Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II mi, III mü

Ali Can Kaya

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar selamın aleyküm. Forumda yeniyim. Acemiliğim için bağışlayın. 
Araba almayı düşünüyoruz bizimkiler bugün focus ıı görüp kasasını çok beğenmişler bende nedir ne değildir diye bugün biraz araştırdım. ıı ile ııı arasında kaldım. Max. 50000tl bütçemiz var. Focus ıı nin bana göre avantajları ve dezavantajları: 

+büyük kasa 
+uygun fiyat 
+bagaj, iç hacim, çelik jant vs

+donanım
+hp 

-motor sesi

-yol sesi

-esp olmayışı(benim için önemli) 

Focus ııı ün: 

+yeni kasa 
+daha az km 
+daha ufak yaş 

+modern iç tasarım
+6 ileri vites(benim için çok önemli) 

-iç hacim ve bagaja ufak diyolar(bayramda seyranda çoluk çocuğu doldururuz bu önemli) 

-çelik jant önemli

-fiyat

-75 hp oluşu

Focus ııı boş geliyor bana donanım hp vs yönünden ama 6 ileri vitese bayılıyorum o yönden cezbediyor beni. kararsız kaldım bu yüzden. Sizden değerli focusçulardan tavsiye bekliyorum. 

Kafamdaki focus ıı: 
http://www.sahibinden.c...-dizili-219391609/detay 

Focus ııı: 
http://www.sahibinden.c...d-focus-226875454/detay

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

75 hp Focus yok ki.. 3'ler en az 95hp oda dizel zaten. 

Çelik jant sonradan takılabilecek en kolay şeylerden biri,bunu bu kadar dert etmenize gerek yok. 

Bagaj ve iç hacim için bir şey diyemem benim/bizim için gayet yeterli alanı sunuyor,kullanıma bağlı sıkıntı yaratır mı,belki.

3 iyidir iyi,imkan varsa 3 için bunu zorlayın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

75-101 arası olarak geçiyodu ben öyle zannettim. 95likmiş meğer kusurum için bağışlayın. 

Eklentileri için o fiyatı istiyorum diyor sahibi. Tok satıcı olursa olur modunda. Evet dediğiniz gibi titaniumlar var o fiyata. Peki 2 mi 3 mü asıl soru bu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ali Bey merhaba;

Aynı donanım seviyesi (trend, style, titanium) focus II ve focus III için değerlendiriyorum. Focus II sadece ön yolcu koltuğu diz mesafesi bakımından Focus III ten geniştir. Bunun dışında her yönüyle Focus III daha üstündür. Bagaj hacmi öyle abartılacak kadar küçük değil çok rahat iş görür. Dizel alacaksınız zaten, LPG takma derdiniz de olmayacak. Bu araçların her ikisinin de gücü 95 beygirdir ayrıca. Yani güç kaybı yok. Link koyduğunuz her iki araç da 5 ileri vitestir. 6 ileri vites ise 115 beygir olan motorlarda (style veya titanium donanımla gelir) vardır. Focus II'nin titaniumu dahi 5 ileri vitestir.

Ayrıca, bence linkini koyduğunuz focus II'ye bulaşmayın (beni ısıtmadı).

İyi geceler.

Bedirhan Doğan tarafından düzenlendi
kelime eksik
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Teoman Saraç said:

Benim kafama takılan ilandaki Focus 3 ün direksiyonunda neden kontrol düğmeleri (menü-radyo teyp kontrol ses) yok. Benim araç 2012 trend otomatik bende mevcut? Acaba başka bi farklılık mı var?

O araç comfort trend in de altı. Filoların tercih sebebi diyorlar. O sebepten olabilir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ala ala ben trend i kaldırıp en alt trend x getirdiler diye biliyordum...  Ya arakdaş Türkiye sanki çöplük bütün herşeyi maliyet diye çıkarıp ülkemize sürüyorlar okadar para veriyo insanlar vergide binince fiyatlar uçuyo ama bir kaç düğmeyi kaldırıyorlar. :angry::angry::angry:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Teoman Saraç said:

Benim kafama takılan ilandaki Focus 3 ün direksiyonunda neden kontrol düğmeleri (menü-radyo teyp kontrol ses) yok. Benim araç 2012 trend otomatik bende mevcut? Acaba başka bi farklılık mı var?

Teoman araba comfort yani artık üretilmeyen en alt donanım. Arka camlar manuel.

@Ali Can Kaya zaten F3 için artıları yazmış ve arabayı alma yoluna girmişsin. İlandaki araba sana yaramaz bence de yalıtımı bile çok zayıf ve diğerlerinden farklıdır.

Sonuç olarak F3 tamamdır ama trend x veya style bak derim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Bedirhan Doğan said:

Ali Bey merhaba;

Aynı donanım seviyesi (trend, style, titanium) focus II ve focus III için değerlendiriyorum. Focus II sadece ön yolcu koltuğu diz mesafesi bakımından Focus III ten geniştir. Bunun dışında her yönüyle Focus III daha üstündür. Bagaj hacmi öyle abartılacak kadar küçük değil çok rahat iş görür. Dizel alacaksınız zaten, LPG takma derdiniz de olmayacak. Bu araçların her ikisinin de gücü 95 beygirdir ayrıca. Yani güç kaybı yok. Link koyduğunuz her iki araç da 5 ileri vitestir. 6 ileri vites ise 115 beygir olan motorlarda (style veya titanium donanımla gelir) vardır. Focus II'nin titaniumu dahi 5 ileri vitestir.

Ayrıca, bence linkini koyduğunuz focus II'ye bulaşmayın (beni ısıtmadı).

İyi geceler.

Yorumunuz için teşekkür ederim ama focus 3 ün tüm versiyonları 6 ileri diye biliyorum? 

5 dakika önce, Teoman Saraç said:

Ala ala ben trend i kaldırıp en alt trend x getirdiler diye biliyordum...  Ya arakdaş Türkiye sanki çöplük bütün herşeyi maliyet diye çıkarıp ülkemize sürüyorlar okadar para veriyo insanlar vergide binince fiyatlar uçuyo ama bir kaç düğmeyi kaldırıyorlar. :angry::angry::angry:

Teoman bey size şöyle söyliyim dacia idi galiba yanılmıyosam ya da tourneo corrier dı galiba klimayı opsiyonel olarak vermişler 2014 veya 2015 model araca. Gerisini siz düşünün :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, Focus III > Ford Garajı > Mk3- Sorular ve Sorunlar kategorisinden Otomobiller Hakkında > Otomobil Önerisi kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Teoman araba comfort yani artık üretilmeyen en alt donanım. Arka camlar manuel.

@Ali Can Kaya zaten F3 için artıları yazmış ve arabayı alma yoluna girmişsin. İlandaki araba sana yaramaz bence de yalıtımı bile çok zayıf ve diğerlerinden farklıdır.

Sonuç olarak F3 tamamdır ama trend x veya style bak derim :)

Eyvallah :) çıtayı biraz yükseltiyorum o zaman :) 

35 dakika önce, Semih G. said:

75 hp Focus yok ki.. 3'ler en az 95hp oda dizel zaten. 

Çelik jant sonradan takılabilecek en kolay şeylerden biri,bunu bu kadar dert etmenize gerek yok. 

Bagaj ve iç hacim için bir şey diyemem benim/bizim için gayet yeterli alanı sunuyor,kullanıma bağlı sıkıntı yaratır mı,belki.

3 iyidir iyi,imkan varsa 3 için bunu zorlayın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Milletin lafına göre mi bu sonuçlar çıktı? 

Görende Focus 2 ile Focus 3 arasında boyut farkı var sanacak. 

Kağıt üzerinde değil de yola çıkıp bu araçlara bakmalısınız. 

Focus 3 mü 2 mi'nin cevabı tabi ki yenisi olur her zaman. Comfort donanımı özellikle arayıp bulduysanız, vazgeçin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Milletin lafına göre mi bu sonuçlar çıktı? 

Görende Focus 2 ile Focus 3 arasında boyut farkı var sanacak. 

Kağıt üzerinde değil de yola çıkıp bu araçlara bakmalısınız. 

Focus 3 mü 2 mi'nin cevabı tabi ki yenisi olur her zaman.

Milletin lafı dediğiniz binen kullanan insanlar sonuçta. Deneyimlerini paylaşıyorlar. Ben daha bugün araştırmaya başladım o dediğinizi de yapma fırsatı bulacağım inşallah. 

Son olarak da gelen gideni aratır diye de bi söz vardır belirtmek isterim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.