, sync problemsiz çalışıyor. Değiştirmek isteyen arkadaşlara sistemin sorunsuz çalıştığını buradan duyuruyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Görüntüde değişiklik yok Yakup bey. Aracın orijinal çerçevesini taktim. Sadece icerdeki teyp degisti. Hoparlör konusunda da maalesef Ford cimri davraniyor. Değiştirmek faydalı olur kanaatindeyim. Sony ile gelen fordlar hariç tabi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Murat Kavuk said:

Bir kaç tipi var, sony olanlarda branded diye geçiyor.

Yani farklı oluyorlar. Haliyle bu değişimin gözlemlenmesi doğal diyebiliyoruz. Doğru mudur?

Şimdi, Gürkan Çakıroğlu said:

Temelde aynıydı Yakup.

Temelde derken :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Bedirhan Doğan said:

Görüntüde değişiklik yok Yakup bey. Aracın orijinal çerçevesini taktim. Sadece icerdeki teyp degisti. Hoparlör konusunda da maalesef Ford cimri davraniyor. Değiştirmek faydalı olur kanaatindeyim. Sony ile gelen fordlar hariç tabi ?

Fotoğraf alabilirmiyiz Bedirhan?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sadece resimdeki yuvarlak içine aldığım parçayı değiştirdim. Aracın orjınal çercevesini taktım. Telefonun şarjı bittiği için fotoğraf çekemedim malesef. Görüntü olarak değişiklik yok yani :)

sony.jpg

17 dakika önce, Murat Kavuk said:

Tam olarak neyi değiştiniz, içeride görünmeyen üniteyi mi?

Evet Murat Bey doğrudur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makyajsız focus için 8 farklı model görünüyor.. Branded olanlar sony ile geliyor.

Radio-Audio System
1. ICE - Mid Audio Branded +TMC 
2. ICE-Mid Audio Branded 
3. ICE - Mid Audio Branded +DAB +TMC 
4. Low Level Audio With USB 
5. ICE- Mid Audio (1C) W/Connectivity 
6. ICE- Low Audio (0C) 
7. ICE-Mid Aud(1C) With Cnectv + DAB 
8. ICE-Mid Audio Branded + DAB 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani bize gelen sony tek seçenek (2) diğerlerine düşen 2 model var (4,5).

2 ve 5 nolu modüller ses kalitesinde aynı olabilir yani sync'li sony'siz ve sony aynı. Sync'siz olan da 4 numara Low. 

Radio-Audio System
1. ICE - Mid Audio Branded +TMC 
2. ICE-Mid Audio Branded 
3. ICE - Mid Audio Branded +DAB +TMC 
4. Low Level Audio With USB 
5. ICE- Mid Audio (1C) W/Connectivity 

6. ICE- Low Audio (0C) 

7. ICE-Mid Aud(1C) With Cnectv + DAB 
8. ICE-Mid Audio Branded + DAB 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Yakup Çağatay said:

Yani farklı oluyorlar. Haliyle bu değişimin gözlemlenmesi doğal diyebiliyoruz. Doğru mudur?

Temelde derken :D 

Ruslar arada bi fark görmemiş ses kalitesi olarak, center, bas amfi vs bağlamıcaksan değiştirmene gerek yok dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.